Misja 'Wielka bitwa'

Wszystko co dotyczy grania w pojedynkę

Moderator: Inkwizytor

Awatar użytkownika
Koval
Posty: 378
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 20:59
ID Steam:
Numer GG: 5246848
ID gracza: 0
Lokalizacja: Poznań

Misja 'Wielka bitwa'

Post autor: Koval »

Witam,

Mam problem z tą misją - polega ona na eskortowaniu przy użyciu AH-1 dwóch UH-60 do bazy na północnej części Sahrani, później zaś na odparciu ataku nieprzyjaciela i pod koniec misji na kontrataku na bazę wroga.
Niestety... po wielu trudach i znojach udało mi się przetransportować te 2 UH-60 do bazy (chyba z 15 razy mój helikopter zatonął - sterowanie i fizyka lotu według mnie jest fatalna) i wyciąłem w pień wszystkie jednostki wroga, łącznie z wrogą bazą ale niestety dowództwo nie mówi nic na temat wykonania misji lub porażki.
Podczas ataku nieprzyjaciela dostaję komunikat, że jednostki wroga przedarły się przez linię obrony, kontakt się nagle urywa ale widzę, że jednostki sojusznicze ciągle ostro napierają i wygrana jest niemalże pewna. Później nie ma żadnego komunikatu o udanym odparciu ataku wroga ani o tym, że trzeba zniszczyć jego bazę - co robię źle? Ktoś przeszedł tą misję bez problemów? Chętnie przeczytam jakiegoś pomocnego posta :)
ASUS K72J
i3 M350 2.27Ghz | 4GB RAM
Radeon Mobility HD5150
Awatar użytkownika
Qba
Posty: 31
Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:43
ID Steam:
Numer GG: 3251663
Lokalizacja: Stołeczne miasto Poznań

Re: Misja 'Wielka bitwa'

Post autor: Qba »

Taaaa mam to samo od 3 dni sie mecze z ta misja :? Na wszystkie mozliwe sposoby ja robilem i dupa :| Wydaje mi sie ze wyzwalacze sie jebia w ArmA :cry: To nie pierwsza misja gdzie cos nie wychodzi, zwlaszcza ze strony AI, te biiip nie chca wypelniac rozkazow.

Podejrzewam ze w tej misji jest taki wyzwalacz "Brak obecnosci jednostek AWS" na przestrzeni paru kilometrow kwadratowych a jakis brzydki AI siedzi sobie pod krzaczkiem bo mu wyrzneli cala druzyne. W OFP to oni uciekali a tu sie chowaja i siedza jak takie ciecie :? Podobny problem mam z SM trening UH, za pierwszym razem AI wlazlo do UH, ale sie rozbilem :oops: Przy kolejnych prubach sforrsowania misji 1 oddzial AI nie sluchal sie polecen i po wyladowaniu nie wchodzil do UH :? Istna farsa, jak zolnierz moze nie posluchac rozkazu :?: :roll: U mnie juz by zarobil kulke w leb :mrgreen:

Mam jeszcze jedno pytanie apropo tej misji... W Notatkach jest napisane o "PRZELACZANIU ODDZIALOW" (czy cos takiego), pod "T" nie mam zadnych jednostek do przelaczenia, udalo sie komus przelaczyc na jakas inna druzyne?
'I believe there is something out there watching us. Unfortunately, it's the government'.
Woody Allen


Obrazek
Awatar użytkownika
Koval
Posty: 378
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 20:59
ID Steam:
Numer GG: 5246848
ID gracza: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Misja 'Wielka bitwa'

Post autor: Koval »

Przełączanie oddziałów z moich wywnioskowań musi być z góry ustalone na kogo można się przełączyć - nie w każdej misji jest to możliwe ale już parę razy z tego korzystałem :P
ASUS K72J
i3 M350 2.27Ghz | 4GB RAM
Radeon Mobility HD5150
Awatar użytkownika
Qba
Posty: 31
Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:43
ID Steam:
Numer GG: 3251663
Lokalizacja: Stołeczne miasto Poznań

Re: Misja 'Wielka bitwa'

Post autor: Qba »

Tak jest z gory ustawione i przy tworzeniu misji sie to ustawia ;) I rownierz z tego kozystalem :mrgreen: Chodzi mi o to ze w tej misji w notatkach jest napisane ze gdy zacznie sie walka bedzie mozna sie przelaczyc miedzy oddzialami, niestety niezauwazylem zeby byla taka mozliwosc. No chyba ze chodzi o atakowanie bazy nieprzyjaciela, moze wtedy dopiero mozna sie przelaczac miedzy druzynami. Niestety poki sie nie obroni bazy (czyt. nie znajdzie de... milego pana siedzacego pod krzaczkiem i zalatwiajacego swoja potrzebe fizjologiczna) to dupa blada nie da rady przejsc dalej...
'I believe there is something out there watching us. Unfortunately, it's the government'.
Woody Allen


