Czas zerknąć co w blachach piszczy

Masz problem ze sprzętem? Windows Ci się wiesza? A może chcesz sie pochwalić swoim "piecem"?

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Czas zerknąć co w blachach piszczy

Post autor: mant3z »

Do końca wakacji zamierzam zmienić MOBO + Procek i nie tylko pod kątem ArmA3, nie jestem nawet przekonany czy będę dalej grał w tą serie.
Po kilku latach współpracy z AMD zamierzam się przesiąść na platformę intela bo poszli po rozum do głowy i stosunek ceny do wydajności jest już akceptowalny. Z zakupem się nie śpieszę bo złoty słabiutki.
Prosze o poradę czy to co wybrałem ma sens.

Co mam:
Radeon HD6870 Gigabyte 1024MB GDDR5, DP, HDMI, 2xDVI, PCI-E wersja OC
Corsair Force Series GT 120GB, 2.5", SATA3 555MB/s, 515MB/s
Monitor IIAMA 26" - 1920 x 1200
X-Fi extreme gamer
Mam też inne dyski ale to nie ma znaczenia.

Czym się kieruję w wybierając poniższe części:
1. Stare PCI, musi być przynajmniej 1szt by móc korzystać z X-Fi
2. Stosunek wydajności do ceny,
3. Marka... nie istnieje dla mnie coś takiego jak ASrock, czy MSI (2x różene generacje mi się sfajczyły i nie były podkręcone). Gigabyte mógłbym zaryzykować, chodź trochę się boję zwłaszcza, że przesiadłem się na gigabyte z saphire w przypadku karty graficznej i nie jestem zadowolony.
4. Cooling sekcji zasilania, zamierzam po roku od zakupu wstawić i7 i mocno go kręcić... zresztą i5 też nie będzie odpoczywać
5. Wyposażenie

No i wybrałem taki zestaw:
Intel Core i5 2500K 4x3.30 GHz BOX (LGA1155, 6MB, HD3000, 95W)
875PLN
Asus P8Z77-V PRO, Z77, VGA, DDR3, SATA3, USB 3.0, RAID, GBLAN, ATX, LGA1155
837PLN
DDR3 8GB 1600MHz Kingston HyperX (2x4GB, DualDDR, CL9) Grey Series
209PLN

Razem 1921.
Mój limit to 2000.
Mów mi milordzie łapserdaku!
Awatar użytkownika
Maćko
Posty: 653
Rejestracja: 10 grudnia 2007, 15:08
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Czas zerknąć co w blachach piszczy

Post autor: Maćko »

mant3z pisze: 3. Marka... nie istnieje dla mnie coś takiego jak ASrock, czy MSI (2x różene generacje mi się sfajczyły i nie były podkręcone). Gigabyte mógłbym zaryzykować, chodź trochę się boję zwłaszcza, że przesiadłem się na gigabyte z saphire w przypadku karty graficznej i nie jestem zadowolony.
4. Cooling sekcji zasilania, zamierzam po roku od zakupu wstawić i7 i mocno go kręcić... zresztą i5 też nie będzie odpoczywać
A wiesz, że ASrock aktualnie jest w czołówce najlepszych producentów płyt głównych? A na płytach MSI biją rekordy oc ? :P

Wiem, że na mobo nie powinno się oszczędzać, ale tańsza płyta również zapewni OC na wysokim poziomie (~5GHz, co jest rozsądnym max. na chłodzeniu powietrznym). Na twoim miejscu wziąłbym tańszą płytę i od razu I7 :)

ASRock Z77 EXTREME4~580zł
Core i7-2600K/3.4GHz~1240zł
GeIL GD38GB1600C11DC 2x4GB 1600~180zł

A zasilator masz co podoła takiemu sprzętowi + wysokie OC?
Obrazek
Obrazek

-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 [email protected] | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL14 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Re: Czas zerknąć co w blachach piszczy

Post autor: mant3z »

Zasilator mam ATX 750W Corsair CMPSU-750AX (Fan 120mm)
Ja wiem wiem, w testach ładnie pięknie bo ktoś tam poświęci kilka dni na test jednej płyty a nikt nie przetestuje Ci jak się ma cała stabilność płyty po roku pracy... czy chodźby przez miesiąc użytkowania.
Mój kuzyn był fanem kupowania najtańszego sprzętu w tym płyty ASR... anomalie jakie mu odstawiał każdy zestaw przekraczają najśmielszą wyobraźnię informatyczną. W końcu kupił konsole opluwając wszystkie PC świata :)

Na początku kupowałem 2xBiostra, potem Asus, MSIx2 i znowu ASUS.
Złożyłem kilka zestawów dla amatorów na Gigabyte.

