Koniec GameSpy

Awatar użytkownika
Slawek
Posty: 811
Rejestracja: 18 grudnia 2009, 00:42
ID Steam: EC_Zadra
Numer GG: 11973988
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Koniec GameSpy

Post autor: Slawek »

Z dniem 31.05.2014 Gamespy zaprzestanie hostowania usługi dla wszystkich gier, czyli też dla całej serii ArmA zaczynając od OFP.
Alternatywne rozwiązanie będzie przygotowane tylko dla OA i ArmA3 przez Steam. http://forums.bistudio.com/showthread.p ... of-Gamespy

Webowa przeglądarka serwerów dla innych gier: http://master.bistudio.com

Dla OFP (ArmA: Cold War Assault) zalecane jest pobranie OFPMonitor

edit: 16.05.2014
Bohemia Interactive poinformowała, że ludzie, którzy wcześniej kupili wersję non-Steam ARMA 2, OA i DLC, są teraz w stanie przenieść swoje produkty na Steam za pomocą ich oryginalnych kluczy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek...Obrazek
In Game: Zadra, [EC] Slawek
TeamSpeak3 dla graczy Arma - Arma3PL lub 212.91.26.150:7891 Polish Community @ Steam
Awatar użytkownika
kondor
Posty: 1522
Rejestracja: 13 marca 2007, 11:50
ID Steam: Przemek_kondor
Kontakt:

Re: Koniec Gamespy

Post autor: kondor »

Szkoda, że nie napisałeś tego wczoraj :(
Nomad
Posty: 24
Rejestracja: 12 marca 2013, 10:17
ID Steam: rafal045045

Re: Koniec Gamespy

Post autor: Nomad »

Jeśli mam wersje pudełkową, to nie będę mógł już grac normalnie w army ? Pozostanie jedynie tunngle itp ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Slawek
Posty: 811
Rejestracja: 18 grudnia 2009, 00:42
ID Steam: EC_Zadra
Numer GG: 11973988
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Koniec Gamespy

Post autor: Slawek »

@ kondor
Czekałem aż minie 1 kwietnia. Informacja jest już zawarta w najnowszym SITREP #00050 dla Arma3.
Dziwi mnie tylko dlaczego wypuścili Arma3 z GameSpy jeśli już ponad rok temu była mowa o zamknięciu projektu. Dokładnie 1 stycznia 2013 zaprzestali udostępniać licencje.

@Nomad
Ty raczej z tym problemu widzę nie będziesz miał ;)

Nie rozdzielili Arrowheada na wersje Steamową i pudełkową, więc pewnie wydadzą patcha i/lub key będzie można przypisać do Steama.

Arma2 bez OA będzie umierała nie mając przeglądarki. Wszystkie Launchery/programy też bazują na liście GameSpy. Po uruchomieniu serwera wysyłany jest tylko reportingIP do arma2pc.master.gamespy.com. Jak ten serwer padnie, to żadna przeglądarka nie zobaczy serwera gry. Zostanie łączenie się przez IP.
Właściciele i użytkownicy serwerów A2 powinni atakować BIS o uwzględnienie i ich, tym bardziej, że arma2 jest dostępna na Steamie.

Co do Arma3 już teraz w wersji DEV można przełączyć się między przeglądarką GameSpy i Steamową.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek...Obrazek
In Game: Zadra, [EC] Slawek
TeamSpeak3 dla graczy Arma - Arma3PL lub 212.91.26.150:7891 Polish Community @ Steam
Awatar użytkownika
RozekPoland
Posty: 193
Rejestracja: 20 czerwca 2010, 13:16
ID Steam: RozekPoland
Numer GG: 24417445
Kontakt:

Re: Koniec GameSpy

Post autor: RozekPoland »

Tak jak Sławek napisał, Arrowhead i Arma3 na pewno zostaną w pełni zintegrowane z technologią Steam więc ich gracze nie mają się o co martwić. Szkoda tylko, że OFP nie dostanie takiej integracji :(
Ostatnio zmieniony 19 sierpnia 2021, 02:12 przez RozekPoland, łącznie zmieniany 1 raz.
:ofp :weteran


