ACU i inne kamuflaze

Miltaria, historia, wojskowość, sprzęt, ciekawostki

Moderator: Inkwizytor

Pastoreq
Posty: 5
Rejestracja: 11 stycznia 2009, 00:09
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ACU i inne kamuflaze

Post autor: Pastoreq »

Dobra, więc to mój pierwszy post na tym forum. Więc pozdrawiam wszystkich. Teraz do rzeczy po :
#1 ACU to nie kamuflaż tylko krój munduru tak jak BDU, M65 itp. itd
#2 Poprawna nazwa kamuflażu to UCP czyli Universal Camo Pattern
#3 Mogę powiedzieć , że UCP nie kamufluje aż tak zle (sam posiadam, a każdy chwali swoje :D ) przynajmniej w warunkach miejskich.
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: ACU i inne kamuflaze

Post autor: SaS TrooP »

1# Wiemy, ale tak się na to potocznie mówi.
2# Jak wyżej
3# BO ACU jest do Pustyń oraz miast w warunkach pustynnych np. z kamienia. Universal to tylko w nazwie, bo takie coś bez jakiejś uber-hiper technologii jest niemożliwe. Dlatego ACU i DMARPAT są najlepsze na chwilowe tereny działań US Army i USMC.
SiD
Posty: 420
Rejestracja: 02 stycznia 2007, 00:11
ID Steam:

Re: ACU i inne kamuflaze

Post autor: SiD »

Pastoreq pisze:#3 Mogę powiedzieć , że UCP nie kamufluje aż tak zle (sam posiadam, a każdy chwali swoje :D ) przynajmniej w warunkach miejskich.
No nie wiem, jak u mnie w mieście przejeżdżali marines w vanie, to pierw zwróciłem uwagę na właśnie ich ACU, a dopiero później zorientowałem się, że murzyni.
Obrazek Obrazek :cfog Obrazek
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Re: ACU i inne kamuflaze

Post autor: mant3z »

SiD pisze:
Pastoreq pisze:#3 Mogę powiedzieć , że UCP nie kamufluje aż tak zle (sam posiadam, a każdy chwali swoje :D ) przynajmniej w warunkach miejskich.
No nie wiem, jak u mnie w mieście przejeżdżali marines w vanie, to pierw zwróciłem uwagę na właśnie ich ACU, a dopiero później zorientowałem się, że murzyni.
W środowisku ASG (przynajmniej w tym w którym ja się 'obracam'), ACU czy tam UCP w naszych warunkach nawet w zimę się nie sprawdza. Jedyny przypadek gdzie koleś zlewał się z otoczeniem to było jak 'wpasował' się miedzy brzozy, naprawdę zniknął na chwilę, ciężko było go tam wypatrzyć. Tak poza tym to już multicamo jest lepsze.
Mów mi milordzie łapserdaku!
Awatar użytkownika
Pit
Posty: 698
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 13:45
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: ACU i inne kamuflaze

Post autor: Pit »

W polskich warunkach to kwestia pory roku.
W środowisku ASG kujawsko-pomorskim nie zauważyłem aby ACU zdobył uznanie.
Multicam idealny zimą bez sniegu (na tle suchej trawy, poszycia leśnego, suchych gałęzi). Jeszcze na początku grudnia kiedy było trochę zielonej trawki - bardzo widoczny.
Ja preferuję jesienią i zimą bez sniegu Flectarn, w śniegu biały zestaw BW a latem Woodland.
8BZ - 8 Brygada Zmechanizowana | 8R - Ósma Rangers
:weteran :8bz :cfog
"Don't forget nothing" - MJR ROBERT ROGERS, 1759
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: ACU i inne kamuflaze

Post autor: SaS TrooP »

No nie wiem, jak u mnie w mieście przejeżdżali marines w vanie, to pierw zwróciłem uwagę na właśnie ich ACU, a dopiero później zorientowałem się, że murzyni.
Padłem :mrgreen:

