Battleye ban

Problemy i porady nt łączenia się po sieci LAN oraz przez internet

Moderator: Inkwizytor

Regulamin forum
Przed zadaniem pytania proszę się zastosować do niniejszych wskazówek:

1. Przeszukaj forum używając funkcji "Szukaj". Nowe wydania Arma mają wiele wspólnych cech z poprzednią wersją i jest wysoce prawdopodobne, że można posłużyć się analogią.
2. Sprawdź w dziale Pomoc Techniczna czy nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie.
3. Tworząc nowy wątek wybierz podforum tematyczne adekwatne do problemu lub zapytania.
4. Tworząc nowy wątek nie wpisuj enigmatycznie nazwy tematu typu "Pytania", "Pilne", "Potrzebna pomoc". Takie tematy będą kasowane bez ostrzeżenia.
5. W nazwie tematu wpisz coś konretnego, to czego dotyczy pytanie lub problem np.: "Jak zmienić na inny przycisk wybierania celu(domyślenie Tab)"
6. Nie zadawaj na raz wielu pytań w jednym temacie. Lepiej otworzyć kilka tematów, każdy na osobny problem. Ułatwi to śledzenie poszczególnych wątków, lepiej widać na co została udzielona odpowiedź.
7. Po otrzymaniu odpowiedzi/rozwiązania poinformuj czy jest to dla ciebie satysfakcjonujące i pomocne.
8. Po otrzymaniu odpowiedzi/rozwiązania podziękuj. Autorowi postu, który przyczynił się do pomocy wystaw pozytywną opinię(daj pochwałę).
9. Jeśli sam rozwiązałeś problem lub znalazłeś odpowiedź, poinformuj o tym. Tą informacją pomożesz innym.
ODPOWIEDZ
doon
Posty: 5
Rejestracja: 22 lutego 2014, 10:07
ID Steam: mort1234

Battleye ban

Post autor: doon »

Witam, wczoraj tj. 21-02-2014 wieczorem zakończyłem grać w Arma 3, do wyłączenia komputera użyłem od razu "twardego" wyłączenia ponieważ troszkę mi się śpieszyło. Dziś tj. 22-02-2014 chciałem ponownie uruchomić serwer w Arma 3 i wyskoczył mi komunikat, że moje konto zostało zablokowane (Global Ban) z ciekawości uruchomiłem grę DayZ (którą również zakupiłem w tym samym sklepie internetowym) i oczom ukazał się identyczny komunikat co w Arma 3. Napisałem do supportu BattlEye i do sklepu, w którym zakupiłem ów dwie gry.

Od sklepu (nie wiem czy mogę podać nazwę sklepu, jeżeli nie to proszę o usunięcie nazwy w poście) fabrykakluczy.pl dostałem taką odpowiedź:

"Witam,
Blokada Global Ban jest nakładana na użytkownika, który biorąc czynny udział w rozgrywce on-line na różnego rodzaju serwerach prywatnych, czy publicznych dokonał oszustwa lub padł też jego ofiarą chociażby - zhackowane konto. Z reguły dotyczy to oszukiwania w grze chociażby poprzez używanie zewnętrznego oprogramowania. Zatem jedyną drogą jest właśnie kontakt z BattleEye.
BattleEye blokuje dostęp do serwerów nie bez przyczyny zatem powinien Pan sam sprawdzić swoje oprogramowanie. Zdarza się, że programy współpracujące z Windowsem mogą zostać wykryte jako "oszukujące" i wtedy właściwie nieświadomy użytkownik zostaje pozbawiony dostępu do gry."


Napisałem do nich ponieważ wpadł mi pomysł do głowy, że może ktoś nieupoważniony wykradł mi klucze (w co wątpię) lub poprzez jakiś trojan znajdujący się na moim komputerze.

Co do Battleye support nie dostałem jeszcze odpowiedzi, używam antywirusa kasperskiego a na dysku nie posiadam, żadnych "wspomagaczy" a jedynie ja użytkuje ten komputer, no i żona przegląda jedynie strony internetowe (czasem mam arme zminimalizowaną kiedy ona użytkuje komputer).

Macie jakieś pomysły co począć w tej sprawie?


