PROBLEM Z ODPALENIEM MULTIPLAYER

Problemy i porady nt łączenia się po sieci LAN oraz przez internet

Moderator: Inkwizytor

Regulamin forum
Przed zadaniem pytania proszę się zastosować do niniejszych wskazówek:

1. Przeszukaj forum używając funkcji "Szukaj". Nowe wydania Arma mają wiele wspólnych cech z poprzednią wersją i jest wysoce prawdopodobne, że można posłużyć się analogią.
2. Sprawdź w dziale Pomoc Techniczna czy nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie.
3. Tworząc nowy wątek wybierz podforum tematyczne adekwatne do problemu lub zapytania.
4. Tworząc nowy wątek nie wpisuj enigmatycznie nazwy tematu typu "Pytania", "Pilne", "Potrzebna pomoc". Takie tematy będą kasowane bez ostrzeżenia.
5. W nazwie tematu wpisz coś konretnego, to czego dotyczy pytanie lub problem np.: "Jak zmienić na inny przycisk wybierania celu(domyślenie Tab)"
6. Nie zadawaj na raz wielu pytań w jednym temacie. Lepiej otworzyć kilka tematów, każdy na osobny problem. Ułatwi to śledzenie poszczególnych wątków, lepiej widać na co została udzielona odpowiedź.
7. Po otrzymaniu odpowiedzi/rozwiązania poinformuj czy jest to dla ciebie satysfakcjonujące i pomocne.
8. Po otrzymaniu odpowiedzi/rozwiązania podziękuj. Autorowi postu, który przyczynił się do pomocy wystaw pozytywną opinię(daj pochwałę).
9. Jeśli sam rozwiązałeś problem lub znalazłeś odpowiedź, poinformuj o tym. Tą informacją pomożesz innym.
ODPOWIEDZ
Jasiu PL
Posty: 4
Rejestracja: 01 kwietnia 2015, 23:42
ID Steam:

PROBLEM Z ODPALENIEM MULTIPLAYER

Post autor: Jasiu PL »

Kochani czy ktoś może mi pomóc w powyższym temacie.
Nie grałem jakiś czas w Armę i po ok 6 miesiącach po aktualizacjach gra normalnie sie odpala lecz gdy tylko wejdę w tryb multiplayer gra sie wiesza.
Kiedyś jak grałem to wchodząc w Multi pokazywała sie lista serwerów , a teraz pojawia sie ekran listy serwerów ale serwerów brak i zaraz sie zawiesza.
Nie jestem jakoś obcykany w zakresie modyfikacji gier i kiedyś ktoś mi pomagał dodawać mody lecz wtedy wszystko śmigało ;-)
Nie wiem może to przez te stare mody ale gre usuwałem i intalowałem od nowa lecz problem nie znikł. Wersje jaką odpalam to nie deweloperska.
Komp i karta jest dobra.
Bardzo proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony 03 kwietnia 2015, 06:17 przez Jasiu PL, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Slawek
Posty: 811
Rejestracja: 18 grudnia 2009, 00:42
ID Steam: EC_Zadra
Numer GG: 11973988
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM MULTIPLAYER

Post autor: Slawek »

Sprawdź spójność plików gry. We właściwościach gry na Steamie w zakładce "Pliki lokalne" masz "Sprawdź spójność plików gry" i uruchom Steama jako administrator.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek...Obrazek
In Game: Zadra, [EC] Slawek
TeamSpeak3 dla graczy Arma - Arma3PL lub 212.91.26.150:7891 Polish Community @ Steam
Jasiu PL
Posty: 4
Rejestracja: 01 kwietnia 2015, 23:42
ID Steam:

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM MULTIPLAYER

Post autor: Jasiu PL »

Uruchomiłem grę jako administrator oraz sprawdziłem spójność plików.
Co prawda pobrało jakieś pliki bo widać nie były spójne.
Gdy pobrało grę to sprawdziłem jeszcze raz spójność aż było wszystko ok ale pózniej gdy odpalałem multi to znowu zwiecha.
Teraz usunąłem wszystkie pliki lokalne i nawet klienta battleye i instaluję gre jeszcze raz. Dziwne że nie chodzi bo naprzykład jak odpalam DAYZ to wszystko odpala perfecto i serwery szuka a w armie 3 coś się zacieło.
Dam znać jak zainstaluje.
Ostatnio zmieniony 03 kwietnia 2015, 06:21 przez Jasiu PL, łącznie zmieniany 3 razy.
Jasiu PL
Posty: 4
Rejestracja: 01 kwietnia 2015, 23:42
ID Steam:

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM MULTIPLAYER

Post autor: Jasiu PL »

No niestety dalej sie zawiesza po odpalaniu multi.
Macie jakieś pomysły co to może być?
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 138
Rejestracja: 07 listopada 2009, 15:34
ID Steam: grzegorz75jan
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM MULTIPLAYER

Post autor: grzegorz »

Za moment wysyłam ci PW. Jeśli spełnisz moje terrorystyczne żądania to może coś skrobnę a to co skrobnę niekoniecznie ci pomoże. Czyli jestem rasowym terrorystą i wszystko jest w porządku.

