AK 47 vs M16 a ich odrzut w ArmA

Miltaria, historia, wojskowość, sprzęt, ciekawostki

Moderator: Inkwizytor

Firefly
Posty: 744
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 21:23
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: AK 47 vs M16 a ich odrzut w ArmA

Post autor: Firefly »

Autopilot Off pisze: Warto również przyjrzeć również się najbardziej znanemu klonowi AK jakim jest izraelski Galil.
Nie jestem pewien ale chyba ostatni raz widziałem Izraelskiego żołnierza z tą bronią w kanale Discavery w programie o wojnie 6-ściodniowej czy Jom Kippur z przełomu la 60-70. Obecnie wojsko Izraela używa różnego rodzaju klonów M-16 i M-4. Ciekawe?
Jednostki liniowe Izraela uzywaja przede wszystkim CAR-15 i M-4 oraz M-16. Galil wciaz jest uzywany przez snajperow (wersja Galatz) oraz do dzis uzywaja go wojska pancerne jako podstawowa bron obrony zalog. Takze zdarza sie widziec Galile w jednostkach Nahal i na treningach podstawowych.
Retired. Unavailable until further notice.
Autopilot Off
Posty: 9
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 15:44
ID Steam:

Re: AK 47 vs M16 a ich odrzut w ArmA

Post autor: Autopilot Off »

Wersja snajperska Galila jest na amunicję 7,62 x 51 NATO, mają długą, ciężką lufę i prowadzi się z nich ogień pojedynczy, a to już jest inna bajka
Firefly
Posty: 744
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 21:23
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: AK 47 vs M16 a ich odrzut w ArmA

Post autor: Firefly »

Autopilot Off pisze:Wersja snajperska Galila jest na amunicję 7,62 x 51 NATO, mają długą, ciężką lufę i prowadzi się z nich ogień pojedynczy, a to już jest inna bajka
Nie. Wersja snajperska ma ta sama amunicje co oryginalny, pierwotny Galil AR/ARM 7.62x51mm NATO (tak jak wczesniej uzywany w Cahalu FN FAL pod nazwa Rowe Mitaan - w wolnym tlumaczeniu na polski to Karabin Samoladujacy). Potem stworzono lzejsze wersje (AR/ARM/SAR/MAR) na amunicje 5.56 aby dostosowac je do wprowadzanej rodziny M16. Snajperski Galatz ma przede wszystkim ciezsza lufe, dwustopniowy spust, tylko tryb pojedynczy prowadzenia ognia, tlumik plomienia z mozliwoscia dolaczenia tlumika dzwieku, skladana, regulowana kolbe z oparciem na policzek, no i oczywiscie 6x celownik optyczny.
Retired. Unavailable until further notice.
Autopilot Off
Posty: 9
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 15:44
ID Steam:

Re: AK 47 vs M16 a ich odrzut w ArmA

Post autor: Autopilot Off »

Widzę, że mam do czynienia z prawdziwym ekspertem uzbrojenia armii Izraelskiej. Szacunek.
Gdybyś tylko odpowiedział na moje pytanie ze strony wcześniej to uznanie byłoby całkowite. :rox
Firefly
Posty: 744
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 21:23
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: AK 47 vs M16 a ich odrzut w ArmA

Post autor: Firefly »

Autopilot Off pisze:Widzę, że mam do czynienia z prawdziwym ekspertem uzbrojenia armii Izraelskiej. Szacunek.
Gdybyś tylko odpowiedział na moje pytanie ze strony wcześniej to uznanie byłoby całkowite. :rox
Jaka jest najbardziej niezawodna broń strzelecka?
Colt M1911 lub Colt Python.
Po zastanowieniu z nowszych dalbym jeszcze moze USP lub Five seveN.
Retired. Unavailable until further notice.
Autopilot Off
Posty: 9
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 15:44
ID Steam:

Re: AK 47 vs M16 a ich odrzut w ArmA

Post autor: Autopilot Off »

No nie bardzo. Chodzi o całą rodzinę minigunów: M-134 itp. Jedno zacięcie na (jeżeli dobrze pamiętam) 100 000 lub 150 000 wystrzałów. Ale jest to broń napędowa więc mogliśmy się nie zrozumieć.
SiD
Posty: 420
Rejestracja: 02 stycznia 2007, 00:11
ID Steam:

Re: AK 47 vs M16 a ich odrzut w ArmA

Post autor: SiD »

W tak szerokich "kryteriach" to najskuteczniejszy byłby byle jaki miotacz ognia.
Obrazek Obrazek :cfog Obrazek
Firefly
Posty: 744
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 21:23
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: AK 47 vs M16 a ich odrzut w ArmA

Post autor: Firefly »

SiD pisze:W tak szerokich "kryteriach" to najskuteczniejszy byłby byle jaki miotacz ognia.
Nie nalezy do broni strzeleckich :).
Retired. Unavailable until further notice.
Firefly
Posty: 744
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 21:23
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: AK 47 vs M16 a ich odrzut w ArmA

Post autor: Firefly »

Autopilot Off pisze:No nie bardzo. Chodzi o całą rodzinę minigunów: M-134 itp. Jedno zacięcie na (jeżeli dobrze pamiętam) 100 000 lub 150 000 wystrzałów. Ale jest to broń napędowa więc mogliśmy się nie zrozumieć.
Przy szybkostrzelnosci 4000 rpm to juz tak rozowo nie wyglada. No i jest to specyficzna bron.
Retired. Unavailable until further notice.
Awatar użytkownika
Andrea
Posty: 52
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 12:41
ID Steam:

Re: AK 47 vs M16 a ich odrzut w ArmA

Post autor: Andrea »

Autopilot Off , proszę powiedz mi w którym miejscu ja napisałem
...Rosjanie prześcignęli ich o lata świetlne
A jeżeli chodzi o
to dlaczego SAS wybrał rodzinę M-16,
pewnie po prostu rozpatrując wszystkie kryteria (równierz te które ty pominąłeś) wybrali najlepiej im odpowiadający karabinek :roll: co wcale nie znaczy , że jest to najlepsza broń :?
Nie pytaj , co Polska dała Tobie , pytaj ile Kościół zgarnął z tego , co ty dałeś Polsce .
Awatar użytkownika
Diabl0
Posty: 134
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 01:10
ID Steam:
Numer GG: 2236900
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: AK 47 vs M16 a ich odrzut w ArmA

Post autor: Diabl0 »

Może po prostu nie ma czegoś takiego jak najlepsza broń :)

Są tylko bronie które lepiej lub gorzej nadają się do ściśle określonych potrzeb - raz może to być pistolet, raz shotgun, a raz atomówka. Gdyby istniała jedna jedyna "ta najlepsza" broń to na rynku nie było by takiej różnorodności a wszystkie oddziały specjalne które nie muszą zwracać uwagi na cenę używały by tylko tej jednej "najlepszej" broni (no, może poza MP5 w wszelkich odmianach ;))
ODPOWIEDZ

Wróć do „Militarium”