A3 serwer gdzie się podziało logowanie na admina?

Problemy i porady nt hostowania gry po sieci LAN oraz jako serwer dedykowany.

Moderator: Inkwizytor

Regulamin forum
Przed zadaniem pytania proszę się zastosować do niniejszych wskazówek:

1. Przeszukaj forum używając funkcji "Szukaj". Nowe wydania Arma mają wiele wspólnych cech z poprzednią wersją i jest wysoce prawdopodobne, że można posłużyć się analogią.
2. Sprawdź w dziale Pomoc Techniczna czy nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie.
3. Tworząc nowy wątek wybierz podforum tematyczne adekwatne do problemu lub zapytania.
4. Tworząc nowy wątek nie wpisuj enigmatycznie nazwy tematu typu "Pytania", "Pilne", "Potrzebna pomoc". Takie tematy będą kasowane bez ostrzeżenia.
5. W nazwie tematu wpisz coś konretnego, to czego dotyczy pytanie lub problem np.: "Jak zmienić na inny przycisk wybierania celu(domyślenie Tab)"
6. Nie zadawaj na raz wielu pytań w jednym temacie. Lepiej otworzyć kilka tematów, każdy na osobny problem. Ułatwi to śledzenie poszczególnych wątków, lepiej widać na co została udzielona odpowiedź.
7. Po otrzymaniu odpowiedzi/rozwiązania poinformuj czy jest to dla ciebie satysfakcjonujące i pomocne.
8. Po otrzymaniu odpowiedzi/rozwiązania podziękuj. Autorowi postu, który przyczynił się do pomocy wystaw pozytywną opinię(daj pochwałę).
9. Jeśli sam rozwiązałeś problem lub znalazłeś odpowiedź, poinformuj o tym. Tą informacją pomożesz innym.
ODPOWIEDZ
arturdebski
Posty: 59
Rejestracja: 19 lipca 2007, 19:57
ID Steam:
Numer GG: 4591644
ID gracza: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

A3 serwer gdzie się podziało logowanie na admina?

Post autor: arturdebski »

Cześć wszystkim
Jejku czy BIS na prawdę zrezygnowało w A3 z możliwości administrowania
w łatwy sposób serwerem z poziomu gry?

Po sieci widzę tylko jakieś listy komend w grze #login haslo_admina itp. itd.

Inni proponują kombinowanie ze skryptami do "Admin spectate"

Czy nie rozwiązuje tego jakiś patch? a może to u mnie jest problem?
bo nie natknąłem się w sieci na czyjeś wypowiedzi dotyczące braku logowania na admina
z poziomu mapy w "Zarzadzanie serwerem"

Nie widzę na mapie opcji "Zarządzanie serwerem" jak było w A2 i OA

Gdy podam już komendę #login haslo_admina nie widzę jakiegoś szczególnego efektu - np. żebym mógł
lock/unlock vehicle zrobić czy włączyć admin spectate i sprawdzić kto rozrabia na serwerze.

Jak jest u Was albo jak rozwiązaliście te problemy?
chodzi mi głównie o :

1)"Admin Spectate" pod kółkiem myszy w grze po zalogowaniu na admina na mapie (tak jak było w A2 i OA)
2)"Kick player" z poziomu listy graczy na serwerze (mam tez Battlewarden ale chcę i z gry)
3)"lock/unlock vehicle" pod kółkiem myszy w grze dla pojazdów/samolotów żeby nie każdy mógł je użyć
4) logowanie na admina w lobby i ustawienie wszystkich kilkudziesięciu parametrów gry głównie Dominacji
(robię to w Domi po rozpakowaniu PBO ale w lobby tez czasem jest potrzebne)
5) pewnie coś mi się jeszcze przypomni

Nieee nooo nie wierzę... "Admin spectate" usunięte i trzeba je dorabiać jakoś??? :(
....toz to podstawowe narzędzie było


Dzięki z góry za wszelkie sugestie jak w najprostszy sposób rozwiązać te problemy!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Uzupełnienie: zapewne wszystko zależy od misji - zalogowałem się już na admina przez #login admin_password
i w jednej z dominacji mam już: Admin spectate, kick player, lock/unlock vehicle
jeszcze muszę sprawdzić czy zalogowanie na admina przez #login admin_password w lobby
przed uruchomieniem misji daje możliwość edycji parametrów misji (widoczność, spawn, teleport, trawa na mapie itp.itd)
Artur Dębski
http://blogit.one.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwer oraz hostowanie”