Słuchawki – 5.1 czy dobre stereo

Masz problem ze sprzętem? Windows Ci się wiesza? A może chcesz sie pochwalić swoim "piecem"?

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Volt
Posty: 158
Rejestracja: 17 grudnia 2006, 12:52
ID Steam:
Numer GG: 4218986
ID gracza: 0
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Słuchawki – 5.1 czy dobre stereo

Post autor: Volt »

Gelu pisze:
Volt pisze: ...Mam płytę główną ASROCK...


...to cud, że wogóle działa :mrgreen: więc na jakość dźwięku nie narzekaj


Taa działa , nie długo wymieniam , ponieważ nie radzi sobie z obsługą dwóch kostek pamięci...
Obrazek
Awatar użytkownika
PolishFactor
Posty: 24
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:58
ID Steam:
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Słuchawki – 5.1 czy dobre stereo

Post autor: PolishFactor »

Kurcze, teraz patrząc w przyszłość trzeba też wziąć pod uwagę ,że nowe GPU na grafach
to GPMU ( 3 w jednym - grafika, fizyka i muza). Biorąc pod uwagę możliwości przetwarzania
dźwięku trzeba uważniej wybierać nie tylko kartę muzyczną ,ale właśnie grafiki (HDMI).
Żeby HDTV się rozpowszechniło trzeba jeszcze trochę czasu jednak już jest dostępna...
Niestety system 5.1 na obecnych słuchaweczkach na długo nie wystarczy :-( Choć X-FI
bez problemu konwertuje dźwięk na wszystkie niższe systemy dźwięku przestrzennego to nie
wiem jaki to da efekt utraty jakości przy grafach. Radziaczek HD2900XT jest jeszcze
niedopracowaną konstrukcją (nie obsługuje właściwego standardu 7.1 tylko 5.1) . Co więcej
jest za bardzo do przodu (za mało TMU i ROPów) co stwarza problemy wydajnościowe w dzisiejszych
opartych głównie na teksturach ,a nie shaederach gierkach. Dźwięku, ani fizyki jeszcze pod te GPMU
nikt nie programuje (nie wiadomo czy słynny Crissis będzie też z tego korzystał). Dekompresję sprzętową
obrazu UDV wszyscy sobie też darowali. Nvidia na razie w 8800tkach w ogóle nie implementowała
przetwornika dźwiękowego.
Wniosek:
5.1 i słuchawki pod ten standard to super wypas i na razie takim pozostanie jako dość powszechnie
dostępny. Na powszechność 7.1 w grach to przyjdzie jeszcze trochę poczekać (dźwięk z HDTV przez
kompa tylko w 5.1). W gierach 5.1 jest bardzo przydatne (w ARMIe niekt mnie nie podejdzie z zaskoczenia
z żadnego kierunku :-) Do słuchania muzy przez Aero5.1 i tak nadal trzeba przełączać się przez X-FI
na zwykłe stereo bo trochę zbyt dziwnie to brzmi.
Awatar użytkownika
-=HuNTeR=-
Posty: 431
Rejestracja: 17 grudnia 2006, 11:50
ID Steam:
Numer GG: 7474995
Kontakt:

Re: Słuchawki – 5.1 czy dobre stereo

Post autor: -=HuNTeR=- »

A co sądzicie o:
Obrazek
Koss UR-40?
Zergos na audostereo.pl pisze: -Przejrzyste, dość szczegółowe, niezniekształcone nawet przy dużych sygnałach brzmienie.
-Bogate, czyste wysokie tony
-Nie męczące, wciągające brzmienie, rzadko spotykane w słuchawkach tej klasy
-Absolutnie wspaniały wrecz jakościowo bas ! (jak na tą klase słuchawek)
-Świetnie zaprojektowany pałąk nie uciskający głowy.
-Lekkość i wygoda - można przez nie słuchać godzinami
Szczegółowe dane techniczne:
pasmo przenoszenia
* 15-22000Hz
dynamika głośników
* 98dB
impedancja głośników
* 60 Ohm
długość przewodu
* 1.2m - czy czasem nie będzie za krótki?
cechy dodatkowe
* regulowany pałąk
Waga towaru
* 1 kg
Ponoć świetnie słychać każdy instrument z osobna, nie ma "papki". Gdzieś wyczytałem, że są porównywalne do słuchawek za 400zł. Co do danych technicznych...niestety nie znam się na tym. Mógłby ktoś w skrócie opisać co to jest to pasmo przenoszenia itp. albo przynajmniej powiedzieć kiedy jest lepsze.
MartinDaync
Posty: 1
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:36
ID Steam: MartinDayncRE

Re: Słuchawki – 5.1 czy dobre stereo

Post autor: MartinDaync »

Sam szukałem ostatnio czegoś w 5.1 i wybrałem cos takiego https://www.ceneo.pl/Sluchawki/p:Fresh_n_Rebel.htm
Może się komuś przyda, ja jestem zadowolony i cena tez jest ok
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
Awatar użytkownika
BodyCount
Posty: 1
Rejestracja: 17 sierpnia 2020, 15:00
ID Steam:
Lokalizacja: Katowice

Re: Słuchawki – 5.1 czy dobre stereo

Post autor: BodyCount »

Uwielbiam moje bezprzewodowe komputery Sennheiser GSP 670 i są drogie, ale warte tego.
mattlemarc
Posty: 2
Rejestracja: 02 lipca 2020, 13:45
ID Steam:

Re: Słuchawki – 5.1 czy dobre stereo

Post autor: mattlemarc »

ja polecam HyperX mam takie już w prawie 3 lata jestem zadowolony. sprawdź w neonecie mają teraz fajne zniżki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware & Software”