Real Arma

Miltaria, historia, wojskowość, sprzęt, ciekawostki

Moderator: Inkwizytor

Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Real Arma

Post autor: Trance »

ASG według mnie kładzie nacisk na taktyke, a Paintball na strzelanie :), co nie zmienia faktu, że oba te "tryby" mi się podobają :)
Obrazek
itan
Posty: 338
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 13:17
ID Steam:
Numer GG: 9190911
ID gracza: 596484
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Real Arma

Post autor: itan »

Trance pisze:ASG według mnie kładzie nacisk na taktyke, a Paintball na strzelanie :), co nie zmienia faktu, że oba te "tryby" mi się podobają :)
bzdury... w asg tylko sa ladniejsze giwery. nie wiem w czym taktyka ma tu udzial
Obrazek... "zamknieta koteria ze zidiociałymi członkami"
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Real Arma

Post autor: Trance »

Oglądałem filmiki (duuużo filmików) z akcji ASG i miałem przyjemność 2 razy brać w takowych udział (ale sami amatorzy prawie :P) i musze przyznać, że ważną role odgrywają takie sprawy jak wzajemna osłona itd. w Painballu to taki Hexenkessel troche :)
Obrazek
SiD
Posty: 420
Rejestracja: 02 stycznia 2007, 00:11
ID Steam:

Re: Real Arma

Post autor: SiD »

Wszyscy zgodzimy się, że najlepszy byłoby Paintball z giwerami wyglądającymi jak ASG, normalnymi kostiumami zamiast zielonych kombinezonów.
Albo mój wynalazek (chyba mój, bo implementacji nie widziałem), troche lamerski na pierwszy rzut oka, ale oferuje prawie wszystko.
ASG, ale zamiast mechaniki prosta elektronika z głośniczkiem a z lufy pocisk IR, który jak przystało na podczerwień działa jak pilot na cel :P
Ja wiem, że uśmiechy jak banany macie teraz i skojarzenia z tymi chińskimi zabawkami dla dzieci, w postaci kałacha z melodyjkami, ale tak na poważnie, to miałoby sens. Lamerski, bo nie czuć nic jak ktoś obrywa, lecz zapala się zwykła dioda (np. jedna z kilku umieszczonych na każdej części ciała). Jakby spojrzeć na to inaczej, to czy nie byłaby to dżentelmeńska rozgrywka? Nie trzeba sprzątać środowiska po sobie.
Obrazek Obrazek :cfog Obrazek
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Real Arma

Post autor: Trance »

Pomysł ciekawy, pokaż mi taką działająca i sprawdzającą się w warunkach bojowych zabawkę to chętnie się przyłączę:)

Chociażsłyszałem coś o amunicji do ASG, ktora farbuje ubranie ;), coś jak Paintball, ale nie znam szczegółów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Real Arma

Post autor: Forrestal »

Przeciez dioda IR nie ma jakiegos duzego zasiegu a i rozproszenei tez jest.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
hryst
Posty: 297
Rejestracja: 16 listopada 2006, 10:04
ID Steam: hryst
ID gracza: 0
Lokalizacja: minsk
Kontakt:

Re: Real Arma

Post autor: hryst »

SiD pisze: ASG, ale zamiast mechaniki prosta elektronika z głośniczkiem a z lufy pocisk IR, który jak przystało na podczerwień działa jak pilot na cel
takie rzeczy są juz od dawna.
Nawet w Polsce
You will be assimilated. Resistance is futile. :ofp
Intel [email protected]|Abit IP35|LCD DELL 20'|X2900XT 512MB|2x2GB RAM HyperX|SATA750GB|BR LG GBW-H10N|SB A.4|Sunbeam ST + 620-A12S|
itan
Posty: 338
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 13:17
ID Steam:
Numer GG: 9190911
ID gracza: 596484
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Real Arma

Post autor: itan »

SiD pisze:Wszyscy zgodzimy się, że najlepszy byłoby Paintball z giwerami wyglądającymi jak ASG, normalnymi kostiumami zamiast zielonych kombinezonów.
Albo mój wynalazek (chyba mój, bo implementacji nie widziałem), troche lamerski na pierwszy rzut oka, ale oferuje prawie wszystko.
ASG, ale zamiast mechaniki prosta elektronika z głośniczkiem a z lufy pocisk IR, który jak przystało na podczerwień działa jak pilot na cel :P
Ja wiem, że uśmiechy jak banany macie teraz i skojarzenia z tymi chińskimi zabawkami dla dzieci, w postaci kałacha z melodyjkami, ale tak na poważnie, to miałoby sens. Lamerski, bo nie czuć nic jak ktoś obrywa, lecz zapala się zwykła dioda (np. jedna z kilku umieszczonych na każdej części ciała). Jakby spojrzeć na to inaczej, to czy nie byłaby to dżentelmeńska rozgrywka? Nie trzeba sprzątać środowiska po sobie.
Trance pisze:Pomysł ciekawy, pokaż mi taką działająca i sprawdzającą się w warunkach bojowych zabawkę to chętnie się przyłączę:)
@Trance: Troche bredzisz, ale nic...
Proszę :http://www.militaryvideos.net/videos.php?videonum=36
Obrazek... "zamknieta koteria ze zidiociałymi członkami"
Awatar użytkownika
Radeon
Posty: 778
Rejestracja: 14 lutego 2007, 00:28
ID Steam:
Numer GG: 4014140
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Real Arma

Post autor: Radeon »

IMO ASG i tak jest ciekawsze. Nie trzeba się taplać w farbie a z tego co widziałem na filmiku i klimacik lepszy. Pamiętam jak pare tygodni temu przechodziliśmy przez cały kawał lasu tylko żeby zaatakować z tyłu wieżę okupowaną przez przeciwnika. No cóż udało się, zastaliśmy ich na sielance przy ognisku. :)

ASG r0x. :D
Obrazek
Hary
Posty: 26
Rejestracja: 15 stycznia 2007, 23:29
ID Steam:

Re: Real Arma

Post autor: Hary »

ehh, ludzie chcecie militarny wygląd w markerach wystarczy założyć sobie odpowiednie mody i z markera można zrobić AK-47, z tego co widzę to większość z was mówi o markerach które nie przypominają broni a trance że to bardziej hexen, guzik prawda, są 2 rodzaje paintballu: leśny i speed. Paintball leśny niczym nie różni się od scenariuszy ASG, a speed jest to szybka gra na zazwyczaj małych polach i te markery nie bardzo przypominają wyglądem broń. Ja osobiście gram w paintball leśny i bardzo mi się to podoba i jak ktoś dostanie to nie ma wątpliwości że ktoś oberwał, a w ASG musi być pomiędzy graczami duże zaufanie bo łatwo jest oszukać. Pozdrawiam i proszę nie pisać na ten temat tak ogólnie jak się nie ma o tym pojęcia. Obejrzyjcie sobie produkty firmy Tippmann i mody
Awatar użytkownika
chewie
Posty: 394
Rejestracja: 05 stycznia 2007, 01:29
ID Steam:

Re: Real ARMA

Post autor: chewie »

Starusienki wątek ale pozwole sobie odświerzyć zapraszając na stronę FIA do obejrzenia nowego filmu ze szkolenia unitarnego:
http://fia.com.pl/
SI VIS PACEM, PARA BELLUM
http://www.FIA.com.pl
"There is no hunting like the hunting of man, and those who have hunted armed men long enough and liked it, never care for anything else thereafter". -Ernst Hemingway
ODPOWIEDZ

Wróć do „Militarium”