Problem z uruchomieniem ARMY na Win x64

Technical Support

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
polskisoldat
Posty: 3
Rejestracja: 06 stycznia 2013, 14:17
ID Steam:

Problem z uruchomieniem ARMY na Win x64

Post autor: polskisoldat »

Witam,
Wczoraj po zmianie Windowsa na x64 nie mogę uruchomić ARMY.Gdy chcę uruchomić grę nic się nie dzieje,normalnie powinno być sprawdzanie płyty itd, a tego nie ma :(.Ponadto biblioteka instalowała się aż 3 razy. Reinstall gry nic nie dał. Gra jest oryginalna.
Jak ktoś się orientuje dlaczego się tak dzieje prosiłbym o pomoc.
Awatar użytkownika
QualKehk
Posty: 71
Rejestracja: 11 kwietnia 2012, 22:58
ID Steam:

Re: Problem z uruchomieniem ARMY

Post autor: QualKehk »

Jaki Windows? Armę instalowałeś od nowa, czy skopiowałeś instalację?
To że architektura jest 64 bitowa za wiele nie mówi. Zapewne instalowałeś 8-kę, jest to system świeży i powoduje wiele problemów odpalaniem gier. Warto jest wejść we właściwości skrótu Army i uruchomić ją w trybie zgodności (patrz zdjęcie). Może być to również wina DirectX (jego brak lub zła wersja) lub sterownika/ów. Sprawdź czy Armę masz zaktualizowaną do najnowszej wersji.

Obrazek
Zdjęcie dot. Army 2
Obrazek Obrazek Obrazek
polskisoldat
Posty: 3
Rejestracja: 06 stycznia 2013, 14:17
ID Steam:

Re: Problem z uruchomieniem ARMY

Post autor: polskisoldat »

Problem został z połowie rozwiązany zainstalowałem kilka patchy (1.05,1.08 i 1.18),dzięki temu gra się uruchamia, ale nie do końca,ponieważ po chwili mam czarny ekran i gra się zawiesza.Instalacja sterowników do karty graficznej i directX nic nie dała.Uruchamianie w innym trybie zgodności także nic.
Awatar użytkownika
QualKehk
Posty: 71
Rejestracja: 11 kwietnia 2012, 22:58
ID Steam:

Re: Problem z uruchomieniem ARMY

Post autor: QualKehk »

Problem z czarnym ekranem powinien być naprawiony w patchach Army. Wina leżu tu po stronie pamięci RAM. W momencie gdy posiadałeś Windowsa 32 bitowego to maksymalnie używałeś ~3 Gb RAM (mimo, że miałeś więcej), a teraz posiadając system 64 bitowy system odczytuje więcej niż 3 Gb co powoduje wyświetlanie się czarnego ekranu w grze. Poszukaj czy podobny temat nie znalazł się na tym forum.

Zapraszam do lektury1
Zapraszam do lektury2
Obrazek Obrazek Obrazek
polskisoldat
Posty: 3
Rejestracja: 06 stycznia 2013, 14:17
ID Steam:

Re: Problem z uruchomieniem ARMY

Post autor: polskisoldat »

To o pamięci RAM to akurat wiedziałem, zainstalowałęm od nowa patche i wszyskto pięknie pyka, temat do zamknięcia.
Awatar użytkownika
RozekPoland
Posty: 193
Rejestracja: 20 czerwca 2010, 13:16
ID Steam: RozekPoland
Numer GG: 24417445
Kontakt:

Re: Problem z uruchomieniem ARMY

Post autor: RozekPoland »

Tak jak to zostało już wspomniane we wcześniejszych tematach ostatni PATCH 1.18 umożliwia prawidłowe uruchomienie gry na systemach 64bitowych.
:ofp :weteran


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc techniczna dotycząca Army”