Proszę tego ie traktować tak poważnie, bo to na razie plany, ale ja raczej ufam Flecktarnowi w każdej porze. No, fakt, MultiCam jest świetny właśnie na tereny w. wym., ale Flecktarn pasuje do Europy lepiej niż BDU czy VSR. Do tego są naturalnie różne odmiany, a na zimę zimowa. Mimo to IMO BDU w śnieżką zimę ujdzie - Fleck nie.
Pastoreq
Posty: 5
Rejestracja: 11 stycznia 2009, 00:09
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ACU i inne kamuflaze

Post autor: Pastoreq »

Ja raczej bym polecił na lato brytyjskiego DPM zamiast woodlanda, ponieważ w woodlandzie za dużo brązowego jest.
Mam jeszcze alternatywę za kombinezon zimowy BW np. kombinezon malarski (taki biały) i pomalowanie na nim parę pasków.
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Re: ACU i inne kamuflaze

Post autor: mant3z »

Pastoreq pisze:Ja raczej bym polecił na lato brytyjskiego DPM zamiast woodlanda, ponieważ w woodlandzie za dużo brązowego jest.
Mam jeszcze alternatywę za kombinezon zimowy BW np. kombinezon malarski (taki biały) i pomalowanie na nim parę pasków.
Ja polecam wręcz odwrotnie, chodź sam biegam w DPM'ie (zmuszony charakterystyką teamu)... oryginalny woodland lepiej się spisuje w naszych warunkach niż DPM. Na samym początku przygody z ASG biegałem w oryginalnym, kontraktowym, wzmacnianym woodlandzie... spisywał się rewelacyjnie, opinia brytfoli którzy byli zaskakiwani z mojej strony zawsze była pozytywna odnośnie woodlanda. Teraz muszę się wspomagać roślinnością i siatką maskującą, nie znaczy że jest tragedia... dpm to też naprawdę bardzo dobry kamuflaż... jednak woodland jest ciut lepszy w moim odczuciu.
W woodlandzie nie tyle chodzi o barwy a efekt oszukiwania oczu... tak jak np. w specnaz biało niebieskie koszulki. Ułatwiają walkę wręcz, powodując dezorientację u przeciwnika, coś jak by odległości mu się mylą.

Pod tym względem szwedzkie armie mają wg mnie najlepszy kamuflaż (m90), wygląda niepozornie a w praktyce jest niesamowity. Miałem okazję stanąć nie raz na przeciwko Norra Regemente która ma oryginalne m90, totalne zaskoczenie wielokrotnie.
http://www.sklep.vest.pl/product_info.p ... ts_id=1306
Mów mi milordzie łapserdaku!
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: ACU i inne kamuflaze

Post autor: SaS TrooP »

M90 - jesteś pewny? Wpisałem sobie w Google i wyskoczyło coś jak zielona mapa Afryki...
Ale zachwalam ja M62 - fińskie camo. Na lasy jest świetne.
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Re: ACU i inne kamuflaze

Post autor: mant3z »

SaS TrooP pisze:M90 - jesteś pewny? Wpisałem sobie w Google i wyskoczyło coś jak zielona mapa Afryki...
Ale zachwalam ja M62 - fińskie camo. Na lasy jest świetne.
Tak, jestem pewny, sprawdź link z mojego postu
Mów mi milordzie łapserdaku!
Awatar użytkownika
Andrea
Posty: 52
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 12:41
ID Steam:

Re: ACU i inne kamuflaze

Post autor: Andrea »

SaS TrooP....... , BDU to nie rodzaj kamuflażu tylko krój munduru , może występować w dowolnych barwach !! Ja np. mam 4 rodzaje spodni i bluz BDU : Multicam , Desert 3 kolory , Taiger Strip , i Woodland .
Nie pytaj , co Polska dała Tobie , pytaj ile Kościół zgarnął z tego , co ty dałeś Polsce .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Militarium”