Dysk SSD

Masz problem ze sprzętem? Windows Ci się wiesza? A może chcesz sie pochwalić swoim "piecem"?

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 138
Rejestracja: 07 listopada 2009, 15:34
ID Steam: grzegorz75jan
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Dysk SSD

Post autor: grzegorz »

Witam. Zastanawiam się nad:

-> OCZ Vector 128GB 430zł 5 lat gwary z limitem na "zapis"
-> Plextor M5S 128GB 390zł 3 lata gwarancji

To cena końcowa. Dysk z przeznaczeniem na pełen system, podstawowe programy, kodeki, poczta, przeglądarka itp. Gra Arma 3 i wydzielona partycja pod Linuxa. Reszta na HDD.
CPU - i5 3570K, SilentiumPC Fortis HE1225, Mobo - MSI Z77A-GD55, Mem - Kingston HyperX DDR3 2x4096MB 1600MHz, GPU - Gigabyte Radeon HD 7870 OC 2GB, LG W2220P, HDD-WDC WD6400AAKS, SSD-Plextor PX-128M5S, DVD-Lite-On iHAS122-18, PSU-XFX Black Edition XTR 550W, Obudowa - Silentium PC Gladius 400 Pure Black. Audio-Asus Xonar DX, Superlux HD668B
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dysk SSD

Post autor: FOX-PL* »

Ja ze swojej strony polecam Ci Kingston HyperX 3K SSD 120GB sam osobiście jestem w jego posiadaniu.
Ma większe prędkości zapisu/odczytu choć różnica 8GB mniej. Mam go od grudnia zeszłego roku i jak na razie super.
Cena koło 400+, 3 lata gwarancji.
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 138
Rejestracja: 07 listopada 2009, 15:34
ID Steam: grzegorz75jan
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Dysk SSD

Post autor: grzegorz »

Dziś przystopowałem, oprzytomniałem. Nigdy nie miałem do czynienia z dyskiem SSD. Wszystko co wpakowałem w siebie dosłownie ściągając internet zaczyna się defragmentować.
http://www.purepc.pl/artykuly/pamieci_masowe
Benchmarki, benchmarkami. Często magia cyferek i sposobu przedstawiania wykresów i sposobu ich interpretacji. W zwykłych zastosowaniach jak w moim przypadku wystarczy dysk bez PRO. Według hm... realnych testów użytkowych nie zobaczę / odczuję różnicy.
Jeszcze poobserwuję ceny. Zamawiając dziś i tak dostanę w przyszłym tygodniu a czas na zrobienie systemu w weekendy ;)
Na obecną chwilę faworytem jest Plextor M5S 128GB (cena/jakość/niezawodność)
Kwestię gwarancji łamanej przez cenę pozostawiam każdemu w zależności od zasobności portfela (bywa, że co tanie to drogie).
Mówię tu o Serial ATA 6 Gb/s (często oznaczane jako III lub 3)

PS. Jeżeli ktoś się liczy z kasą i potrzebuje też miejsca na dysku a ma jakiś zabytek do wymiany to polecał bym na chwilę obecną jakiś jedno talerzowy HDD 1 lub 2 GB z jakiejś szybkiej serii (np. WD Black, trochę ciszej i wolniej Blue lub odpowiedniki innej firmy) Jeśli ktoś chce mieć szybko w Armie :plane
Z dysków HDD aktualnie się nie doktoryzowałem. Więc co tam komu bardziej smakuje.
CPU - i5 3570K, SilentiumPC Fortis HE1225, Mobo - MSI Z77A-GD55, Mem - Kingston HyperX DDR3 2x4096MB 1600MHz, GPU - Gigabyte Radeon HD 7870 OC 2GB, LG W2220P, HDD-WDC WD6400AAKS, SSD-Plextor PX-128M5S, DVD-Lite-On iHAS122-18, PSU-XFX Black Edition XTR 550W, Obudowa - Silentium PC Gladius 400 Pure Black. Audio-Asus Xonar DX, Superlux HD668B
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dysk SSD

Post autor: FOX-PL* »

grzegorz pisze:...Benchmarki, benchmarkami. Często magia cyferek i sposobu przedstawiania wykresów i sposobu ich interpretacji. W zwykłych zastosowaniach jak w moim przypadku wystarczy dysk bez PRO. Według hm... realnych testów użytkowych nie zobaczę / odczuję różnicy...
Ja kiedy zakupiłem SSD fakt nie odczułem różnicy zauważalnej w np. przy Armie lecz na pewno odczuwam ją przy przerzucaniu plików zwłaszcza tych dużych rozmiarów (win8 bardzo ładnie to przedstawia wykresami) a przede wszystkim przy prędkości uruchamiania się systemu.
No i aby posłużył długo dysk SSD zwłaszcza przy win7 trza pogrzebać w necie co wyłączyć i pozmieniać bo w niektórych przypadkach dosyć szybko możemy go uśmiercić więc nawet długa gwarancja na odczyt nam nie pomoże.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware & Software”