#edit:
Kolega, który wczoraj ze mną grał, posiada identyczny problem od wczoraj. Ja wyłączyłem się z 2 godziny przed nim, a dziś ma identyczny problem.
tom3kb
Posty: 511
Rejestracja: 04 marca 2011, 06:30
ID Steam:
ID gracza: 209283
Lokalizacja: Sieradz

Re: Battleye ban

Post autor: tom3kb »

Nic więcej niż napisanie do Battleye nie możesz zrobić. Tylko oni zajmują się banami więc jak napisałeś i wyjaśniłeś sytuację to teraz jedynie pozostaje czekanie na odpowiedź.
doon
Posty: 5
Rejestracja: 22 lutego 2014, 10:07
ID Steam: mort1234

Re: Battleye ban

Post autor: doon »

Dostałem niedawno odpowiedź od battleye, postawili na mnie od razu kreskę.

"Hi,
Your Steam account is banned from our system. Your ban is valid, i.e. backed by clear evidence of hack usage in any BE-supported game, and therefore won't be lifted.
The only way to get unbanned and be able to play on BE servers again is to buy a new copy of the game on a new Steam account. Otherwise you can still play the game on BE-disabled servers. Please understand that no further details about your ban can be revealed and no further instructions on how to get unbanned can be provided.

Regards,
Bastian Suter
BattlEye Innovations"



Czyli jednoznacznie mówią, że oszukiwałem. Jedyne co pozostaje to albo się bronić, aby wysłali dowody. Bądź pisać bezpośrednio do Bohemii. Może wam przychodzi co można z tym jeszcze zrobić, bo drugi raz za obydwie gry nie mam zamiaru płacić. Ręce opadają .... :|
tom3kb
Posty: 511
Rejestracja: 04 marca 2011, 06:30
ID Steam:
ID gracza: 209283
Lokalizacja: Sieradz

Re: Battleye ban

Post autor: tom3kb »

Do bohemii nie masz w sumie co pisać bo oni banami się nie zajmują. Odeślą cię pewnie do BE ale, że tonący brzytwy
się chwyta to pisz jak masz czas. Jeśli jednak cheatowałeś to daj sobie spokój.
Zdażały się niesłuszne bany i zdejmowali baniaki ale to bardzo rzadkie przypadki.
doon
Posty: 5
Rejestracja: 22 lutego 2014, 10:07
ID Steam: mort1234

Re: Battleye ban

Post autor: doon »

Napisałem do BE, aby przysłali mi jakieś dowody na to, że oszukiwałem.
doon
Posty: 5
Rejestracja: 22 lutego 2014, 10:07
ID Steam: mort1234

Re: Battleye ban

Post autor: doon »

Za wszelką cenę starają się mnie spławić ludzie z Battleye. Prosiłem ich o przesłanie dowodów. To mówią, że wszystko zostało wyjaśnione, a szczegółów nie będą ujawniać, dla mnie jest to trochę dziwne.

Hi,
I'm sorry, but everything has been explained and no further details will be revealed. The evidence is clear and hence the ban will not be lifted. You can still play the game on BE-disabled servers.


Na drogę sądową to nie mam cierpliwości, ale czy macie jakieś pomysły co im jeszcze wysłać ? Jak się bronić ?
tom3kb
Posty: 511
Rejestracja: 04 marca 2011, 06:30
ID Steam:
ID gracza: 209283
Lokalizacja: Sieradz

Re: Battleye ban

Post autor: tom3kb »

Nic więcej nie zwojujesz, dokładnie opisałeś sytuację jak to się stało. Gdzie, kiedy grałeś w co itp szczegóły.
Nie grał ktoś na twoim koncie/kompie, nie koniecznie ty musiałeś cheatować. ;)
doon
Posty: 5
Rejestracja: 22 lutego 2014, 10:07
ID Steam: mort1234

Re: Battleye ban

Post autor: doon »

Napisałem im, że grałem po dwu godzinnym coopie dla odprężenia w altis life po czym wyłączyłem komputer. Co do nieupoważnionych bądź posiadających moje konto to nie ma takich osób. Jeszcze jedno mam pytanie do was, dlaczego jeżeli już zostałem zbanowany w arma 3 to automatycznie zostało również zbanowane moje konto na DayZ ? (Na tą odpowiedź BE nie chce mi udzielić odpowiedzi) czy jest to gdzieś zapisane w regulaminie (którego nikt nie czyta przy instalacji), że automatycznie zostają blokowane wszystkie gry od bohemii ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Połączenie z siecią i serwerem”