Obrazek
Awatar użytkownika
Koval
Posty: 378
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 20:59
ID Steam:
Numer GG: 5246848
ID gracza: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Misja 'Wielka bitwa'

Post autor: Koval »

Chyba skorzystam z magicznego endmission, chociaż niechcę... ale już godzinę latam 2 metry nad ziemią z oczami niemalżew monitorze i nic nie mogę zrobić - nawet naprawiłem BMP zdobyczne ale niestety SI do niego nie wsiada (kij wie czemu) a chciałem zrobić jednostkę patrolującą :roll:
ASUS K72J
i3 M350 2.27Ghz | 4GB RAM
Radeon Mobility HD5150
Awatar użytkownika
Robi
Posty: 300
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 20:27
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: [52°39'E - 19°03'N] - Włocławek
Kontakt:

Re: Misja 'Wielka bitwa'

Post autor: Robi »

a ktoś się śmiał, że latac nie potrafię :? (widać nie jestem sam jeśli chodzi o tą misję)
Tak dla zasady: Zawsze po niewłaściwej stronie!
Awatar użytkownika
Koval
Posty: 378
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 20:59
ID Steam:
Numer GG: 5246848
ID gracza: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Misja 'Wielka bitwa'

Post autor: Koval »

Dla mnie po kilku kolejnych próbach jednym ratunkiem było użycie 'endmission' - nie dało rady po prostu a teren był po prostu mega czysty - widocznie jest jakiś problem z wyzwalaczem, tak jak i w misji Fala Tsunami - też wyrżnąłem wszystkich w oznaczonym przez marker obozie ale następny marker się nie pokazał i tymsamym misja stała w miejscu.

Dwakroć się zażenowałem tym, że kampania jest tak krótka, jeżeli idzie się tylko misjami głównymi - 2 dni grania i już po kampanii :roll:
ASUS K72J
i3 M350 2.27Ghz | 4GB RAM
Radeon Mobility HD5150
Awatar użytkownika
PoitleK
Posty: 190
Rejestracja: 18 grudnia 2006, 19:55
ID Steam:
Numer GG: 2535531
Lokalizacja: Wrocław

Re: Misja 'Wielka bitwa'

Post autor: PoitleK »

u mnie juz w pierwszej misji wyzwalacz nie zadzialal i stalem w jakiejs wiosce i nic sie nie dzialo... jakies nieporozumienie ogolne
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.

Sith Code
Awatar użytkownika
Romanov
Posty: 214
Rejestracja: 12 grudnia 2006, 12:03
ID Steam:

Re: Misja 'Wielka bitwa'

Post autor: Romanov »

Mysle ze dużo tu narobił złego patch 1.02
Wczesniej mogłem w niekórych misjach zrobic wiecej a teraz stoje i czekam az sie pokaze nowe zadanie i nic sie nie dzieje :)
Chlebak
słuzy do noszenia granatów ktore sie w nim chleboczą ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Cooba
Posty: 65
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 23:21
ID Steam:

Re: Misja 'Wielka bitwa'

Post autor: Cooba »

gdzies na forum BISu natknałem sie na watek poprawki tej misji. Nie jestem pewien tresci postów w tamtym temacie, ale moze tam ktos zamiescil poprawioną wersje. Jak sie komus chce niech poszuka na BIS
Awatar użytkownika
Soohy
Posty: 9
Rejestracja: 31 grudnia 2006, 02:12
ID Steam:

Re: Misja 'Wielka bitwa'

Post autor: Soohy »

To samo mialem w tej misji... Latalem chyba z godzine, potem jeszcze na piechote przeczesywalem okoliczne lasy w poszukiwaniach jakiegos zakitranego zolnierza. Ostatecznie skorzystalem z 'endmission'.
Ale to w sumie jedyna misja, w ktorej mialem mialem problem z triggerami (jeszcze w pierwszej, ale to bylo przed spatchowaniem, wiec nie wiem jak teraz).
Fala Tsunami poszla mi szybko... heh, gdzies tak po zdobyciu drugiego zostawilem oddzial (wszyscy zywi) i przesiadlem sie do helikoptera, zeby czolgi zlikwidowac. Po przelaczeniu spowrotem odkrylem, ze pol odzialu nie zyje, a reszta polazla do hummera, ktorego zostawilem jeszcze przed pierwszym wrogim obozem. Eh srednie to AI.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Singleplayer”