Head Tracking - TrackIR, OpenTrack, Freetrack, FaceTrackNoIR, EDTracker, Arduino, etc.

Masz problem ze sprzętem? Windows Ci się wiesza? A może chcesz sie pochwalić swoim "piecem"?

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 138
Rejestracja: 07 listopada 2009, 15:34
ID Steam: grzegorz75jan
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Head Tracking - TrackIR, OpenTrack, Freetrack, FaceTrackNoIR, EDTracker, Arduino, etc.

Post autor: grzegorz »

Prośba o przesłanie dla porównania i lepszego startu, waszych ustawień (plików konfiguracyjnych, zrzutów ekranu, ustawień szczególnie z krzywych. Z dowolnego programu, najlepiej OpenTracka. Naczytałem się tego wszystkiego tak, że spuchłem.
Które osie wykorzystujecie i do czego. Niektóre są oczywiste inne można użyć wedle uznania. Ewentualnie kilka porad np. w Opentracku używa się protokołu gry FreeTrack 2.0 i w ustawieniach dać TrackIR czy FreeTrack i inne takie.
Kto używa to wie a mi będzie łatwiej. Kiedyś może sam do tego dojdę ale teraz wiadomo, nowa zabawka. Aktualnie działa w miarę poprawnie. Wiele da się ulepszyć. Nie sprawdzone w boju bo i siedzę w tym jak kursant z nosem w szybie i kołnierzu ortopedycznym. Trzeba się z tym oswoić.

Na szybko, roboczo zmajstrowałem sobie klipa 3 Points. Coś w ten deseń http://forum.free-track.net/index.php?showtopic=3626
Zasilany z USB komputera. Używam do tego programu Opentrack 2.2 stabilny bo w nowszej RC nie do końca łapie mi środkową diodę.
Mam też inne programiki ale to wszystko na szybko i kto robił coś podobnego to wie, że jest trochę dłubania i uczenia obsługi. Komponenty to kamerka Sony PS3 Eye (ważne SLEH-00448) z wyciągniętym filtrem IR. Nie stosuję żadnego filtra światła dziennego (klisza, dyskietka itp) W klipie siedzą diody IR LD271 nie spiłowane przynajmniej na razie. Sporo trzeba ogarnąć (suwaki, krzywe itp). Dlatego skupiam się na jednym w pewnym sensie najświeższym programie.
CPU - i5 3570K, SilentiumPC Fortis HE1225, Mobo - MSI Z77A-GD55, Mem - Kingston HyperX DDR3 2x4096MB 1600MHz, GPU - Gigabyte Radeon HD 7870 OC 2GB, LG W2220P, HDD-WDC WD6400AAKS, SSD-Plextor PX-128M5S, DVD-Lite-On iHAS122-18, PSU-XFX Black Edition XTR 550W, Obudowa - Silentium PC Gladius 400 Pure Black. Audio-Asus Xonar DX, Superlux HD668B
Awatar użytkownika
vynaratorski
Posty: 178
Rejestracja: 27 września 2009, 15:22
ID Steam:
ID gracza: 1
Kontakt:

Re: Head Tracking - TrackIR, OpenTrack, Freetrack, FaceTrackNoIR, EDTracker, Arduino, etc.

Post autor: vynaratorski »

Czołem, mam freetracka z kamerką od PS3 Eye - polecam zainwestowanie oszałamiających pieniędzy w dyskietkę, bo o niebo polepszyła problemy ze skakaniem obrazu gdy jest jasno (no, chyba że grasz po ciemku, wtedy to nie problem).

Używam programu FaceTrackNoIR i jestem bardzo zadowolony. Tutaj mój cfg:
http://justpaste.it/iz9e

Rozglądam się tylko na boki i góra/dół, tak samo jak wszyscy kumple z grupy z którą gram - nikt nie doszedł do wniosku, że warto się tym bawić, za dużo problemów ze zbliżaniem się lub wychylaniem.

I na koniec moje kurwy ;)
Obrazek

Pozdrawiam i powodzenia!

When you go freetrack, you ain't going back :plane

edit: Ach, i w ARMA2 wybieram TrackIR zamiast FreeTrack w kontrolerach - nie wiedzieć czemu tylko tak działa prawidłowo
Obrazek
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 138
Rejestracja: 07 listopada 2009, 15:34
ID Steam: grzegorz75jan
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Head Tracking - TrackIR, OpenTrack, Freetrack, FaceTrackNoIR, EDTracker, Arduino, etc.