Edytowano:
Moje żądania spełniłeś po łebkach ale powiedzmy, że negocjowałeś. Jakiś procent ludzi ma z tym cały czas problem (podobny) większy lub mniejszy. To może pomóc. Często zalecano też uaktualnienie sterowników do karty sieciowej. Często przyczyną był program antywirusowy (Esset/Nod) a szczególnie któraś opcja w nich. Nie pamiętam jaka. Jeżeli masz jakąś zaporę to też popatrz w logach, dziennikach, regułach cz nie masz zablokowanej Army przez błędną regułę. Swego czasu miałem problem z OFPMonitor-em gdy używałem Comodo. Wyrzuciłem z zapory wszystkie wpisy i pomogło. Możesz też spróbować przez pobranie bety w wersji developerskiej lub RC (aktualne hasło Arma3Marksmen142RC) i potem powrócić do zwykłej. Szkoda czasu ale przynajmniej zobaczysz czy jednak pomoże.
Też czasami losowo mam problem z wyszukiwaniem serwerów za pomocą Steam jak i innych wyszukiwarek. Nie znajduje nic lub tylko kilka serwerów.
Dobrze jest robić kopię Army (Raczej nie robi kopii modów, ustawień, profilu(li)) mniej pobierania potem. Możesz też poczyścić stare misje itp. C:\Users\Twoja Nazwa\AppData\Local\Arma 3.
A. Daj głos jak coś pomoże i co.
CPU - i5 3570K, SilentiumPC Fortis HE1225, Mobo - MSI Z77A-GD55, Mem - Kingston HyperX DDR3 2x4096MB 1600MHz, GPU - Gigabyte Radeon HD 7870 OC 2GB, LG W2220P, HDD-WDC WD6400AAKS, SSD-Plextor PX-128M5S, DVD-Lite-On iHAS122-18, PSU-XFX Black Edition XTR 550W, Obudowa - Silentium PC Gladius 400 Pure Black. Audio-Asus Xonar DX, Superlux HD668B
Jasiu PL
Posty: 4
Rejestracja: 01 kwietnia 2015, 23:42
ID Steam:

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM MULTIPLAYER

Post autor: Jasiu PL »

Nic nie pomogło.
Co testowałem:
1-Instalowałem ponownie Armę
2-Instalowałem ponownie Steam
3-Kasowałem wszystkie możliwe pliki Army przed ponownym zainstalowaniem
4-Wyłączałem antiwirusa (Norton)
5-Odpalałem Steam jako administrator
6-Przechodziłem na wersje deweloperską (też sie wiesza zaraz po odpaleniu przeglądarki serwerów)
7-Sprawdzałem spójność plików ( w każdym przypadku)

Dziwne to wszystko i wydaje mi sie że jest to jakiś banalny problem.Gra w innych trybach smiga aż miło ale gdy tylko chcę odpalić przeglądarkę serwerów to się wiesza (ekran zamiera na pustej liście serwerów i milknie muzyka)
Mam grę DAYZ i tam nie mam najmniejszego problemu z wyszukiwarką serwerów.
Pozostaje mi chyba jeszcze tylko re-instalacja Windows.
Jesli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to będę wdzięczny.Takie jeszcze info to że posiadam Windows 8.1 (wersja 64 bit)
Tak na zakończenie to wesołych Świąt ;-)
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 138
Rejestracja: 07 listopada 2009, 15:34
ID Steam: grzegorz75jan
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM MULTIPLAYER

Post autor: grzegorz »

Spróbuj nowszych sterów do sieciówki jeśli tego nie obiłeś. Przeszukaj, napisz na http://forums.bistudio.com/ Może coś w ustawieniach routera. Znam jednego gościa który już pół roku ma problem na multi. Ma szczęście jak pogra pół godziny i to z utratą synchronizacji. O próbach połączenia szkoda mówić. Ostatnio walczył, zmieniał antywirusa i osiem dni go już nie ma. Spróbuj nakładkę na zaporę systemową http://www.binisoft.org/wfc.php do tego przeinstaluj BattlEye.
Zobacz co siedzi w plikach *.rpt Podgląd zdarzeń windy.
CPU - i5 3570K, SilentiumPC Fortis HE1225, Mobo - MSI Z77A-GD55, Mem - Kingston HyperX DDR3 2x4096MB 1600MHz, GPU - Gigabyte Radeon HD 7870 OC 2GB, LG W2220P, HDD-WDC WD6400AAKS, SSD-Plextor PX-128M5S, DVD-Lite-On iHAS122-18, PSU-XFX Black Edition XTR 550W, Obudowa - Silentium PC Gladius 400 Pure Black. Audio-Asus Xonar DX, Superlux HD668B
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 138
Rejestracja: 07 listopada 2009, 15:34
ID Steam: grzegorz75jan
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM MULTIPLAYER

Post autor: grzegorz »

Jeżeli nadal nic nie pomogło spróbuj użyć tego.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=NJqDb3njnr0[/youtube]

Czy w ogóle coś wyszuka i może w jakiś sposób pomija szukajkę z Army. To także mi się czasem zacina. Nic nie wyszuka albo bardzo mało. Nawet z ciekawości odpalam OFPMonitor i on też dostaje zadyszki. Sam Steam często twierdzi, że nie może się połączyć a tą przeglądarką korzystając z ulubionych "wchodzę na brutala" W samych ulubionych potrafi pokazać, że serwer jest nieaktywny. Dopiero po zaznaczeniu go czasem po dłuższej chwili pokazuje stan faktyczny.
Prościej będzie może poczekać do uaktualnienia 08.04.2015 a i tak od nowa wyskoczą na biforum posty o problemach z przeglądarką, połączeniem itd.
CPU - i5 3570K, SilentiumPC Fortis HE1225, Mobo - MSI Z77A-GD55, Mem - Kingston HyperX DDR3 2x4096MB 1600MHz, GPU - Gigabyte Radeon HD 7870 OC 2GB, LG W2220P, HDD-WDC WD6400AAKS, SSD-Plextor PX-128M5S, DVD-Lite-On iHAS122-18, PSU-XFX Black Edition XTR 550W, Obudowa - Silentium PC Gladius 400 Pure Black. Audio-Asus Xonar DX, Superlux HD668B
ODPOWIEDZ

Wróć do „Połączenie z siecią i serwerem”