Parę pytań dotyczące broni

Miltaria, historia, wojskowość, sprzęt, ciekawostki

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Parę pytań dotyczące broni

Post autor: SaS TrooP »

Mój kontakt z prawdziwą bronią palnąbył nikły. Daawno temu mogłem sobie postrzelać (a to i tak szumna nazwa) z AKSa-47, a niedawno z M1A1 Thompson. Niestety, na tym koniec. Dlatego mam dwa zasadnicze pytania do wojskowych bądź po prostu strzelców z tego forum.

1. Czy broń obsługiwana podczas tactical runu jest rzeczywiście tak wygodna jak w grach (no, tak na pewno nie, ale czy walka w ten sposób jest trudna).
2. Czy odruch zamykania oka w czasie/milisekundy przed oddaniem strzału jest normalne? A jeśli nie, to czy strzelając na strzelnicy można się go pozbyć?

Zależy mi na tych informacjach, bo czas zacząć się przygotowywać do ASG (najwyższy czas!) i prawdziwej broni.
Awatar użytkownika
klamacz
Posty: 818
Rejestracja: 23 listopada 2006, 09:54
ID Steam:
Numer GG: 2019934
ID gracza: 2320644
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Re: Parę pytań dotyczące broni

Post autor: klamacz »

SaS TrooP pisze:1. Czy broń obsługiwana podczas tactical runu jest rzeczywiście tak wygodna jak w grach (no, tak na pewno nie, ale czy walka w ten sposób jest trudna).
Oczywiscie nie jest to tak wygodne i oczywiste jak w grach. W rzeczywistosci musisz dzielic uwage na obserwowanie, celowanie i poruszanie się. W prostym, plaskim terenie jest to prawie plynne jak w grach, w trudnym terenie dla niewytrenowanej osoby prawie niemozliwe.
Czy odruch zamykania oka w czasie/milisekundy przed oddaniem strzału jest normalne? A jeśli nie, to czy strzelając na strzelnicy można się go pozbyć?
Nie wydaje mi sie normalny, przynajmniej ja nie mam czegos takiego. Oczywiscie to moze zalezec od rodzaju broni. Jak zdarzy ci sie strzelac z magnum w zamknietym pomieszczeniu bez sluchawek to sama swiadomosc zblizajacego sie huku moze spowodowac reakcje obronne :)
Jak z tym walczyc? Wydaje mi sie, ze wystarczy sie skoncentrowac na miesniach oka. Jezeli ktos nie moze tego zrobic to chyba lepiej sie pogodzic, widocznie jego organizm ma takie a nie inne mechanizmy obronne i tyle.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Andrea
Posty: 52
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 12:41
ID Steam:

Re: Parę pytań dotyczące broni

Post autor: Andrea »

Czy odruch zamykania oka w czasie/milisekundy przed oddaniem strzału jest normalne? A jeśli nie, to czy strzelając na strzelnicy można się go pozbyć?
To nie jest normalne , to raz . A dwa to raczej jest to nawyk niż odruch . Odruchem obronnym byłoby zamknięcie oka w momencie strzału , a nie przed . Przy prawidłowym ściąganiu języka spustowego nie ma możliwości określenia (w milisekundach !! ) momentu w którym padnie strzał . Z twojego opisu wynika , że cały proces celowania u ciebie leży i kwiczy .
Poprzez odpowiedni trening mozna to wyeliminować .


A tak na marginesie Krzysiu to nie trzeba wcale magnum , na krytej strzelnicy , strzelanie z kazdej krótkiej broni centralnego zapłonu jest bardzo bolesne bez zabezpieczenia uszu .
Nie pytaj , co Polska dała Tobie , pytaj ile Kościół zgarnął z tego , co ty dałeś Polsce .
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Parę pytań dotyczące broni

Post autor: SaS TrooP »

To nie jest normalne , to raz . A dwa to raczej jest to nawyk niż odruch . Odruchem obronnym byłoby zamknięcie oka w momencie strzału , a nie przed . Przy prawidłowym ściąganiu języka spustowego nie ma możliwości określenia (w milisekundach !! ) momentu w którym padnie strzał . Z twojego opisu wynika , że cały proces celowania u ciebie leży i kwiczy .
Nie strzelałem za dużo. Chodzi o to, że tak jakby wiedza o tym, że padnie strzał każe mi zamknąć oko moment przed tym. Dzieje się to dokładnie w chwili, w której palec zaczyna ściągać spust. O to mi chodzi
A dwa to raczej jest to nawyk niż odruch .
Czyli jest szansa pozbycia się tego?
Co ciekawe, zauważyłem, że dzieje mi się tak tylko w broniach długich. Z pistoletami raczej nie mam takich problemów.
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Parę pytań dotyczące broni

Post autor: SaS TrooP »

Zauważyłem ciekawą tendencję.

Gram w piłkę nożną/siatkową/ręczną na WFie z kumplami. Przy każdej, nawet wolnej piłce zamykam oczy, kulę się lub robię unik (to ostatnio jako bramkarz :mrgreen:).

Gram z kolegami w ASG. Mamy AEG, sypiemy do siebie seriami. Nie zamykam oczu ani gdy strzelam, ani nawet gdy jestem pod ciężkim ogniem.

Czy to jest aby normalne? :|
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Parę pytań dotyczące broni

Post autor: Trance »

To nie jest normalne. Badania wykazują, ze zaledwie 1 % społeczeństwa ma taki problem. Niby nic wielkiego, ale ten procent społeczeństwa to są ludzie, którzy się rodzą i umierają w kaftanie bezpieczeństwa. Nie idź najlepiej do psychiatry, bo skończysz tak samo. Bardziej przyda Ci sie piersioweczka, za kazdym razem jak bedziesz miał stac na "budzie" łyknij raz albo dwa i juz bedzie wszystko lepiej ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafael3D
Posty: 440
Rejestracja: 30 grudnia 2006, 20:07
ID Steam:
Numer GG: 11844
ID gracza: 0
Lokalizacja: UK

Re: Parę pytań dotyczące broni

Post autor: Rafael3D »

Pamiętam z mojego szkolenia strzeleckiego (a strzelałem sporo i z rozmaitych wynalazków), jak jeden z instruktorów tłumaczył, iż zamykanie lub mrużenie oczu przy wystrzale to efekt... traumy w dzieciństwie :) Tatuś bijał lub inne tego typu przygody.
Co prawda nie byłem nigdy nadmiarowo bity przez tatusia, ale też miałem takie "zamykanko". Pozbyłem się go podczas strzelania z AKMSa, po prostu świadomie walczyłem z tym nawykiem i... udało się. Dodam tylko iż nie udało mi się to, mimo starań, przy strzelaniu z Glocka 17,19, Cezety75, Walthera ani nawet Mossberga :)
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Parę pytań dotyczące broni

Post autor: SaS TrooP »

@Trance - jaja sobie robisz?

@Waryński - nikt mnie nie lał w dzieciństwie, tatuś/mamusia mnie nie opuścili (a tak przynajmniej twierdzą), ale raz na korcie tenisowym mając lat 6 oberwałem z piłki. Obity ryj, złamana szczęka i coś tam jeszcze z policzkową było. To może być ta "trauma"?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Militarium”