Friendly Fire w multi playu i kilka innych pytań.

Problemy i porady dotyczące sterowania, klawiszologii.
Peryferia: joystick, mysz, headtracker itp.

Moderator: Inkwizytor

Regulamin forum
Przed zadaniem pytania proszę się zastosować do niniejszych wskazówek:

1. Przeszukaj forum używając funkcji "Szukaj". Nowe wydania Arma mają wiele wspólnych cech z poprzednią wersją i jest wysoce prawdopodobne, że można posłużyć się analogią.
2. Sprawdź w dziale Pomoc Techniczna czy nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie.
3. Tworząc nowy wątek wybierz podforum tematyczne adekwatne do problemu lub zapytania.
4. Tworząc nowy wątek nie wpisuj enigmatycznie nazwy tematu typu "Pytania", "Pilne", "Potrzebna pomoc". Takie tematy będą kasowane bez ostrzeżenia.
5. W nazwie tematu wpisz coś konretnego, to czego dotyczy pytanie lub problem np.: "Jak zmienić na inny przycisk wybierania celu(domyślenie Tab)"
6. Nie zadawaj na raz wielu pytań w jednym temacie. Lepiej otworzyć kilka tematów, każdy na osobny problem. Ułatwi to śledzenie poszczególnych wątków, lepiej widać na co została udzielona odpowiedź.
7. Po otrzymaniu odpowiedzi/rozwiązania poinformuj czy jest to dla ciebie satysfakcjonujące i pomocne.
8. Po otrzymaniu odpowiedzi/rozwiązania podziękuj. Autorowi postu, który przyczynił się do pomocy wystaw pozytywną opinię(daj pochwałę).
9. Jeśli sam rozwiązałeś problem lub znalazłeś odpowiedź, poinformuj o tym. Tą informacją pomożesz innym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bladerunner
Posty: 1
Rejestracja: 13 sierpnia 2016, 11:11
ID Steam:

Friendly Fire w multi playu i kilka innych pytań.

Post autor: Bladerunner »

Witam wszystkich serdecznie. Nie wiem czy to dobre miejsce żeby się przedstawić ale nie chcę spamować więc zrobię to tutaj po krótce:


Przygodę z Bohemia Interactive zacząłem w latach 90ych od ich pierwszej gry Hidden & Dangerous 1\2 (genialna - szczególnie jedynka). Potem namiętnie pykałem w OF 1 (ze wszystkimi dodatkami włącznie z Warhammer 40k mod), potem trochę Arma 1 i 2 (dwójka mi nie podeszła za bardzo ze względu na połączenie fps z rts dosyć niezręczne imo, poza tym krzaczyła mi się mocno wtedy gdyż miałem za nowy sprzęt i tym samym niekompatybilny). Teraz przeszedłem kampanię Arma 3 i zabrałem się za multi player (wcześniej w mp grałem w CSa, Red Orchestra 1, Bullet Run i ostatnio dużo w Eternal Crusade). Poza tym ogólnie grywam często w paintball'a i jaram się Warhammerem 40k we wszystkich postaciach.


Ok, do rzeczy, mam trochę problem z identyfikacją swoich jednostek w grze kiedy celuję z celowników optycznych, bez nich nie ma problemu bo wyświetlają się ksywki i wtedy wiem, że to moi. Oczywiście można też obczajać mapę i wten sposób identyfikować wroga lecz to nie jest zawsze w 100% skuteczne. Więc czy jest jakaś lepsza możliwość identyfikacji swój\wróg, szczególnie gdy używa się celowników z przymiarem?



Poza tym jeszcze taka mała prośba: proszę o wszelkie wskazówki dla początkującego gracza mp, wszystko co uważacie za sensowne i co może problemy na początku stwarzać. Będę wdzięczny za każdą radę. Na razie grałem w mp zaledwie parę godzin (głównie sector control) ale bardzo mi się podobało. Biegałem sobie w ghilie suit z 12,7 Lynx'em i celownikiem termicznym TWS (bodajże) całkiem dobrze mi szło, na razie najdalszy kill był z 600 metrów. Głównie lubię pobiegać jako lone wolf sharp shooter\sniper ale jak się nadarzy okazja to nie stronię od team play'u.
Awatar użytkownika
vynaratorski
Posty: 178
Rejestracja: 27 września 2009, 15:22
ID Steam:
ID gracza: 1
Kontakt:

Re: Friendly Fire w multi playu i kilka innych pytań.

Post autor: vynaratorski »

Siema,
identyfikacja celu (PID) nie jest taka prosta na publicznych serwerach ze względu na to, że ludzie zazwyczaj biegają jak kurczaki bez głowy, ale tak czy siak spróbuj skorzystać z takich tipów:
1. Oczywista rzecz to umundurowanie, przyjrzyj się jakie są kolory munduru, kształt hełmu itd.
2. Spróbuj rozpoznać kształt broni w łapach jednostki
3. Gdzie powinny znajdować się jednostki sojusznicze? Czy ta jednostka jest w obszarze gdzie są "nasi"?
4. Skąd naciera wróg? Gdzie jest jego baza? Czy jednostka którą widzę porusza się po wrogim terenie i w którą stronę idzie?

To mi przychodzi do głowy tak na szybko, ale ogólnie zasada jest taka, że w razie wątpliwości lepiej jest nie strzelić niż strzelić. W takich "freestyle" chaotycznych rozgrywkach na multi może być ciężko, ale ogólnie skutecznie identyfikuję cele na podstawie powyższych kroków, mimo tego że u nas w życiu nie było pokazywania ksywki na odległych jednostkach ;)


Powodzenia
Wini
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sterowanie”