Pytanie dotyczące patchy

Technical Support

Moderator: Inkwizytor

Firefly
Posty: 744
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 21:23
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Pytanie dotyczące patchy

Post autor: Firefly »

Rainbow pisze:Tzw. alergia ArmA do "niektórych" dysków twardych jeszcze na ATA. Mi pomogła dopiero zmiana dysku na nowy z SATAII.
Tak to dysk ATA. Instalowalem juz na nim Arme w poprzednim kompie a tu teraz zonk. Masz jakieś bliższe informacje o tym? Mozna coś wyczytać na forach?
Retired. Unavailable until further notice.
Bladzi0r
Posty: 5
Rejestracja: 14 czerwca 2007, 00:48
ID Steam:

Re: Pytanie dotyczące patchy

Post autor: Bladzi0r »

Witam !
Chciałbym zapytać czy poradziłeś sobie jakoś z tym problemem??

Chciałem ostatnio pograć sobie w ArmA i nie mogę zainstalować żadnego patcha, bo wyskakują wyżej wymienione błędy ;/ patch'a 1.05 ściągałem już chyba z 10razy bo myślałem że może jakiś uszkodzony był ;/

Jeżeli ktoś zna przyczyny no i jak temu zaradzić to prosze o pomoc :(


Pozdrawiam

EDIT dyska mam na SATAII ;(
OFman
Posty: 471
Rejestracja: 12 grudnia 2006, 21:38
ID Steam:
Numer GG: 2993491
ID gracza: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Pytanie dotyczące patchy

Post autor: OFman »

@Firefly
Piszesz, że instalujesz Armę a zaraz potem QG. Spróbuj zainstalować gre, potem 1.05 a dopiero wtedy QG z 1.08
:13bds :weteran
http://arma2.pl
"I'm not friendly" :D
Firefly
Posty: 744
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 21:23
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Pytanie dotyczące patchy

Post autor: Firefly »

OFman pisze:@Firefly
Piszesz, że instalujesz Armę a zaraz potem QG. Spróbuj zainstalować gre, potem 1.05 a dopiero wtedy QG z 1.08
Probowalem wszelkie konfiguracje. Nie miało to znaczenia. Problem był zupełnie gdzie indziej.

Poradzilem sobie. Naturalnie jest to błąd pamięci. Przełożyłem je do slotów 3 i 4 i choc nie dzialaja w Dualu to problemy zniknęły. Najprawdopodobniej mam uszkodzone sloty 1 i 2 na płycie głównej, ale nie mam kiedy sprawdzić aby to odesłac z reklamacja.
Retired. Unavailable until further notice.
Awatar użytkownika
Drone
Posty: 217
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 02:39
ID Steam:
Numer GG: 4111057
ID gracza: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Pytanie dotyczące patchy

Post autor: Drone »

Ok to teraz ja... niedawno zrobiłem format co by sobie specjalnie w arme pograć (przed miałem problemy z openAlem). ArmA sie ładnie zainstalowała jednak przy próbie spachowania do 1.5, a następnie 1.8 wywaliło błąd (gdzieś przy 70%). Pomyślałem, że patch może skaszaniony, więc ściągnąłem z innego źródła i... to samo. Operacje powtórzyłem jeszcze kilkukrotnie, z rożnymi patchami (z rożnych źródeł) i reinstalacjami gry - niestety zawsze to samo. Pomyślałem, że zainstaluje QG bo podobno automatycznie patchuje do 1.8. Instalacja przeszła bez problemów jednak podczas patchowania, znów w ok 70% wywalił bład SCREEN!. Nie wiem ocb. Wcześniej, przed formatem jak jeszcze mi arma działała, patchowałem i nic sie nie działo. jakieś pomysły? Ja już tracę cierpliwość do tej gierki.

