Wymiana procesora na zwiększenie FPS

Problemy i porady nt dobrej i słabej wydajności PC, zawieszaniem się gry itp.

Moderator: Inkwizytor

Regulamin forum
Przed zadaniem pytania proszę się zastosować do niniejszych wskazówek:

1. Przeszukaj forum używając funkcji "Szukaj". Nowe wydania Arma mają wiele wspólnych cech z poprzednią wersją i jest wysoce prawdopodobne, że można posłużyć się analogią.
2. Sprawdź w dziale Pomoc Techniczna czy nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie.
3. Tworząc nowy wątek wybierz podforum tematyczne adekwatne do problemu lub zapytania.
4. Tworząc nowy wątek nie wpisuj enigmatycznie nazwy tematu typu "Pytania", "Pilne", "Potrzebna pomoc". Takie tematy będą kasowane bez ostrzeżenia.
5. W nazwie tematu wpisz coś konretnego, to czego dotyczy pytanie lub problem np.: "Jak zmienić na inny przycisk wybierania celu(domyślenie Tab)"
6. Nie zadawaj na raz wielu pytań w jednym temacie. Lepiej otworzyć kilka tematów, każdy na osobny problem. Ułatwi to śledzenie poszczególnych wątków, lepiej widać na co została udzielona odpowiedź.
7. Po otrzymaniu odpowiedzi/rozwiązania poinformuj czy jest to dla ciebie satysfakcjonujące i pomocne.
8. Po otrzymaniu odpowiedzi/rozwiązania podziękuj. Autorowi postu, który przyczynił się do pomocy wystaw pozytywną opinię(daj pochwałę).
9. Jeśli sam rozwiązałeś problem lub znalazłeś odpowiedź, poinformuj o tym. Tą informacją pomożesz innym.
ODPOWIEDZ
haremo
Posty: 5
Rejestracja: 21 czerwca 2015, 12:29
ID Steam: haremo
ID gracza: 7656119

Wymiana procesora na zwiększenie FPS

Post autor: haremo »

Witam . Może ktoś mi doradzić jaki procesor mogę kupić pod moją płytę by zwiększyć FPS w armie 3 .Nie bardzo się w tym orientuje . Ogólnie mam w granicach 15-25 fps . Co powoduje spore zacięcia w grze . Na king of the hill przy dużej liczbie graczy mam 11-18 fps . Nie da się grać . Tanoa też mam spore problemy . Aktualnie mam QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 955, 3.20 GHz .Próbowałem podkręcać ale tylko do 3.70 GHz doszedłem potem na testach w OCCT były problemy . Planuję kupić z tej strony https://www.businessdirect.btireland.co ... sors/11147 więc jak by ktoś mógł doradzić co wybrać był bym wdzięczny .

opis mojego sprzętu
-Nazwa płyty głównej Asus M4A79XTD Evo + opis http://www.arest.pl/produkt/17646/AS...3-PCI-Ex-S-AM3
-Typ procesora QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 955, 3200 MHz (16 x 200) + zmienione chłodzenie na Hyper 212 Evo - 4 Heatpipe, Tower CPU Cooler + trzy wiatraki w obudowie tył.góra.przód
-BIOS American Megatrends Inc.
-pamić Corsair DDR3 8G
-zasilanie Corsair SERIES 650W TX ATX
-karta NVIDIA GeForce GTX 750 Ti
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 138
Rejestracja: 07 listopada 2009, 15:34
ID Steam: grzegorz75jan
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wymiana procesora na zwiększenie FPS

Post autor: grzegorz »

Niestety, rozbudowa tej platformy pod A3 mija się z celem.

Armowe gierki zawsze lubiły wysokie zegary i jakaś sensowna grywalność dostępna była przy jakiejś "n"kolejnej generacji sprzętu w relacji do czasu wydania gry i dodatków. Aktualnie potrzeba procka o zegarach około i powyżej 4 GHz i dobrą wydajnością na jeden rdzeń/wątek. Ram najlepiej powyżej 1600 GHz. Jeśli komuś "mało wymagań" to można dodać dysk SSD (na obecną chwilę coś => 2x0GB. Mody, mapy itp.) . Świat się zmienia. Karty graficznej też bym nie lekceważył. Przejście Army co już się dzieje z 32 na 64 bit może poprawi stabilność FPS ale kolejne zapowiedziane DLC myślę podniosą wymagania co przejście na 64 bit zysk w najlepszym wypadku wyzeruje a nawet zniweluje.
Kolejna sprawa to wydajność w singlu i multi. Siedzenie na serwerach o liczbie graczy powyżej 60 to masakra. Wiele zależy od serwera.

Możesz poczekać na AMD Ryzen. Co to pokaże i cena (tzw. podatek od nowości) lub kupić nawet używkę coś Intela i5 niekoniecznie i7 ale raczej powyżej i5 2500 niekoniecznie z K - odblokowany mnożnik i high-end. Na ile kogo stać.

Mój sprzęt też dupy tu nie urywa. Jak wybieram sprzęt gdy jestem na kupnie. Czytam na forach tematy o zestawach komputerowch plus recenzje. Po zakupie daję sobie praktycznie spokój sporadycznie coś czytając i ryję "wiedzę" przy kolejnym zakupie po paru latach. Trzeba trochę posiedzieć i dać sobie czas.Dlaczego kupiłem GPU - Gigabyte Radeon HD 7870 OC 2GB. Gdzie za fabryczne OC przeważnie masz drożej. Bo była w dobrej cenie. Decyduje cena/wydajność/jakość/możliwości.
Pod Armę trzeba też poczytać https://forums.bistudio.com/topic/18760 ... fications/ możesz użyć translatora.
Chwile temu grałem powiedzmy dobrze. Po ostatnich łataniach gry przegrywam większość pojedynków. Skoki FPS-ów mnie zabijają a może to że nie robię się coraz młodszy. Widze różnieće pomiędzy 30a 60 FPS. Spora część to jednak może mały ale stabilny FPS.
CPU - i5 3570K, SilentiumPC Fortis HE1225, Mobo - MSI Z77A-GD55, Mem - Kingston HyperX DDR3 2x4096MB 1600MHz, GPU - Gigabyte Radeon HD 7870 OC 2GB, LG W2220P, HDD-WDC WD6400AAKS, SSD-Plextor PX-128M5S, DVD-Lite-On iHAS122-18, PSU-XFX Black Edition XTR 550W, Obudowa - Silentium PC Gladius 400 Pure Black. Audio-Asus Xonar DX, Superlux HD668B
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydajność i zawieszanie się”