ArmA2.pl - START!

Moderatorzy: eJay, OFman, Inkwizytor

eJay
Posty: 769
Rejestracja: 10 stycznia 2007, 18:31
ID Steam:

ArmA2.pl - START!

Post autor: eJay »

Coś się kończy, coś zaczyna. Nie... My jeszcze nie kończymy:) Na szczęście...

Witajcie w nowym serwisie! ArmA-Zone.pl przemienia się na ArmA2.pl. Nowy CMS powinien poprawić naszą pracę, jest wygodniejszy, szybszy, łatwiejszy w obsłudze. W połączeniu ze stabilnym serwerem stwarza iście szatańskie możliwości :)

Przepraszamy za skrócone powitanie na forum, ale obszerniejsze znajdziecie na stronie głownej - http://arma2.pl/

W tym temacie prosimy o wskazówki odnośnie strony:
- co wam się podoba/nie podoba
- ewentualne błędy
- czego wam brakuje

Jeżeli chcecie nam pomóc w prowadzeniu serwisu walcie na kontakt - http://arma2.pl/kontakt.html

Nie bójcie się wyzwania, braku czasu. Jesteśmy wyrozumiali :)

Życzymy miłego szusowania po naszym portalu!
Awatar użytkownika
kondor
Posty: 1522
Rejestracja: 13 marca 2007, 11:50
ID Steam: Przemek_kondor
Kontakt:

Re: ArmA2.pl - START!

Post autor: kondor »

ładnie, ale wg mnie baner + menu poziome są w sumie za wysokie i muszę przewinąć prawie wysokość strony, żeby dojść do najważniejszego elementu strony, czyli listy artykułów
Awatar użytkownika
Mirage
Posty: 254
Rejestracja: 12 grudnia 2006, 22:02
ID Steam:
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: ArmA2.pl - START!

Post autor: Mirage »

kondor pisze:ładnie, ale wg mnie baner + menu poziome są w sumie za wysokie i muszę przewinąć prawie wysokość strony, żeby dojść do najważniejszego elementu strony, czyli listy artykułów
To na jakiej Ty rozdzielczośći pracujesz? :o Przecież wszystko gra i kiedy wchodzisz na stronę główną widać pierwszy news, co prawda niecały, ale być może teraz tak to wygląda, bo jest duże logo wrzucone.
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: ArmA2.pl - START!

Post autor: Forrestal »

A poza nowa szata graficzna cos sie zmienilo?

Pytam bo z tego co przejrzalem to dla zwyklego usera nic sie nie zmienilo ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Rafael3D
Posty: 440
Rejestracja: 30 grudnia 2006, 20:07
ID Steam:
Numer GG: 11844
ID gracza: 0
Lokalizacja: UK

Re: ArmA2.pl - START!

Post autor: Rafael3D »

Dajcie możliwość zmiany schematu (konkretnie kolor tła) na jaśniejszy. Jasne litery na ciemnym tle szybko męczą oczy, szczególnie na laptopie.
OFman
Posty: 471
Rejestracja: 12 grudnia 2006, 21:38
ID Steam:
Numer GG: 2993491
ID gracza: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: ArmA2.pl - START!

Post autor: OFman »

@Forrestal już się bałem, że się nie odezwiesz :)
Masz rację, dla zwykłego odwiedzającego po za nową oprawą graficzną może i nie wiele się zmieniło. Problem polega na tym, że już nie bardzo wiem, co jeszcze moglibyśmy dodać na stronie co przydałoby się Wam. Jeśli tylko masz jakieś propozycje to pisz. W dziale Narzędzia niebawem pojawią się nowe wersje generatora XML (wraz z hostowaniem pliku) oraz nowy imagehost dla osób chcących wrzucić swoje screeny w jakieś inne miejsce niż imageshack itp. Staramy się dawać użytkownikom nie tylko porcję newsów i artykułów ale także jakieś narzędzia ułatwiające życie. Szkoda, że tego nie widzisz :)

Natomiast tak jak już eJay pisał w newsie jest zupełnie nowy CMS z innym panelem administracyjnym. Dla przykładu pisząc newsa korzystamy z BBCode, pod formularzem znajduje się zintegrowany, Ajaxowy upload screenów, który automatycznie wykonuje miniaturki i wkleja gotowy kod do pola z treścią newsa. Same screeny może pobierać bezpośrednio z innych serwerów, wystarczy podać adres. Z WYSIWYG zrezygnowałem bo się nie sprawdza przy newsach z większą ilością obrazków. Do tego starałem się lepiej wykorzystać dobrodziejstwa mod_rewrite co widać po adresach newsów czy artykułów.

