Spadek FPS

Problemy i porady nt dobrej i słabej wydajności PC, zawieszaniem się gry itp.

Moderator: Inkwizytor

Regulamin forum
Przed zadaniem pytania proszę się zastosować do niniejszych wskazówek:

1. Przeszukaj forum używając funkcji "Szukaj". Nowe wydania Arma mają wiele wspólnych cech z poprzednią wersją i jest wysoce prawdopodobne, że można posłużyć się analogią.
2. Sprawdź w dziale Pomoc Techniczna czy nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie.
3. Tworząc nowy wątek wybierz podforum tematyczne adekwatne do problemu lub zapytania.
4. Tworząc nowy wątek nie wpisuj enigmatycznie nazwy tematu typu "Pytania", "Pilne", "Potrzebna pomoc". Takie tematy będą kasowane bez ostrzeżenia.
5. W nazwie tematu wpisz coś konretnego, to czego dotyczy pytanie lub problem np.: "Jak zmienić na inny przycisk wybierania celu(domyślenie Tab)"
6. Nie zadawaj na raz wielu pytań w jednym temacie. Lepiej otworzyć kilka tematów, każdy na osobny problem. Ułatwi to śledzenie poszczególnych wątków, lepiej widać na co została udzielona odpowiedź.
7. Po otrzymaniu odpowiedzi/rozwiązania poinformuj czy jest to dla ciebie satysfakcjonujące i pomocne.
8. Po otrzymaniu odpowiedzi/rozwiązania podziękuj. Autorowi postu, który przyczynił się do pomocy wystaw pozytywną opinię(daj pochwałę).
9. Jeśli sam rozwiązałeś problem lub znalazłeś odpowiedź, poinformuj o tym. Tą informacją pomożesz innym.
PanCzarny
Posty: 12
Rejestracja: 10 maja 2014, 09:06
ID Steam:

Re: Spadek FPS

Post autor: PanCzarny »

Awatar użytkownika
Slawek
Posty: 811
Rejestracja: 18 grudnia 2009, 00:42
ID Steam: EC_Zadra
Numer GG: 11973988
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Spadek FPS

Post autor: Slawek »

W takiej rozdzielczości grasz? (600 x 337) Jak nie dasz linka do pełnej rozdziałki, to raczej będzie ciężko stwierdzić o jakich problemach z grafiką piszesz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek...Obrazek
In Game: Zadra, [EC] Slawek
TeamSpeak3 dla graczy Arma - Arma3PL lub 212.91.26.150:7891 Polish Community @ Steam
PanCzarny
Posty: 12
Rejestracja: 10 maja 2014, 09:06
ID Steam:

Re: Spadek FPS

Post autor: PanCzarny »

Gram w rozdzielczości 1920x1080 tylko nie wiem dlaczego jest taki obraz na screenie. Spróbuje zrobić więcej screenów tylko jakoś nie chce mi się grać postaram się do kilku dni
Awatar użytkownika
vynaratorski
Posty: 178
Rejestracja: 27 września 2009, 15:22
ID Steam:
ID gracza: 1
Kontakt:

Re: Spadek FPS

Post autor: vynaratorski »

Jeżeli FPS spadają do 2-4 to możliwe, że przegrzewa Ci się komp, warto pamiętać o okresowym czyszczeniu pieca, zwłaszcza gdy nadchodzą upały.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
PanCzarny
Posty: 12
Rejestracja: 10 maja 2014, 09:06
ID Steam:

Re: Spadek FPS

Post autor: PanCzarny »

Możliwe że się przegrzewa gdy fps spadają do 3-4 jest ponad 70C
Awatar użytkownika
QualKehk
Posty: 71
Rejestracja: 11 kwietnia 2012, 22:58
ID Steam:

Re: Spadek FPS

Post autor: QualKehk »