Post autor: grzegorz »

U mnie to wszystko na świeżo, taki młyn niecierpliwości. Myślałem nad filtrem ale właśnie gram po ciemku. Czasem ciężko teraz o dyskietkę na już a swoje dawno wyrzuciłem. Chciałem kliszę to przynieśli wywołaną ale nie prześwietloną. Cóż bywa. Zdjęcie RTG jest w moim przypadku za mocne ale może czegoś nie przestawiłem jak trzeba. Za dużo przestawiam, ustawiam )) Mam to tak poustawiane (OpenTrack) że daję radę i w dzień. Teraz zima pochmurno, potem zobaczymy.

Aktualnie używam tych osi co ty. Walczę jeszcze nad Roll-przechylenie. Im więcej osi tym więcej zależności.
Standardowo wszystkie kierunki w lewo i dół działają mi gorzej. Pewnie kwestia kalibracji położenia kamery względem klipa i względem "środka" głowy. Może lepiej będzie zacząć od twojego FTNOIR. Sama stabilność mocowania klipa też jest u mnie mocno wątpliwa. Tak czy inaczej jeszcze się z tym wszystkim oswajam. Wszelkie "Traki" ładnie wyglądają na filmikach bo realnie czuję się z tym zdezorientowany. Jedno to przyzwyczajenie a drugie ustawienia. Testowanie w edytorze na "sztywno" wydaje się ok ale grając po sieci w warunkach rzeczywistego grania bardziej się wiercę i wychodzą braki. Na razie bardziej rzucam k..rzywe inż ustawiam :plane a tu im więcej zabawek tym mniej czasu a tyle zabawek jeszcze czeka w tym realne życie.

Masz wtyczkę PointTracker 1.0 czy 1.1 ? W zakładce model/clip podaje się wymiary klipa. Poniżej jest model position i pola x,y,z. Rozumiem, że to odpowiednik FreeTracka, przykład http://i.imgur.com/XpMwC6G.jpg. Z kolei są jeszcze Camera Orientation i tu m.in. leżę oraz krzywe. Twoje krzywe w FTNIR jak dla mnie, testując na "sucho" są aż za spokojne a moje w OT narwane.
Moje zrzuty poglądowe http://imgur.com/a/Z6SCM#1 Z czasem pewnie coś dorzucę.

Dzięki za odpowiedź. Taka "rozmowa" uspokaja i dosłownie od kopa dogadałem się FTNIR bo dureń znów nie wybrałem kamery po przeinstalowaniu. Teraz tylko czasu i zrozumienia co i jak wpływa na co.
Jeśli dobrze rozumiem to nie masz startowych martwych stref w krzywych ? W zasadzie na tym profilu nie są potrzebne.
CPU - i5 3570K, SilentiumPC Fortis HE1225, Mobo - MSI Z77A-GD55, Mem - Kingston HyperX DDR3 2x4096MB 1600MHz, GPU - Gigabyte Radeon HD 7870 OC 2GB, LG W2220P, HDD-WDC WD6400AAKS, SSD-Plextor PX-128M5S, DVD-Lite-On iHAS122-18, PSU-XFX Black Edition XTR 550W, Obudowa - Silentium PC Gladius 400 Pure Black. Audio-Asus Xonar DX, Superlux HD668B
Awatar użytkownika
vynaratorski
Posty: 178
Rejestracja: 27 września 2009, 15:22
ID Steam:
ID gracza: 1
Kontakt:

Re: Head Tracking - TrackIR, OpenTrack, Freetrack, FaceTrackNoIR, EDTracker, Arduino, etc.

Post autor: vynaratorski »

Kamera jest u mnie bardziej z prawej strony klipa (raczej na wprost klipa niż na wprost mojej głowy).

Mam point tracker 1.0.

Zwróć uwagę na reduction factor w zakładce "Settings" pod filtrem ACCELA - ustawienie tego na 88 znacznie zmniejszyło małe drgania.

Nie dotykałem parametrów dot. rozmiarów.

Dodatkowo w A2 w ustawieniach gry jest coś takiego jak martwa strefa - wygodnie jest mi grać z nią na maksa - wtedy mam spore pole manewru bronią na ekranie, bez przesuwania obrazu.
Obrazek
Jockermann
Posty: 5
Rejestracja: 22 maja 2015, 15:49
ID Steam:

Re: Head Tracking - TrackIR, OpenTrack, Freetrack, FaceTrackNoIR, EDTracker, Arduino, etc.

Post autor: Jockermann »

Odświeżam temat. Co zrobić by oryginalny TrackIr w ogóle działał w Arma 3? niby na softwarze wszystko ok gdy kiwam głową a w grze nic. A widzę w opcjach ze jest włączony.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware & Software”