Spadki fps pomimo różnych ustawień

Problemy i porady nt dobrej i słabej wydajności PC, zawieszaniem się gry itp.

Moderator: Inkwizytor

Regulamin forum
Przed zadaniem pytania proszę się zastosować do niniejszych wskazówek:

1. Przeszukaj forum używając funkcji "Szukaj". Nowe wydania Arma mają wiele wspólnych cech z poprzednią wersją i jest wysoce prawdopodobne, że można posłużyć się analogią.
2. Sprawdź w dziale Pomoc Techniczna czy nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie.
3. Tworząc nowy wątek wybierz podforum tematyczne adekwatne do problemu lub zapytania.
4. Tworząc nowy wątek nie wpisuj enigmatycznie nazwy tematu typu "Pytania", "Pilne", "Potrzebna pomoc". Takie tematy będą kasowane bez ostrzeżenia.
5. W nazwie tematu wpisz coś konretnego, to czego dotyczy pytanie lub problem np.: "Jak zmienić na inny przycisk wybierania celu(domyślenie Tab)"
6. Nie zadawaj na raz wielu pytań w jednym temacie. Lepiej otworzyć kilka tematów, każdy na osobny problem. Ułatwi to śledzenie poszczególnych wątków, lepiej widać na co została udzielona odpowiedź.
7. Po otrzymaniu odpowiedzi/rozwiązania poinformuj czy jest to dla ciebie satysfakcjonujące i pomocne.
8. Po otrzymaniu odpowiedzi/rozwiązania podziękuj. Autorowi postu, który przyczynił się do pomocy wystaw pozytywną opinię(daj pochwałę).
9. Jeśli sam rozwiązałeś problem lub znalazłeś odpowiedź, poinformuj o tym. Tą informacją pomożesz innym.
ODPOWIEDZ
frg90
Posty: 5
Rejestracja: 22 lutego 2015, 18:06
ID Steam:

Spadki fps pomimo różnych ustawień

Post autor: frg90 »

Witam, od kilku dni staram sie rozwiązać problem z optymalizacją Arma 3 z marnym skutkiem. Niestety po przeczytaniu większości postów, poradników nie znalazłem przyczyny spadków fpsów.
Mój sprzęt to:
procesor - Intel(R) Core(TM) i5-4570 CPU @ 3.20GHz
płyta gł. - h81m-p33
pamięć ram - 8gb 1600 MHz
dysk - ST1500DM003-9YN16G 1.5TB
karta - NVIDIA GeForce GTX 660 (2048 MB)
system - windows 7 64bit, świeżo instalowany
Na tych ustawieniach graczom arma 3 chodzi płynnie na wysokich ustawieniach (filmy youtube). Mój problem polega na tym, że zaliczam spadki fps w różnych momentach np:
będąc w bazie, gdzie jest dużo modeli gra chodzi bardzo płynnie, po przejściu kilkudziesięciu metrów zaczyna klatkować, Wtedy w menu widnieje około 20 fps, po odczekaniu kilku sekund znów fps wraca do 50 klatek/s
Dzieje się tak na ustawieniach ultra, FSAA 8x, FXAA Ultra, ANIZO ultra. widoczność ok. ogólne: 2500 obiekt:1500
Przy ustawieniach najniższych z wyłączonym aa i pp, dzieje się tak samo, tylko że fps wraca do 70 k/s
Starałem się włączać przez launcher, stosować różne w nim parametry hyper-threading, maxmem, maxvaram.
w menadżerze urządzeń ustawiałem wysoki priorytet, koligacje na wszystkie procesory.
Użycie procesora skacze do ok.50%, sprzęt się nie grzeje. Arma uruchamia się w 32bitach.
Czy możliwe jest to, że ze sprzętem jest coś nie tak? np że jest uszkodzony? Dziękuje, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ChiggY
Posty: 42
Rejestracja: 05 lutego 2015, 18:56
ID Steam: <<SEN>> CHiggY
ID gracza: 7656119

Re: Spadki fps pomimo różnych ustawień

Post autor: ChiggY »

Możesz mieć problem z dyskiem. Dysk SSD czy HDD ?

Jeśli HDD to stawiam na wadliwą jego pracę. Zrób jakiś test dysku twardego pod kątem uszkodzonych sektorów.

Zrób czyszczenie dysku z niepotrzebnych śmieci najlepiej CC Cleanerem.
frg90
Posty: 5
Rejestracja: 22 lutego 2015, 18:06
ID Steam:

Re: Spadki fps pomimo różnych ustawień

Post autor: frg90 »

HDD, czyściłem cccleanerem - dalej to samo. Proponujesz jakiś program do sprawdzenia tego?
Sprawdzałem przez windows i nic nie wykazało, ściągnąłem też program od producenta seagate, wygląda w porządku.
Awatar użytkownika
ChiggY
Posty: 42
Rejestracja: 05 lutego 2015, 18:56
ID Steam: <<SEN>> CHiggY
ID gracza: 7656119

Re: Spadki fps pomimo różnych ustawień

Post autor: ChiggY »

Jeśli dysk ok to kurcze nie wiem. Też mam gtx 660 , 8gb ram 1600 tylko trochę lepszego procka ale ten I5 powinien wyciągać spokojnie 40fps srednio.
Awatar użytkownika
DRIVER
Posty: 247
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 20:43
ID Steam:
Numer GG: 6869863
ID gracza: 0
Lokalizacja: Koszalin

Re: Spadki fps pomimo różnych ustawień

Post autor: DRIVER »

Prawie na bank jest to spowodowane dyskiem. Mówisz ze pare dni temu postawiles system, mozliwe ze sciaga jakies aktualizacje w tle. Jedno jest pewne, sprawe na bank zalatwi inwestycja w dysk SSD :).
Obrazek
Obrazek
Obrazek
frg90
Posty: 5
Rejestracja: 22 lutego 2015, 18:06
ID Steam:

