Strzelnica wojskowa

Miltaria, historia, wojskowość, sprzęt, ciekawostki

Moderator: Inkwizytor

Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Strzelnica wojskowa

Post autor: SaS TrooP »

Gadałem z kolegą, który na strzelnicy był.
Okazało się, że miał kolegę w jednostce, który go przepchnął :?
W większości większych miast w Polsce są take obiekty użyteczności publicznej jak LOK (Liga Obrony Kraju), które jako jedną z funkcji posiadają własne strzelnice. Wystarczy, że zapiszesz się tam i pod okiem instruktora będziesz mógł strzelać na strzelnicy. Pieniądze podobno nie są duże. Sam niedługo zamierzam to zrobić więc wtedy będe w stanie podać więcej info.
Mamy tutaj jedynie kółko strzeleckie .Sry, ale w takich organizacjach nigdy nie siedziałem. To to samo?
I problem podstawowy: z czego w takim LOKu na przykład mógłbym postrzelać. Teraz zapewne podpadnę wieeelu ludziom, acz nie uznaję za broń prawidłową np. KBKSa czy sztucerów myśliwskich.
Tak, wiem, mam wygórowane wymagania, ale tylko takie coś (prawdziwe strzelanie) przygotuje mnie do wojska. A z tego co wiem na strzelnicy zapłacisz i masz znacznie większą swobodę.
Awatar użytkownika
Andrea
Posty: 52
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 12:41
ID Steam:

Re: Strzelnica wojskowa

Post autor: Andrea »

Tak, wiem, mam wygórowane wymagania, ale tylko takie coś (prawdziwe strzelanie) przygotuje mnie do wojska. A z tego co wiem na strzelnicy zapłacisz i masz znacznie większą swobodę.
A co to dla ciebie znaczy prawdziwe strzelanie i z jakiej broni ??
Nie pytaj , co Polska dała Tobie , pytaj ile Kościół zgarnął z tego , co ty dałeś Polsce .
Hary
Posty: 26
Rejestracja: 15 stycznia 2007, 23:29
ID Steam:

Re: Strzelnica wojskowa

Post autor: Hary »

owszem podpadniesz, sztucer myśliwski to taka broń jak każda inna, bardzo niebezpieczna i na pewno 16 latek miałby problemy ze strzelaniem z niego mało tego mało kto da ci z niego postrzelać. W Polsce jest to niemożliwe nie będziesz strzelał z broni palnej bez pozwolenia na broń to wbrew prawu, a o strzelaniu z broni typowo wojskowej możesz tylko pomarzyć no chyba że wstąpisz do wojska, policji itp. Nie mam pojęcia jak mogę ci to inaczej wytłumaczyć, spytaj się nawet własnego Ojca albo wujka kogokolwiek to powiedzą ci to samo. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Strzelnica wojskowa

Post autor: SaS TrooP »

Eh, to niestety smutna prawda.
Dzięki za pomoc chłopaki.
Awatar użytkownika
Rafael3D
Posty: 440
Rejestracja: 30 grudnia 2006, 20:07
ID Steam:
Numer GG: 11844
ID gracza: 0
Lokalizacja: UK

Re: Strzelnica wojskowa

Post autor: Rafael3D »

zawsze możesz sobie postrzelać wirtualnie na kompie. Zdrowiej, taniej i krzywdy nikomu nie zrobisz.

http://www.youtube.com/results?search_t ... +Eagle+.50
http://www.youtube.com/watch?v=inK2qa0cqkI
Awatar użytkownika
Artek3333
Posty: 578
Rejestracja: 29 czerwca 2007, 20:02
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Strzelnica wojskowa

Post autor: Artek3333 »

W Katowicach jest pewien ośrodek strzelnicy krytej i tam widziałem nie raz jak młodzież strzela z broni mało kalibrowej, a raz ze zdziwieniem nawet 9mm Glock, oczywiście w obecności instruktora. :coffee Poza tym można pruć z Akmsa nawet strzelali z pepeszki tej z II wojny światowej, nie wiem jak z pełnoletnimi ale wybór broni palnej jest spory. :)
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Strzelnica wojskowa

Post autor: SaS TrooP »

A mógłbyś dowiedzieć się co nieco więcej?
Bo ja w Katowicach prędko nie będę.
Jeśli naturalnie ci to nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
Artek3333
Posty: 578
Rejestracja: 29 czerwca 2007, 20:02
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Strzelnica wojskowa

Post autor: Artek3333 »

W kwietniu tam akurat będę ,to sie dowiem, jak sprawa wygląda z osobami niepełnoletnimi i wezmę aktualny cennik, jak się nie mylę, to płaci się za sztukę amunicji, a minimum trzeba wykupić 10 sztuk, więc w tej cenie jest już wliczona cena za stanowisko i instruktora. Teraz nie mam możliwości ale jak będę w domu to poszperam za telefonem kontaktowym. :D
Awatar użytkownika
Artek3333
Posty: 578
Rejestracja: 29 czerwca 2007, 20:02
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Strzelnica wojskowa

Post autor: Artek3333 »

Link do tej strzelnicy http://www.strzelnica.com.pl/index.php?id=kontakt jak chcesz to zadzwoń ja tam goszczę średnio raz na 2 miesiące :rox
SubKavon
Posty: 175
Rejestracja: 06 stycznia 2007, 22:58
ID Steam:

Re: Strzelnica wojskowa

Post autor: SubKavon »

Wyjść jest kilka. Możesz zapisać się do ZS Strzelec, składki są raczej symboliczne, a oni raz na jakiś czas mają wyjazdy na szkolenia strzeleckie, gdzie można postrzelać z czegoś mocniejszego niż kbks :)
Poszukaj też w prasie (np. Komandos) i w necie firm organizujących szkolenia - koszt kilkaset złotych, a czasem można postrzelać i z MP-5.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Strzelnica wojskowa

Post autor: SaS TrooP »

szkolenia w wypadku szesnastolatka niestety odpadają :?

No chyba, że w Nigerii, ale na to nie godzę się ja (nauka)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Militarium”