Jak stworzyć własny serwer?

Problemy i porady nt łączenia się po sieci LAN oraz przez internet

Moderator: Inkwizytor

Regulamin forum
Przed zadaniem pytania proszę się zastosować do niniejszych wskazówek:

1. Przeszukaj forum używając funkcji "Szukaj". Nowe wydania Arma mają wiele wspólnych cech z poprzednią wersją i jest wysoce prawdopodobne, że można posłużyć się analogią.
2. Sprawdź w dziale Pomoc Techniczna czy nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie.
3. Tworząc nowy wątek wybierz podforum tematyczne adekwatne do problemu lub zapytania.
4. Tworząc nowy wątek nie wpisuj enigmatycznie nazwy tematu typu "Pytania", "Pilne", "Potrzebna pomoc". Takie tematy będą kasowane bez ostrzeżenia.
5. W nazwie tematu wpisz coś konretnego, to czego dotyczy pytanie lub problem np.: "Jak zmienić na inny przycisk wybierania celu(domyślenie Tab)"
6. Nie zadawaj na raz wielu pytań w jednym temacie. Lepiej otworzyć kilka tematów, każdy na osobny problem. Ułatwi to śledzenie poszczególnych wątków, lepiej widać na co została udzielona odpowiedź.
7. Po otrzymaniu odpowiedzi/rozwiązania poinformuj czy jest to dla ciebie satysfakcjonujące i pomocne.
8. Po otrzymaniu odpowiedzi/rozwiązania podziękuj. Autorowi postu, który przyczynił się do pomocy wystaw pozytywną opinię(daj pochwałę).
9. Jeśli sam rozwiązałeś problem lub znalazłeś odpowiedź, poinformuj o tym. Tą informacją pomożesz innym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DRIVER
Posty: 247
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 20:43
ID Steam:
Numer GG: 6869863
ID gracza: 0
Lokalizacja: Koszalin

Jak stworzyć własny serwer?

Post autor: DRIVER »

No właśnie, od jakiegoś czasu nie ma już GameSpy'a co znacznie utrudnia zakładanie szybkich serwerów do gry. Podaje przykład, zakładam serwer(jako posiadacz Neostrady) wpisuje nazwę serwera i znajomy się łączy do mnie. Tak było kiedy gamespy jeszcze działał. Teraz jest tak że znajomy po prostu nie widzi mojego serwera(nie jest on znajdywany). Można coś z tym zrobić? Wszystko działa jak korzystam z Hamachi. Ale czy jest jakaś możliwość bez dodatkowych programów?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tenk
Posty: 243
Rejestracja: 25 grudnia 2008, 20:58
ID Steam:
ID gracza: 4

Re: Jak stworzyć własny serwer?

Post autor: Tenk »

Podaj znajomemu IP i Port serwera, niech wyszuka go przez opcję "Zdalny", wpisuje tam ip:port, przykład 188.192.210.123:2003.
Teoretycznie powinien też móc znaleźć Cię tak jak to robił dotychczas, trwa to jednak trochę dłużej.
Awatar użytkownika
DRIVER
Posty: 247
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 20:43
ID Steam:
Numer GG: 6869863
ID gracza: 0
Lokalizacja: Koszalin

Re: Jak stworzyć własny serwer?

Post autor: DRIVER »

No właśnie jako posiadacz Neostrady mam wewnętrzne IP... I takimi sposobami jak podawanie IP i portu to nie przejdzie. Kiedy Gamespy byl sprawny to wszystko bylo ok. A teraz robiac tak znajomy szuka... i szuka... i szuka itd. itd. :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tenk
Posty: 243
Rejestracja: 25 grudnia 2008, 20:58
ID Steam:
ID gracza: 4

Re: Jak stworzyć własny serwer?

Post autor: Tenk »

Skoro A3 jest na Steamie to może spróbować dołączyć do Ciebie przez kliknięcie Twojego nicku w znajomych i opcji Dołącz do gry znajomego.
Jeszcze jednym wyjściem jest zmiana w grze Wieloosobowej opcji Internet (lewy, górny róg) na LAN, z tego co się orientuje Steam tworzy coś w rodzaju sieci lan między znajomymi. Trzeba tylko sprawdzić czy serwer, host, też musi być postawiony na LANie.
czesterw
Posty: 24
Rejestracja: 01 kwietnia 2011, 12:29
ID Steam:

Re: Jak stworzyć własny serwer?