Re: Spadki fps pomimo różnych ustawień

Post autor: frg90 »

Pamięć RAM sprawdzałem narzędziem diagnostyki pamięci systemu windows i nie wykrył żadnych błędów. Próbowałem z plikiem stronicowania. Zmieniłem rozmiar pamięci wirtualnej na zalecane i nie pomogło. Zauważyłem fakt, że gdy podczas gry zmieniam tekstury itd na bardzo wysokie to gra zaczyna bardzo płynnie chodzić przez dłuższą chwile, później spada do 20fps. W centrum akcji mam wszystko powyłączane, także na pewno nic się nie sciąga.
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 138
Rejestracja: 07 listopada 2009, 15:34
ID Steam: grzegorz75jan
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Spadki fps pomimo różnych ustawień

Post autor: grzegorz »

Widzę, że sporo sam zrobiłeś i z głową.
Standardowo pytam. Tak było wcześniej czy tak się stało. Mówimy tu o singlu czy graniu po sieci. Wczoraj po sieci miałem masakrę w graniu.
Postacie czasem przemieszczały się jak konik w szachach.

Ktoś wspomniał o dysku. Znalazłem takie coś http://www.overclock.net/t/1504161/seag ... -wierdness niestety bez odpowiedzi. Jednak u gościa parametr minimum to faktyczne minimum. Dla porównania testy mojego modelu http://dyski.cdrinfo.pl/benchmark/Weste ... 0AAKS-806/ jak by nie patrzył starszego i słabszego. Armę mam na SSD.
Zrób test swojego dysku. W tym wypadku dla porównania użyj http://www.hdtune.com/files/hdtune_255.exe

Edit:
Znalazłem i twój model z lepszym wynikiem http://dyski.cdrinfo.pl/dyski/1614-Seag ... 4-SATA-6Gb
Musisz sprawdzić swój HDD.

Boże chroń twoje dane http://www.overclock.net/t/1301561/erra ... t1500dm003 gdybyś uaktualniał.
CPU - i5 3570K, SilentiumPC Fortis HE1225, Mobo - MSI Z77A-GD55, Mem - Kingston HyperX DDR3 2x4096MB 1600MHz, GPU - Gigabyte Radeon HD 7870 OC 2GB, LG W2220P, HDD-WDC WD6400AAKS, SSD-Plextor PX-128M5S, DVD-Lite-On iHAS122-18, PSU-XFX Black Edition XTR 550W, Obudowa - Silentium PC Gladius 400 Pure Black. Audio-Asus Xonar DX, Superlux HD668B
frg90
Posty: 5
Rejestracja: 22 lutego 2015, 18:06
ID Steam:

Re: Spadki fps pomimo różnych ustawień

Post autor: frg90 »

Arme kupiłem dosyć niedawno. Od samego początku mam z nią problemy. Granie na singlu. Na multi jest jeszcze gorzej. Czytałem, że może być to problem pingu, a internet mam na korbkę. Dzięki za program.
Obrazek
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 138
Rejestracja: 07 listopada 2009, 15:34
ID Steam: grzegorz75jan
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Spadki fps pomimo różnych ustawień

Post autor: grzegorz »

Nie widać wyniku. Znajdź inny hosting plików.
Arma faktycznie jest wrażliwa na sieć. Ty jednak masz problem i w singlu. Zmniejsz FSAA do zera albo x2. Wyrzuć wszystkie parametry startowe cpucout, maxmem itp. Możesz zostawić -nosplash -nopause -skipIntro -world=empty

Zerknij też na to http://reignofterrorclan.enjin.com/foru ... ings-guide jeżeli nie widziałeś. Tylko nie zmieniaj żadnych wpisów. Pokombinuj z ustawieniami. Pobierz MsiAfterburner i HwInfo. Posprawdzasz logi.
http://forum.pclab.pl/topic/1026374-Za- ... __13176966

Pobierz http://sendfile.pl/pokaz/259846---uC7F.html Nie przejmuj się FPS na obrazkach. 60 FPS mam tylko na początku. Potem jest różnie (multi).

Pobaw się jeszcze opcjami zasilania. Przynajmniej zrównoważony a najlepiej wysoka wydajność. Może użyj innego sterownika grafiki.

Edit:
Na moich obrazkach użycie pamięci karty jet poniżej 1 GB ale spokojnie wylatuje powyżej 1.5
CPU - i5 3570K, SilentiumPC Fortis HE1225, Mobo - MSI Z77A-GD55, Mem - Kingston HyperX DDR3 2x4096MB 1600MHz, GPU - Gigabyte Radeon HD 7870 OC 2GB, LG W2220P, HDD-WDC WD6400AAKS, SSD-Plextor PX-128M5S, DVD-Lite-On iHAS122-18, PSU-XFX Black Edition XTR 550W, Obudowa - Silentium PC Gladius 400 Pure Black. Audio-Asus Xonar DX, Superlux HD668B
frg90
Posty: 5
Rejestracja: 22 lutego 2015, 18:06
ID Steam:

Re: Spadki fps pomimo różnych ustawień

Post autor: frg90 »

Panie poruczniku Grzegorzu, proszę mnie rozstrzelać. W opcjach zasilania miałem oszczędzanie energii. Zmieniłem na wysoka wydajność i fps nie spada poniżej 30. Dzięki za podpowiedź i pozdrawiam. Myślę że temat do zamknięcia.
ps. skoro mogę już zacząć przygodę z armą z chęcią się jeszcze od was czegoś nauczę :) jeszcze raz dzięki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydajność i zawieszanie się”