Czołg domowej produkcji

Miltaria, historia, wojskowość, sprzęt, ciekawostki

Moderator: Inkwizytor

alderous
Posty: 113
Rejestracja: 15 grudnia 2006, 22:27
ID Steam:

Czołg domowej produkcji

Post autor: alderous »

http://www.smog.pl/wideo/15040/czolg_domowej_produkcji/

Kapitalne :1th :dworship . Fajnie byłoby się takim przejechać :)
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Czołg domowej produkcji

Post autor: Forrestal »

Szczeka mi opadla...

Dziwne ze szukaja sponsorow jak pierwsza w kolejce powinna byc armia. Pewnie rewelacyjnie sprawdzilo by sie to jako lekki pojazd rozpoznania bo wlasciwosci terenowe to ma niezle.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
SiD
Posty: 420
Rejestracja: 02 stycznia 2007, 00:11
ID Steam:

Re: Czołg domowej produkcji

Post autor: SiD »

Tyle, że alternatywa dla buggy żadna, bo nie dość że głośne, to jednak 650konny silnik zużywa tyle paliwa, że na pustyni do najbliższej oazy nie dotrą. Zdaje się, że to z 2004 roku film? :D Zatem rewolucji żadnej nie było. Zresztą nietrafność określenia "czołg" razi mnie tak, że niechętnie podchodzę do tego pojazdu gąsienicowego.
Obrazek Obrazek :cfog Obrazek
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Czołg domowej produkcji

Post autor: Forrestal »

650 KM to przesada, prawda ale bardziej mialem na wzgledzie mozliwosci terenowe. Sama idea ultra lekkiego pojazdu gasienicowego wydaje sie byc interesujaca.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
alderous
Posty: 113
Rejestracja: 15 grudnia 2006, 22:27
ID Steam:

Re: Czołg domowej produkcji

Post autor: alderous »

No cóż, coś podobnego używa Bundeswehra, ale chyba nie przeszło jeszcze "chrztu bojowego"

Obrazek

PS. Określenia czołg użyła osoba zamieszczająca filmik, a nie autorzy tego "wynalazku"
Awatar użytkownika
Pik
Posty: 36
Rejestracja: 20 listopada 2007, 00:56
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Czołg domowej produkcji

Post autor: Pik »

Nic nowego. Konstrukcja tego typu powstala w latach (dokladnie nie pamietam) 20tych XX wieku. Konstruktorem byl amerytkanin. Wykorzystana w czolgach BystryjTank i pozniej miedzy innymi w T34. Pomysl uzycia malego czolgu? Tankietki byly tzw swietnym pomyslem tuz przed 2 wojna. Kompletna porazka. Jedyny sukces tak malego pojazdu opancerzonego = bren carrier.

Dzis dzialanie czolgu pozostaje niemalze czysto psychologiczne. Tworzenie tego typu malego dziadostwa jest pozbawione sensu taktycznego. Szykowanie sie do wojny na szeroka skale i kolejnej Prochorovki jest dobrym tematem na gre, ale kto chcialby jezdzic w armie takim ... ze tak powiem gowienkiem :D?

Taki czolg to by sie nam na Romanovo przydal dla robienia jaj :D.
Awatar użytkownika
Andrea
Posty: 52
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 12:41
ID Steam:

Re: Czołg domowej produkcji

Post autor: Andrea »

To małe dziadostwo jak je nazwałeś , jest pojazdem bojowym spadochroniarzy i stanowi śmiertelne zagrożenie dla każdego współczesnego czołgu . A , że taki mały i zwinny to tym lepiej dla niego ( trudniej go wykryć ) .
Nie pytaj , co Polska dała Tobie , pytaj ile Kościół zgarnął z tego , co ty dałeś Polsce .
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Czołg domowej produkcji

Post autor: SaS TrooP »

TO dziadostwo zowie się Wiesel i to znaczy po niemiecku Łasica. I to małe gavno wali z Milana albo TOWa, czyli cholernie zabójczej wyrzutni.
Awatar użytkownika
Pik
Posty: 36
Rejestracja: 20 listopada 2007, 00:56
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Czołg domowej produkcji

Post autor: Pik »

Ciekawe jakie może być rzeczywiste wykorzystanie tego wózka.

Z pewnością przydałby się naszym w Arnhem w 2 wojnie ;). Dziś przecież każdy żołnierz może dysponować potężną bronią AT taką jak Javelin czy Dragon, chłostającą sprzęt pancerny z ogromnej wprost odległości.

Może mam marny umysł w dziedzinie taktyki z wykorzystaniem tego urządzonka. Bardziej pasowałoby mi to jako szybki transportowiec piechoty coś w podobie Bren Carriera.
Z tego co widzę jest z kompozytu ... więc istnieje nawet możliwość, że zatrzyma kulkę karabinową 7,62 mm. Ciekawe czy ppanc.

Macie jakieś pomysły jak ewentualnie wykorzystać takie cosik w rzeczywistej operacji?

PS. Troop. Wykazałeś się i w pięknym stylu przetłumaczyłeś Wiesel na polski język.
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Czołg domowej produkcji

Post autor: SaS TrooP »

A widzisz :mrgreen:
Bo ja Niemiec jestem :mrgreen:

Weźmy pod uwagę, że to to trochęza małe na duże transporty i nie wiemy jak spadnie moc silnika w wypadku pancerza (mają tylko rurki. Powietrze nawet strzałki z dmuchawki nie zatrzyma).
Awatar użytkownika
Pik
Posty: 36
Rejestracja: 20 listopada 2007, 00:56
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Czołg domowej produkcji

Post autor: Pik »

No rozumisz ... tak jakby wziąć brzeszczot i opierdzielić go tak do połowy wysokości, nosze zamontować na dwie osoby i heja.

Ja tam z tego bym i tak kuchnię polową zrobił :D. Dobra grochóweczka bardziej skuteczna od tej purchawki na dachu :D.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Militarium”