Edit : Na screenie widać error w pliku CHARACTERS.PBO, jednak podczas wyskakiwania errora, pojawia sie informacja w stylu : "errno=22 Addons\CHARACTERS.PBO.UPD"
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Pytanie dotyczące patchy

Post autor: Forrestal »

Drone, zobacz jak wyglada Twoja plytka DVD, lubia sobie pekac i potem sa problemy z zainstalwoaniem.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Drone
Posty: 217
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 02:39
ID Steam:
Numer GG: 4111057
ID gracza: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Pytanie dotyczące patchy

Post autor: Drone »

No wszystko fajnie z tym, że patche instalowałem normalne z netu jak i ten na płytce QG i dokładnie to samo. Więc kwestia płytki tu chyba odpada.
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Pytanie dotyczące patchy

Post autor: Forrestal »

Drone pisze:No wszystko fajnie z tym, że patche instalowałem normalne z netu jak i ten na płytce QG i dokładnie to samo. Więc kwestia płytki tu chyba odpada.
Nie chodzi o patche a o podstawowa wersje ArmA, moze sie zdazyc, ze zle sie zainstaluje bo plytka jest porysowana i nie zgfadzaja sie sumy kontrolne ktore pozniej patchery sprawdzaja i lipa, nie zainstalujesz patcha.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Drone
Posty: 217
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 02:39
ID Steam:
Numer GG: 4111057
ID gracza: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Pytanie dotyczące patchy

Post autor: Drone »

Niestety nic z tego. Tym razem instalowałem arme z obrazu wiadomego pochodzenia i dalej ten sam błąd... więc skoro to nie wina płyty to widocznie wina patcha, ale jakim cudem 10 patchy z róznych źródeł + ten na płycie QG są zrypane? Wymiękam już, seryjnie. Czy ta gra nie może działać jak każda inna? :|
TAK OBECNIE WYGLĄDA BŁĄD

Spróbuje jeszcze sposobów podanych na forum Cfoga, jak to nie pomoże to mam dosyć tej pieprzonej army i wracam grać w OFP :P
Awatar użytkownika
Xagog
Posty: 36
Rejestracja: 21 grudnia 2007, 15:22
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Pytanie dotyczące patchy

Post autor: Xagog »

Witam.A ja mam problem tego typu:mam polską wersję DVD (QG na razie nie kupiłem),instaluję grę,potem patche 1.05 i 1.08.O ile pamiętam,patch 1.08 zawierał w sobie No-DVD (chyba umieszczał osobny .exe w folderze z grą-nie pamiętam,dawno nie grałem).Po instalacji 1.08 na pulpicie co prawda pojawia się następny skrót,ale kiedy uruchamiam z niego grę,ona i tak pyta o płytę DVD w napędzie (a nie chcę jej tam za każdym razem wkładać,bo ją "oszczędzam").Co zrobiłem źle?Proszę o pomoc i pozdrawiam.

edit:aha,dodam,że zawsze postępowałem chyba w ten sam sposób i działało bez płyty w napędzie po spatchowaniu
Awatar użytkownika
resetPL
Posty: 87
Rejestracja: 09 kwietnia 2008, 06:26
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pytanie dotyczące patchy

Post autor: resetPL »

Xagog pisze:Witam.A ja mam problem tego typu:mam polską wersję DVD (QG na razie nie kupiłem),instaluję grę,potem patche 1.05 i 1.08.O ile pamiętam,patch 1.08 zawierał w sobie No-DVD (chyba umieszczał osobny .exe w folderze z grą-nie pamiętam,dawno nie grałem).Po instalacji 1.08 na pulpicie co prawda pojawia się następny skrót,ale kiedy uruchamiam z niego grę,ona i tak pyta o płytę DVD w napędzie (a nie chcę jej tam za każdym razem wkładać,bo ją "oszczędzam").Co zrobiłem źle?Proszę o pomoc i pozdrawiam.

edit:aha,dodam,że zawsze postępowałem chyba w ten sam sposób i działało bez płyty w napędzie po spatchowaniu
no i do tego zainstaluj teraz patcha 1.14 i będziesz latał bez płytki :)
Tyl­ko mar­twi uj­rze­li ko­niec wojny.
"Platon"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc techniczna dotycząca Army”