Obecnie mamy do dyspozycji dwa serwery: jeden pod stronę i mniejsze pliki, drugi wyłącznie pod większe/częściej pobierane pliki (trzymamy tam instalkę CWRa oraz patche do Army1). Z pewnością będziemy na nim hostować również demo A2 gdy tylko się pojawi.
:13bds :weteran
http://arma2.pl
"I'm not friendly" :D
Awatar użytkownika
kondor
Posty: 1522
Rejestracja: 13 marca 2007, 11:50
ID Steam: Przemek_kondor
Kontakt:

Re: ArmA2.pl - START!

Post autor: kondor »

Mirage pisze:
kondor pisze:ładnie, ale wg mnie baner + menu poziome są w sumie za wysokie i muszę przewinąć prawie wysokość strony, żeby dojść do najważniejszego elementu strony, czyli listy artykułów
To na jakiej Ty rozdzielczośći pracujesz? :o Przecież wszystko gra i kiedy wchodzisz na stronę główną widać pierwszy news, co prawda niecały, ale być może teraz tak to wygląda, bo jest duże logo wrzucone.
pracuje na 1024x768, baner + menu zajmuje ponad 380px - odejmujac pasek zadań i paski zajęte przez przeglądarkę zostaje względnie mało
Zmieniłem w firebugu baner na 100px - (dla mnie) wyglada ok; 3 divy - forum, ważne i ostatnio wydane mogłyby być przesunięte na lewą prawą kolumnę, zwłaszcza, że jest tam pusto. Nie wiem jak Wy, ale ja tematów na forum szukam na forum, patchy itp szukam w dziale download (nie w ostatnio dodanych plikach), a ważne informacje (przynajmniej obecnie umieszczone są tam wrzucone na siłę, bo jest taki dział, więc musi coś tam być - sztuka dla sztuki) uważam, że mogą być zawsze odpowiednio skategoryzwane i umieszczone w odpowiednich działach: edytor/czarnoruś itp.

Może zabrzmiał ten post narzucająco, ale nie miałem takiej intencji; jedynie wyraziłem swój (odwiedzającego ten i inne strony army) pogląd.

Poza tym podoba mi się.
Ostatnio zmieniony 17 czerwca 2009, 23:17 przez kondor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: ArmA2.pl - START!

Post autor: Forrestal »

OFMan, nie odbieraj tego co pisze ze zlosliwoscia bo jestem pelen szacunku za to co roobicie ale jednak w dobie serwisow Web 2.0 przydalby sie chociaz kanal RSS/Atom, o jasniejszym layoucie juz Ci wspominalem ;)

To tyle co mi przychodzi do glowy, napewno odezwe sie jak skanczy sie moj uciazliwy bol zeba przez ktory nie mysle w 100% ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
OFman
Posty: 471
Rejestracja: 12 grudnia 2006, 21:38
ID Steam:
Numer GG: 2993491
ID gracza: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: ArmA2.pl - START!

Post autor: OFman »

RSS będzie, niestety nie miałem czasu by sie tym do tej pory zająć. Lay to kwestia gustu, mi się podoba, z całą pewnością jest znacznie lepszy od 3 poprzednich :) Może w przyszłości dodamy kolejny do wyboru, obecnie zarówno ja jak i mój grafik nie mamy na to czasu. Dzięki za uwagi.
:13bds :weteran
http://arma2.pl
"I'm not friendly" :D
eJay
Posty: 769
Rejestracja: 10 stycznia 2007, 18:31
ID Steam:

Re: ArmA2.pl - START!

Post autor: eJay »

Jasny lay wypala gałki oczne przy nocnym przeglądaniu strony 8) . Tak jak jest teraz to jest ok.
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: ArmA2.pl - START!

Post autor: Forrestal »

Jak dla mnie jedna rzecz robicie zle, bierzecie sie za pisanie cmsow ktore maja takie same lub nawet mniejsze mozliwosci niz dostepne rozwiazania na rynku a nie idziecie w zawartosc.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Ogłoszenia serwisu ArmA2.pl”