Post autor: czesterw »

DRIVER
Nie wiem, czy temat jeszcze aktualny?
Mam neostradę od wielu lat i od początku nie mogłem tworzyć własnego serwera. Imałem się wszystkiego.Jak czytam powyższe porady ,to miałem identyczną drogę.Koledzy na innych łączach hostowali gry bez żadnych problemów.Poradzono mi rozstanie się z neostradą. W 2014 r. trafiłem na greegora walczącego z tym problemem i nic.Później ok 6 m-cy temu z nieznanych mi przyczyn (może po jakiejś aktualizacji) serwer odpalił i mogłem hostować swoje misje w multipeyerze na Steamie Arma3 bez probemu. No czasami ,jak otrzymuję komunikat "Konfiguracja przekierowywania portów nie powiodła się " To odpalam lauchera jeszcze raz ,lub nawet resetuję steame i dalej jest OK.Kolega widzi mnie w multi i gramy.
Pod koniec 2016r NEOSTRADA wprowadziła pakiet bezpieczeństwa,który coś zepsuł i skończyła się zabawa.Mogłem grać w multi,ale nie mogłem hostować. Neostrada nie odpowiada ma mój email, a porada eksperta jest u nich wyceniona na ponad 2 zł za minutę.Wróciłem do porady geegora ,którą niżej podaję:
1. Włącz IE (Internet Explorer)
2. Przejdź do "Narzędzia".
3. Wybierz "Opcje Internetowe".
4. Kliknij na zakładkę "Połączenia".
5. Następnie wybierz "Ustawienia Sieci LAN"
6. Następnie odhacz "Użyj serwera opcji dla sieci LAN..."
7. Gotowe, odpal Laucher i graj!.
Poprzednio w 2014r to nie zadziałało. Teraz zadziałało od razu. Może dlatego,że teraz IE ustawiłem jako przeglądarkę wiodącą.
Normalnie używam Google Chrom.
Jest tylko jeden problem.Może ktoś go rozwiąże. Nigdy nie wiem,czy jestem widoczny. Dopiero jak kolega odpali swego kompa,to potwierdza ,że mnie widać. Jak widać nie jestem biegły w informatyce i oczekuję pomocy? (Chyba)najstarszy gracz w Arma3 Czesław. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
vynaratorski
Posty: 178
Rejestracja: 27 września 2009, 15:22
ID Steam:
ID gracza: 1
Kontakt:

Re: Jak stworzyć własny serwer?

Post autor: vynaratorski »

Możesz dodać swój serwer do gametrackera i wtedy na stronie WWW będziesz widział czy jest online.

https://www.gametracker.com
Obrazek
Awatar użytkownika
Slawek
Posty: 811
Rejestracja: 18 grudnia 2009, 00:42
ID Steam: EC_Zadra
Numer GG: 11973988
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Jak stworzyć własny serwer?

Post autor: Slawek »

vynaratorski pisze:Możesz dodać swój serwer do gametrackera i wtedy na stronie WWW będziesz widział czy jest online.
Na Gametracker serwer rejestruje się po IP + port a na Neostradzie jest zmienne IP.
czesterw pisze:Pod koniec 2016r NEOSTRADA wprowadziła pakiet bezpieczeństwa,który coś zepsuł i skończyła się zabawa.
Przenieś się do Netii. Zostaniesz wydzielony na tej samej centrali i problem blokad zniknie.
Jeśli Arma i Steam działają prawidłowo nigdy nie mam problemu z postawieniem serwera na łączu Netii. Jedynie pamiętam o włączeniu Stema jako administrator.
Przy częstym stawianiu serwera warto sprawdzić innych dostawców internetu u których dostaniesz stałe IP. TP czy Netia na miedzianych łączach stoją w miejscu. Dzisiaj nawet osiedlowe radiówki są sprawniejsze.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek...Obrazek
In Game: Zadra, [EC] Slawek
TeamSpeak3 dla graczy Arma - Arma3PL lub 212.91.26.150:7891 Polish Community @ Steam
Awatar użytkownika
vynaratorski
Posty: 178
Rejestracja: 27 września 2009, 15:22
ID Steam:
ID gracza: 1
Kontakt:

Re: Jak stworzyć własny serwer?

Post autor: vynaratorski »

Zmienne IP to nie taki problem, można skorzystać z programiku, który się tym zajmie, np. http://www.noip.com/
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Połączenie z siecią i serwerem”