Tą temperaturę, którą podałeś jest normalną temperaturą, przy upale 25+C. Jest wiele założonych tematów na tym forum o podobnym problemie. Tam znajdziesz wiele przykładów naprawienia tego spadku FPS.
Musisz najpierw zobaczyć w menadżerze zadań: ile % zżera procek, karta graficzna, ram. Wg mnie powinieneś sprawdzić najpierw pamięć wirtualną (czy jest jej wystarczająco) lub sprawdzić ilość wolnego miejsca na dysku (znam takich co mają tylko 100-200 Mega). Zobacz ile ram masz wyświetlone na systemie. Możliwe jest również, że pamięci w karcie graficznej jest mało (nie wiem ile jest u ciebie).
Ostatnio spotkałem się z problemem przycinki/spowolnienia działania gry poprzez szczoteczkę do zębów podpiętą pod USB. W tym przypadku załączyła się funkcja oszczędności energii i przetaktowanie procka na niższy pobór prądu. Zapraszam na Link
Obrazek Obrazek Obrazek
Zygmunt
Posty: 60
Rejestracja: 07 października 2010, 13:08
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Spadek FPS

Post autor: Zygmunt »

Witam

Sam dysponuję podobnym sprzętem i w specyficznych sytuacjach odczuwam niedobór fps (20fps , raczej nie mniej) ale w większości wypadków Arma jest dla mnie wystarczająco płynna. W skrócie główny problem w Armie to procesor, który jest najbardziej obciążony. Procesory AMD są po prostu mniej wydajne. Twoja karta graficzna jest absolutnie wystarczająca, tak samo jak i ilość ramu.
Co do procesora
komendami w elemencie docelowym czy launcherze do Army dużo nie zdzialasz
W skrócie bzdura. Właśnie te wpisy szczególnie dla AMD gdy grasz z AI dużo dają. Zapoznaj się i umieść. Dodatkowo w twoim przypadku o tyle procent ile podkręcisz zegar procesora otrzymasz wzrost fps. Najlepiej kupić lepsze chłodzenie, ale twój nawet na boxie do około 4GHz powinien pójść.
Ważne są również ustawienia graficzne - obniżenie wszystkich spowoduje spadek fps. Trzeba poszukać (na steamie są poradniki) które warto podnieść a które obniżyć.
Co do twojego przypadku to tak jak pisał FOX twój Windows używa do 4GB Ram z czego pewnie z 1,5GB masz zajęte zaraz po starcie windy, więc kluczem może być kończenie się zasobów ramu i spadek fps. Procesor masz 64bitowy, ramu jak dla systemu 64bitowego, zainstalowanie win7 32bity, to coś jakbyś nowe Audi pomalował farbą olejną. Zainstaluj jak najszybciej win 7, lub 8 64 bitowy.

@Qual
Musisz najpierw zobaczyć w menadżerze zadań
no jak? a nie najlepiej od razu przeinstalować windowsa ;)
[PAC-8BZ] Marcin
PanCzarny
Posty: 12
Rejestracja: 10 maja 2014, 09:06
ID Steam:

Re: Spadek FPS

Post autor: PanCzarny »

Zauważyłem że mam tylko 3.12GB ram i gdy dochodzi do tych spadków jest z 3GB procek tak około 70-90% karta graficzna nie wiem. Miejsca na dysko mam 245GB
Awatar użytkownika
QualKehk
Posty: 71
Rejestracja: 11 kwietnia 2012, 22:58
ID Steam:

Re: Spadek FPS

Post autor: QualKehk »

Zauważyłem że mam tylko 3.12GB ram...
Odpowiedz sama się narzuca, zmień system na 64bit-owy i powinieneś odczuć ulgę i w pełni użytkować tych 8 Gb RAM-u
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
QualKehk
Posty: 71
Rejestracja: 11 kwietnia 2012, 22:58
ID Steam:

Re: Spadek FPS

Post autor: QualKehk »

Zauważyłem że mam tylko 3.12GB ram...
Odpowiedz sama się narzuca, zmień system na 64bit-owy i powinieneś odczuć ulgę i w pełni użytkować tych 8 Gb RAM-u
Obrazek Obrazek Obrazek
PanCzarny
Posty: 12
Rejestracja: 10 maja 2014, 09:06
ID Steam:

Re: Spadek FPS

Post autor: PanCzarny »

Tylko jak zmienić na 64 bit i czy nie przepadną mi wszystkie pliki ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydajność i zawieszanie się”