Pytania i dyskusja

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, opracowania, poradniki

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Pytania i dyskusja

Post autor: SaS TrooP »

Ah, ja też zajarzyłem :mrgreen:

Zacznij od Domi jak chcesz - ale IMO to tai jakby szajs. Nawet z dobrą ekipą jesteście ekipą tylko na mapie.
Awatar użytkownika
Artek3333
Posty: 578
Rejestracja: 29 czerwca 2007, 20:02
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Pytania i dyskusja

Post autor: Artek3333 »

Co zrobić, aby program cpbo działał pod Windows 7? Foldery da się pakować do pbo, natomiast nie da się wypakowywać plików pbo tak, jak to robię w Windows XP podwójnym kliknięciem na plik pbo. Za odpowiedz z góry dziękuje. :coffee

PS
Piszę to tu, bo była tu mowa o cpbo :)
Awatar użytkownika
Slawek
Posty: 811
Rejestracja: 18 grudnia 2009, 00:42
ID Steam: EC_Zadra
Numer GG: 11973988
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Pytania i dyskusja

Post autor: Slawek »

Miałem ten problem z UnPBO, niby wypakował zawartość w Viśce, ale była niewidoczna w systemie.
Jedyna rada to skopiować program i plik .pbo na pamięć przenośną pod FAT i tam go wypakować.
PS.
Jak dobrze pamiętam, to cPBO był do pakowania zawartości, a UnPBO do wypakowania.
Poszukaj na forum Operation Flashpoint 1.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek...Obrazek
In Game: Zadra, [EC] Slawek
TeamSpeak3 dla graczy Arma - Arma3PL lub 212.91.26.150:7891 Polish Community @ Steam
Awatar użytkownika
Artek3333
Posty: 578
Rejestracja: 29 czerwca 2007, 20:02
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Pytania i dyskusja

Post autor: Artek3333 »

Ale ja na Xp do pakowania jak i wypakowania używam cpbo (jest szybko, sprawnie i wygodnie a oto mi właśnie chodzi ) Na Windows 7 spakować się da, ale jak chcę wypakować podwójnym kliknięciem, to pokazuję się na ułamek sekundy czarne okno i nic się nie dzieje. Na Xp w czarnym oknie, pokazuje jakie się zawartości wypakowują i po chwili mam folder z pliku pbo. Próbowałem pogrzebać w ustawieniach i coś wywaliło mi, że program nie jest kompatybilny z siódemką. Pytanie - Czy komuś działa to w 100 % na Windows 7? :?
Awatar użytkownika
Slawek
Posty: 811
Rejestracja: 18 grudnia 2009, 00:42
ID Steam: EC_Zadra
Numer GG: 11973988
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Pytania i dyskusja

Post autor: Slawek »

Pomyłka, ten drugi program nazywał się dePBO.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek...Obrazek
In Game: Zadra, [EC] Slawek
TeamSpeak3 dla graczy Arma - Arma3PL lub 212.91.26.150:7891 Polish Community @ Steam
Awatar użytkownika
Rafael3D
Posty: 440
Rejestracja: 30 grudnia 2006, 20:07
ID Steam:
Numer GG: 11844
ID gracza: 0
Lokalizacja: UK

Re: Pytania i dyskusja

Post autor: Rafael3D »

@Artek:
Dziwna sprawa, faktycznie. Po świeżo postawionym systemie (w październiku), zainstalowaniu niezbędnych aplikacji typu ArmA oraz cpbo - działało tak jak należy, czyli dwuklik na plik i wypakowany, a w menu kontekstowym odpowiednie polecenia "Extract" i "Extract pbo..."
Po jakimś czasie, zapewne na skutek jakichś aplikacji które w międzyczasie zainstalowałem, polecenie przestało działać - dokładnie tak jak w Twoim przypadku: na moment czarny ekranik i nic.
Wszystko powyższe miało miejsce na pełnej sklepowej wersji Win7 HE 64bit.
A teraz ciekawostka: w pracy pecet z Win7 RTM build 7600 32bit, zestaw programów podobny, ale cpbo DZIAŁA bez zająknięcia. Czyli HGW co jest przyczyną, skoro na 64bit działało kiedyś.
Awatar użytkownika
Artek3333
Posty: 578
Rejestracja: 29 czerwca 2007, 20:02
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Pytania i dyskusja

Post autor: Artek3333 »

Pamiętam, że w Xp też tak miałem. Działało, a potem to samo co mam w W7. Ale po przeczyszczeniu rejestru i ponownym przypisaniu plików pbo do programu cpbo, wszystko wróciło do normy. Natomiast w siódemce (ni pierona nie chce zadziałać). :rant
eliiot47
Posty: 11
Rejestracja: 01 marca 2008, 14:43
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Pytania i dyskusja

Post autor: eliiot47 »

W win7 wystarczy zmienić uprawnienia administratora. Lub tak jak ja utworzyłem folder na pulpicie – (ArmA_Tool) i w tym folderze dokonuje różnych modyfikacji, potem kopiuje do C:ProgramFiles/Bohemia Inter............................. :D
Awatar użytkownika
Artek3333
Posty: 578
Rejestracja: 29 czerwca 2007, 20:02
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Pytania i dyskusja

Post autor: Artek3333 »

Uprawnienia administratora ustawiłem na samym początku i zaznaczam, że cpbo działa ale nie w 100 % bo pakować się da foldery natomiast nie da się rozpakować pliki pbo. Kombinacje typu (wszystko w jednym folderze, tworzenie skrótów cpbo i dopisywanie lini w elemencie docelowym) nic nie dają. :?
eliiot47
Posty: 11
Rejestracja: 01 marca 2008, 14:43
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Pytania i dyskusja

Post autor: eliiot47 »

Artek3333 pisze:Uprawnienia administratora ustawiłem na samym początku i zaznaczam, że cpbo działa ale nie w 100 % bo pakować się da foldery natomiast nie da się rozpakować pliki pbo. Kombinacje typu (wszystko w jednym folderze, tworzenie skrótów cpbo i dopisywanie lini w elemencie docelowym) nic nie dają. :?
A w jakiej lokalizacji znajduje się ten folder w którym można pakować a nie da się rozpakować - spróbuj utworzyć folder na pulpicie i w nim spróbuj spakować i rozpakować :)
Awatar użytkownika
Artek3333
Posty: 578
Rejestracja: 29 czerwca 2007, 20:02
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Pytania i dyskusja

Post autor: Artek3333 »

pakować mogę wszędzie i każdy folder ( klik PPM i w rozwiniętym oknie mam opcje create PBO) czyli nic nowego, tak jak na Win XP Jak próbuje rozpakować (tak jak to robię na Win Xp) to pokazuje się czarne okno i nie rozpakowuje mi pliku. Dawałem wszystko na pulpit jak i do jednego folderu, próbowałem różnych kombinacji i wszędzie to samo. :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”