Real Arma

Miltaria, historia, wojskowość, sprzęt, ciekawostki

Moderator: Inkwizytor

Awatar użytkownika
Pit
Posty: 698
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 13:45
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Real ARMA

Post autor: Pit »

I ja tam byłem choć po przeciwnej stronie lufy.
AAR robi wrażenie, szkoda że nie zostaliście na noc.

Z relacji wynika, że umocnienia do których ja byłem przydzielony (Fiord1) razem z moimi sześcioma kolegami atakowało 60 osób.
8BZ - 8 Brygada Zmechanizowana | 8R - Ósma Rangers
:weteran :8bz :cfog
"Don't forget nothing" - MJR ROBERT ROGERS, 1759
Awatar użytkownika
chewie
Posty: 394
Rejestracja: 05 stycznia 2007, 01:29
ID Steam:

Re: Real ARMA

Post autor: chewie »

a to fajnie PIT szkoda, ze nie wiedzielismy wtedy bysmy wzieli was glodem :D
SI VIS PACEM, PARA BELLUM
http://www.FIA.com.pl
"There is no hunting like the hunting of man, and those who have hunted armed men long enough and liked it, never care for anything else thereafter". -Ernst Hemingway
Awatar użytkownika
chewie
Posty: 394
Rejestracja: 05 stycznia 2007, 01:29
ID Steam:

Re: Real ARMA

Post autor: chewie »

Obrazek
Po raz kolejny zapraszamy wszystkich chętnych na Scenariusze Bojowe. Czyli szkolenie z przygodami w stylu FIA.

20101009-10 Otwarte Scenariusze Bojowe FIA
Organizacja: Sztab FIA, Fundacja E.H.O
Liczba miejsc ograniczona.

Rozpoczęcie: sobota 20101009 10:00
Zakończenie: niedziela 20101010 16:00

Scenariusze Bojowe FIA to forma przygotowania sekcji i drużyn do działań na MilSimach w ramach większych grup bojowych.
W ciągu dwóch dni prowadzone są podstawy zagadnień sprawdzanych w trakcie 4 do 6 scenariuszy zgrywających, sprawdzające je w różnych aspektach działania.
Zdecydowaliśmy się udostępnić dla chętnych to narzędzie szkoleniowe FIA.

Scenariusze bojowe są prowadzone przez kadrę FIA w charakterze obozu wojskowego przez 30h działania. Pojedynczy scenariusz jest kilkugodzinną symulacją milsimową (zabici i wyeliminowani mogą wrócić dopiero w następnym scenariuszu). Każdy scenariusz poprzedza stosowna teoria oraz odprawa dla uczestników. Rolę dowódczą będą pełnić na zmianę uczestnicy (dowódcy poszczególnych grup). Na zakończenie przeprowadzane jest wspólna analiza podjętych działań i ocena końcowa przebiegu scenariusza.

Zagadnienia:
Przygotowanie natarcia / natarcie na obiekt
Przygotowanie do obrony
Obrona twarda / obrona miękka
Musztra - stawanie na zbiórce
Tworzenie sprawnej sieci łączności - dyscyplina radiowa
Pakowanie plecaka

Na miejscu będzie możliwość chronowania repliki jak i strzelnica na dystansach: 40-70m z tarczami co 5m

Zgłoszenia zespołów i osób indywidualnych na adres: [email protected] do dnia: 10.09.2010
Przyjmujemy zgłoszenia wyłącznie osób, które będą uczestniczyły w zajęciach w pełnym wymiarze godzinowym, bez względu na pogodę i takich, które będą działały zgodnie z duchem dyscypliny FIA.
koszt: 50 pln (w tym dwie ciepłe grochówki)
Reszta posiłków: wyżywienie własne

Nocleg we własnym zakresie sprzętowym (pałatki, śpiwory itp) w zależności albo na powietrzu albo przy niesprzyjających warunkach pogodowych w dogrzewanym wnętrzu bunkra (na pewno suchym).
Drużyny zainteresowane wcześniejszym przyjazdem (np piątek wieczór) - proszę o zapytania na adres: [email protected]

Miejsce: Warszawa, Poligon Radiowo (dawne SD)

Obrazek
Obrazek
SI VIS PACEM, PARA BELLUM
http://www.FIA.com.pl
"There is no hunting like the hunting of man, and those who have hunted armed men long enough and liked it, never care for anything else thereafter". -Ernst Hemingway
Awatar użytkownika
chewie
Posty: 394
Rejestracja: 05 stycznia 2007, 01:29
ID Steam:

Re: Real ARMA

Post autor: chewie »

SI VIS PACEM, PARA BELLUM
http://www.FIA.com.pl
"There is no hunting like the hunting of man, and those who have hunted armed men long enough and liked it, never care for anything else thereafter". -Ernst Hemingway
TheRusk
Posty: 5
Rejestracja: 23 lipca 2010, 12:31
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Real ARMA

Post autor: TheRusk »

A ja też jestem za ASG xD
Może pierwsze koszta są dość wysokie ale te starcia z kumplami bezcenne :D
Obecnie na ASG poszło już prawie 2tys. :P nie licząc 3 stów za 'naprawianie' zęba xd
ODPOWIEDZ

Wróć do „Militarium”