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Slawek
Posty: 811
Rejestracja: 18 grudnia 2009, 00:42
ID Steam: EC_Zadra
Numer GG: 11973988
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Koniec GameSpy

Post autor: Slawek »

Dyskusje na forum BIS:
- ArmA/ToH
- OFP
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek...Obrazek
In Game: Zadra, [EC] Slawek
TeamSpeak3 dla graczy Arma - Arma3PL lub 212.91.26.150:7891 Polish Community @ Steam
Nomad
Posty: 24
Rejestracja: 12 marca 2013, 10:17
ID Steam: rafal045045

Re: Koniec GameSpy

Post autor: Nomad »

Arme 2 i arrowhed z wersji pudełkowej idzie już przepisać klucz do steam. Nie trzeba nic kombinować.
Obrazek
Awatar użytkownika
czernobyl
Posty: 48
Rejestracja: 04 października 2013, 06:09
ID Steam:

Re: Koniec GameSpy

Post autor: czernobyl »

Mam ARMA II OA w wersji elektronicznej, też będzie taka możliwość? :?:
Awatar użytkownika
Slawek
Posty: 811
Rejestracja: 18 grudnia 2009, 00:42
ID Steam: EC_Zadra
Numer GG: 11973988
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Koniec GameSpy

Post autor: Slawek »

czernobyl pisze:Mam ARMA II OA w wersji elektronicznej, też będzie taka możliwość?
Nie ma informacji jakie keye zostaną przejęte przez Steam. Zawsze możesz sprawdzić sam.

Key multi Arma2 z CD-Action wklepałem na Steamie i bez problemu został przyjęty. Pytanie co będzie jak Gamespy przestanie działać.
Sama Arma2 jest dalej w ofercie Steam i reklamowana, że posiada multiplayer. W ofercie nie ma już Arma2 Free, link do pobrania już nie działa.
Moje zakupione DLC PMC i BAF w sklepie BI mają już dopisek "Steam version"

edit:
Jest oficjalna informacja o zamknięciu serwerów Arma2 Free dnia 22.04.2014 -INFO
W sklepie bistudio do 04 maja wyprzedaż -75% . W ofercie została już tylko wersja Steam.
W sklepie Steam do 29 kwietnia wyprzedaż -75%.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek...Obrazek
In Game: Zadra, [EC] Slawek
TeamSpeak3 dla graczy Arma - Arma3PL lub 212.91.26.150:7891 Polish Community @ Steam
jaro10212
Posty: 4
Rejestracja: 12 września 2012, 16:35
ID Steam:

Re: Koniec GameSpy

Post autor: jaro10212 »

czernobyl pisze:Mam ARMA II OA w wersji elektronicznej, też będzie taka możliwość? :?:
Tak jest taka możliwość, ja mam wersję elektroniczną i bez problemu przypisałem do Steam
Awatar użytkownika
Slawek
Posty: 811
Rejestracja: 18 grudnia 2009, 00:42
ID Steam: EC_Zadra
Numer GG: 11973988
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Koniec GameSpy

Post autor: Slawek »

Bohemia Interactive poinformowała, że ludzie, którzy wcześniej kupili wersję non-Steam ARMA 2, OA i DLC, są teraz w stanie przenieść swoje produkty na Steam za pomocą ich oryginalnych kluczy.
Bohemia Interactive today also announced that people who have previously bought a non-Steam version of Arma 2, including the expansions and DLC, are now able to redeem their product on Steam using their original Arma 2 or Arma 2 expansion game’s CD Key (often found inside the box or provided by the reseller via e-mail).
http://forums.bistudio.com/showthread.p ... nniversary
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek...Obrazek
In Game: Zadra, [EC] Slawek
TeamSpeak3 dla graczy Arma - Arma3PL lub 212.91.26.150:7891 Polish Community @ Steam
ODPOWIEDZ

Wróć do „ArmA Flash News”