Pierwsze wrażenia

Dyskusja o wersji Alpha - obserwacje, opinie i zapytania.

Moderator: Inkwizytor

Twoja subiektywna ocena po grze

6 - gra marzeń
0
Brak głosów
5 - świetna gra
14
61%
4 - dobra, solidna, ale brakuje czegoś
8
35%
3 - przeciętna
0
Brak głosów
2 - słaba
1
4%
1 - dno
0
Brak głosów
Brak oceny
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 23

Awatar użytkownika
kondor
Posty: 1522
Rejestracja: 13 marca 2007, 11:50
ID Steam: Przemek_kondor
Kontakt:

Pierwsze wrażenia

Post autor: kondor »

Będąc świadomym, że jest to dopiero alpha (zakłada się istnienie oczywistych błędów, które powinny być usunięte w finalnej grze - zdrugiej strony pewne rzeczy, które nam się nie podobają w tej wersji niekoniecznie zostaną naprawione / zmienione), po spędzeniu przynajmniej kilku minut w grze, jaka jest Wasza ocena Arma3 Alpha?
Awatar użytkownika
Maćko
Posty: 653
Rejestracja: 10 grudnia 2007, 15:08
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Pierwsze wrażenia

Post autor: Maćko »

Osobiście oceniam grę na 4, ale tylko dlatego, że akcja została wypchnięta daleko w przyszłość.

A teraz co do optymalizacji, bo głównie w tej kwestii chciałem się tutaj wypowiedzieć.

Mój sprzęt:
Laptop Acer-V3-571G
CPU: Core i5 3210 2.5GHz + turbo (dwa rdzenie, cztery wątki)
GPU: GeForce GT640M 2GB
RAM: 8GB

W Armie 2 działam na takich ustawieniach: http://i.imgur.com/g0Lg2.jpg

Uzyskując:
~ 60fps w terenie
25~30 w mieście (czarnogorsk)
~ 30fps w lesie

Powyższe wyniki tyczą się pustej Czarnorusi - tylko ja jako zwiedzający.

Moje aktualne ustawienia w Armie 3:

http://i.imgur.com/DkcxrZg.png
http://i.imgur.com/RU48ixe.png
http://i.imgur.com/CHtuqiF.png

Na takich gra chodzi zajebiście - minimalny FPS 45 w lesie/mieście, w terenie od 60 do 50. W pojazdach fps trochę spada za sprawą picture in picture, ale to u mnie nie więcej jak 10 fps.

Ciekawe kwestie:

ustawienia rozdzielczości 3d na 150% powoduje spadek o 5~10 fps, maksymalna rozdzielczość 3d wynosi 400% i efekt wiadomy 5 fps, ale za to wygląda: http://i.imgur.com/KtGuZjr.jpg
ustawienie VievDistance na 8km i Draw distance też na 8km - fps oscyluje w granicy ~30. W wersji finalnej może być gorzej, wiadomo - większa mapa.

Optymalizacja GRAFICZNA w końcu jest na poziomie. Gra działa 2 razy płynniej od Army 2 i to na dużo wyższych ustawieniach.


Ogólnie rzecz biorąc: gra wygląda świetnie, działa świetnie (lepiej niż arma 2) i polecam każdemu kto obawiał się że jego kalkulator nie da rady.
Obrazek
Obrazek

-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 [email protected] | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL14 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Andriey
Posty: 105
Rejestracja: 08 czerwca 2009, 09:13
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Legnica

Re: Pierwsze wrażenia

Post autor: Andriey »

Za szybko biegają, jakieś takie dziwne odczucie, śmiesznie upadają, wiem że to alfa, wygląda surowo i tak ma pewnie być w tym stadium prac. Mam nadzieję że będzie dużo lepiej pod tym względem w finałce, sprzęt i7 2600k (podkęcony do 4,5 ghz) 8 gb ramu 2133 mhz, GF 570 SOC podkręcona, mam większość wysokie i może być, aczkolwiek będzie trzeba niektóre suwaki zmniejszyć ( przy strzelaniu z optyką obraz zwalnia znacznie ) Wymiana grafiki niezbędna niestety do wysokich detali.

Ten teren też nie bardzo mi się widzi, same góry :) Może z czasem sie przyzwyczaje, ogólnie jest bardzo dobrze. Gościu dzisiaj jeździł na MP ATVem w trybie leżącym, śmiesznie to wyglądało :DD Jestem na tak, grafika miażdży :) będę sie udzielał na forum bisu z tymi dziwnymi rzeczami o których napisałem.
Spec Służby
Awatar użytkownika
Maćko
Posty: 653
Rejestracja: 10 grudnia 2007, 15:08
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Pierwsze wrażenia

Post autor: Maćko »

http://i.imgur.com/OZUdDry.jpg

wywala pierdyliard błędów przy starcie, ale generalnie działa i FPS jest dużooo lepszy niż w A2 :)
Obrazek
Obrazek

-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 [email protected] | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL14 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Byku
Posty: 49
Rejestracja: 09 czerwca 2009, 14:47
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Pierwsze wrażenia

Post autor: Byku »

U mnie działa bez zastrzeżeń ;). Pozytywnie zaskoczony... choć zgadzam się co do animacji, rzeczywiście jakieś takie trochę za szybkie.
Awatar użytkownika
DRIVER
Posty: 247
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 20:43
ID Steam:
Numer GG: 6869863
ID gracza: 0
Lokalizacja: Koszalin

Re: Pierwsze wrażenia

Post autor: DRIVER »

Czyli juz jest mod Czarnorusi... Jak wygladaja FPSy na Czarno?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Pierwsze wrażenia

Post autor: Forrestal »

Jak narazie mialem okazje odpalic to w robocie na Core i5 3.0 i GTX 460 i jestem pod pozytywnym wrazeniem.

Najwieksza zmiana na plus to nowe oswietlenie i PhysX :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Matte
Posty: 805
Rejestracja: 17 stycznia 2007, 12:20
ID Steam:
Numer GG: 3470353
ID gracza: 2166020
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pierwsze wrażenia

Post autor: Matte »

Jestem BIS fanboyem! :ofp :weteran
FAQ:
Co zrobić gdy powiedzą coś złego o OFP:DR? DR nie żyje, a fani zapomnieli.
Co zrobić gdy powiedzą coś złego o ArmA II? - Do 1.96 jescze trochę brakuję...
All of BIS's programming is done by Ondrej's hair
Blogaska prowadzę, i gadam do mikrofonu w podcaście na matteprl.net
Awatar użytkownika
Radeon
Posty: 778
Rejestracja: 14 lutego 2007, 00:28
ID Steam:
Numer GG: 4014140
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Pierwsze wrażenia

Post autor: Radeon »

Więc teraz, aby zrobić nową jednostkę wystarczy zaprojektować ubranie zamiast kopiować cały model. Bardzo ładnie. ;o
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Arma3: wersja Alpha”