Na gigabyte nikt nie narzekał ale to amatorzy więc ich zdanie się nie liczy, ASUS niegdy mnie nie zawiódł, Biostar też dobrze się sprawował. Miałem P75 i P2 na tych płytach.
:zolta MSI i ASrock nie ma u mnie szans, może i OC piękne ale po dwóch czarnych dziurach MSI nie chcę więcej słyszeć o tej marce, zwłaszcza że jedna z płyt nie dość, że sama z siebie się zjarało to jeszcze wypaliła część HD2900XT!
Mów mi milordzie łapserdaku!
Awatar użytkownika
Maćko
Posty: 653
Rejestracja: 10 grudnia 2007, 15:08
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Czas zerknąć co w blachach piszczy

Post autor: Maćko »

No to sokoro MSI i AsRock odpada, to proponuję przejrzeć oferty sklepów i poszukać coś z Asusa bądź Gigabyta, chipset P67 lub Z77, w cenie do 500/600zł da się kupić dobrą płytę do OC, a za resztę jak mówiłem I7 + ram, lub jeśli chcesz zaoszczędzić to tak jak sam proponowałeś 2500K, najwyżej odkupie za rok po promocyjnej cenie :D bo sam składam nową platformę w oparciu o lga1155 :P z tym że celuję bardziej w core i3 na początek.
Obrazek
Obrazek

-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 [email protected] | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL14 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Czas zerknąć co w blachach piszczy

Post autor: Forrestal »

Ja mam 80% kompow w firmie postawionych na MSI i wszystko ladnie dziala :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czas zerknąć co w blachach piszczy

Post autor: FOX-PL* »

Od x czasu lecę na produktach GIGABYTE i jestem bardzo zadowolony nawet lepiej niż na ASUSie.
Awatar użytkownika
Artek3333
Posty: 578
Rejestracja: 29 czerwca 2007, 20:02
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Czas zerknąć co w blachach piszczy

Post autor: Artek3333 »

Ja mogę polecić ASUSA. Żadna część tej firmy nigdy mnie nie zawiodła. Jeśli chodzi o palenie się płyt, trzeba pamiętać, że to nie musi być wina samej płyty, a np. Zasilacza. Jak się ma kiepski zasilacz, to i nawet Asusa może zjarać. Zasilacz i jego dobre zabezpieczenia są bardzo ważne. Warto czasem sprawdzać czy na płycie głównej nie pęcznieją kondensatory. To znak, że najprawdopodobniej konfiguracja kompa jest do bani :|
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Re: Czas zerknąć co w blachach piszczy

Post autor: mant3z »

Zasilasz mam przyzwoity a MSI chyba dam szansę :)
Co do puchnących kondensatorów to pierwsze słyszę o takich przypadkach na pł. głównych...
To standard w aktywnych subwooferach (osobiście kilka przelutowałem) ale na mobo? To chyba jakieś asrocki musiały być ;)
Mów mi milordzie łapserdaku!
Awatar użytkownika
Artek3333
Posty: 578
Rejestracja: 29 czerwca 2007, 20:02
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Czas zerknąć co w blachach piszczy

Post autor: Artek3333 »

Kiedyś sam przelutowywałem kondensatory, na płycie gigabyte. Zauważyłem, że kilka miało wybulone czoła. A z kompem działy się dziwne rzeczy, restarty zwiechy, niebieskie ekrany. Itd. Od razu na winowajcę padł kiepski zasilacz FEEL 500 w. Wymieniłem zasilacz na tagana 400w i nic nie pomogło, dalej restarty. Oczywiście jak zasada mówi wymieniłem wszystkie kondensatory, nawet te dobre i moja konfiguracja działała bez zarzutu przez kilka latek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware & Software”