Zakup karty graficzne GF vs HD?

Masz problem ze sprzętem? Windows Ci się wiesza? A może chcesz sie pochwalić swoim "piecem"?

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Zakup karty graficzne GF vs HD?

Post autor: FOX-PL* »

:coffee Mój sprzęt:
i7-3770K @4.5GHz
HD 6870 OC 1GB
RAM DDR3 4x2 GB 1600MHz
SSD

Na początku września mam zamiar wymienić mojego Radeona na coś z wysokiej pułki.
Początkowo przymierzałem się do Gigabyte HD 7970 GE, lecz skusiłem się na Asus Radeon HD 7970 Matrix Platinum, ogólnie jestem bardziej za radeonami ze względu na różnice w jakości grafiki jakie zauważyłem dotychczas (przy tych samych ustawieniach). Zastanawia mnie tylko czy ten jakościowy element rzeczywiście na GF klasy 700 nadal można zauważ czy jednak Nvidia zrobiła postęp?

Po ostatnich testach choćby z PCLab http://pclab.pl/art54599-3.html można zauważyć, że to jednak GF 770 góruje minimalnie nad HD 7970 GE i również z tego powodu mam dylemat nad zakupem:
ASUS HD7970 3GB 384bit PCI-E DDR5 Matrix Platinum
&
Gigabyte GF GTX770 4GB 256Bit PCI-E OC z NVIDIA GeForce Experience

Różnica ceny jest stosunkowo mała dlatego kasa nie ma tu znaczenia, po prostu chciałbym coś na czym ArmA 3 dławić się nie powinna a nawet pozwoli ta karta na wysokie detale już nie mówiąc aby był to zakup na przynajmniej 3-4 lata.

Z góry dziękuję za pomoc :dworship
Awatar użytkownika
Ice
Posty: 85
Rejestracja: 16 grudnia 2006, 17:56
ID Steam:
Numer GG: 1809885
Lokalizacja: Cheltenham
Kontakt:

Re: Zakup karty graficzne GF vs HD?

Post autor: Ice »

Jak nie ma zauwazalnej roznicy w wydajnosci to wez Nvidie, chocby ze wzgledu na PhysXa. Z tego co czytalem 770 jest jakies 20% szybsza od 760 kosztujac 50% wiecej, warto?
...just tell them I went crazy.
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zakup karty graficzne GF vs HD?

Post autor: FOX-PL* »

Chciałbym aby przyszłościowo wypowiadały się osoby bardziej kompetentne i obeznane w temacie.
Po pierwsze co mi z PhysXa mając procesor i7 i bez potrzeby tylko obciążać k. graficzną, po drugie nie o 20% tylko więcej wydajna a potrzebuje kartę na dłużej niż 2 lata i po trzecie nie o 50% tylko znacznie mniej proporcjonalnie GTX760 4GB ~1300zł a GTX770 ~1800zł to niecałe 30%.
Awatar użytkownika
Ice
Posty: 85
Rejestracja: 16 grudnia 2006, 17:56
ID Steam:
Numer GG: 1809885
Lokalizacja: Cheltenham
Kontakt:

Re: Zakup karty graficzne GF vs HD?

Post autor: Ice »

:o
...just tell them I went crazy.
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zakup karty graficzne GF vs HD?

Post autor: FOX-PL* »

Ze względu na bardzo szerokie rozeznacie się mam już pretendenta do zakupu. Gdyby jednak ktoś miał dosyć istotne porównanie HD7970 OC Matrix a GTX770 OC WF3 lub ogólnie HD7970 & GTX770 to piszcie.
Awatar użytkownika
Kejsik_PL
Posty: 10
Rejestracja: 22 września 2010, 20:07
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Irlandia

Re: Zakup karty graficzne GF vs HD?

Post autor: Kejsik_PL »

Siema Fox poczekaj aż wyjdzie nowa seria radeona 9000 (podobno wychodzi w październiku), po co będziesz kupował karte grafiki która za miesiąc będzie stara, ja czekam aż czerwoni wypuszczą swoje nowe dziecko. Wtedy można będzie porównać nvidie i ati i coś sensownego wybrać. Na pewno bym nie inwestował w przestarzały system bo kupisz teraz 7970, a nowa karta od ati będzie w tej samej albo nieznacznie większej cenie. No i ceny spadną i zielonych i czerwonych (konkurencja). Jak już cos to brałbym nvidie tylko że gtx780 ale tak jak mówiłem warto się wstrzymać......
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zakup karty graficzne GF vs HD?

Post autor: FOX-PL* »

Hej Kejsik co tam w 13stce piszczy a może w olikowie, jakbym podchodził z tokiem rozumowania że zaraz znów coś wyjdzie to bym nigdy tej karty graficznej nie kupił. Budżet mam ograniczony nie stać mnie będzie na wydatek rzędu powyżej 2 koła. A znając życie radki jak się pojawią to cena będzie znów dowalona jak to było z serią GF 700 i tak przez 3 miechy więc kupno karty na gwiazdkę jakoś mnie się nie widzi. Już nie mówiąc ile bym narzekał na moja obecną wydajność AA3.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware & Software”