Arma 3 Mało FPS

Problemy i porady nt dobrej i słabej wydajności PC, zawieszaniem się gry itp.

Moderator: Inkwizytor

Regulamin forum
Przed zadaniem pytania proszę się zastosować do niniejszych wskazówek:

1. Przeszukaj forum używając funkcji "Szukaj". Nowe wydania Arma mają wiele wspólnych cech z poprzednią wersją i jest wysoce prawdopodobne, że można posłużyć się analogią.
2. Sprawdź w dziale Pomoc Techniczna czy nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie.
3. Tworząc nowy wątek wybierz podforum tematyczne adekwatne do problemu lub zapytania.
4. Tworząc nowy wątek nie wpisuj enigmatycznie nazwy tematu typu "Pytania", "Pilne", "Potrzebna pomoc". Takie tematy będą kasowane bez ostrzeżenia.
5. W nazwie tematu wpisz coś konretnego, to czego dotyczy pytanie lub problem np.: "Jak zmienić na inny przycisk wybierania celu(domyślenie Tab)"
6. Nie zadawaj na raz wielu pytań w jednym temacie. Lepiej otworzyć kilka tematów, każdy na osobny problem. Ułatwi to śledzenie poszczególnych wątków, lepiej widać na co została udzielona odpowiedź.
7. Po otrzymaniu odpowiedzi/rozwiązania poinformuj czy jest to dla ciebie satysfakcjonujące i pomocne.
8. Po otrzymaniu odpowiedzi/rozwiązania podziękuj. Autorowi postu, który przyczynił się do pomocy wystaw pozytywną opinię(daj pochwałę).
9. Jeśli sam rozwiązałeś problem lub znalazłeś odpowiedź, poinformuj o tym. Tą informacją pomożesz innym.
ODPOWIEDZ
koza360
Posty: 2
Rejestracja: 07 maja 2014, 17:50
ID Steam:

Arma 3 Mało FPS

Post autor: koza360 »

Witam,
Mam pewien problem z Arma 3 fpsy na singlu, są na poziomie 30-50 fpsów, a na serwerach multiplayer Altislife głównie poniżej 20 fpsów, a Wasteland 10. Chciałbym jeszcze dodać, że singla testowałem na ustawieniach średnich, a serwery multiplayer niskich. Widoczność zmniejszyłem nawet do 1000 i nic to prawie nie dało.
Próbowałem już jakiś komend, żeby Arma korzystała z większej ilości ramu i rdzeni, ustawiałem Armę jak piorytet i aktualizowałem sterowniki do karty graficznej.

Procesor: AMD FX-6100 Six-Core 3.30 GHz
Karta graficzna: AMD Radeon HD 7700 series
Ram: 8GB
System: Win 7 64 bitowy
Rozdzielczość: 1920x1080
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 19
Rejestracja: 09 lipca 2013, 12:49
ID Steam:

Re: Arma 3 Mało FPS

Post autor: Maciej »

Tak to już jest, że w multi fps jest mniejszy niż w singlu. Możesz poeksperymentować i zwiększyć ustawienia na wyższe, co paradoksalnie często pomaga.
Ale myślę, że w tym przypadku to wina serwerów i zasobożernych misji. Zobacz czy takie rzeczy będą się dziać na mniejszych misjach.
Źle zoptymalizowana misja, czy zbyt dużo slotów położy każdy komputer.
Tenk
Posty: 243
Rejestracja: 25 grudnia 2008, 20:58
ID Steam:
ID gracza: 4

Re: Arma 3 Mało FPS

Post autor: Tenk »

Dziwne. Korzystam z tej samej karty, również mam 8GB RAMu, tylko posiadam słabszy procesor bo Phenom II X4 955BE 3.2ghz i gram na rozdzielczości 1440x900, grafikę mam ustawioną na średnio/wysoko, widoczność 4k, na AltisLife stabline 30FPSów, a na grupowych misjach coop nawet 40/50 klatek.

Może masz kompa zawalonego, albo dysk na wykończeniu, miałem podobny problem dość nie dawno, wymieniłem twardziela i wydajność podskoczyła prawie dwukrotnie.
koza360
Posty: 2
Rejestracja: 07 maja 2014, 17:50
ID Steam:

Re: Arma 3 Mało FPS

Post autor: koza360 »

Ale zauważ, że masz rozdzielczość mniejszą ;) może spróbuję ją zmniejszyć, chociaż jestem przyzwyczajony do 1920x1080.

Myślałem, że zmniejszenie rozdzielczości coś da, ale jednak nadal to samo.
Tenk
Posty: 243
Rejestracja: 25 grudnia 2008, 20:58
ID Steam:
ID gracza: 4

Re: Arma 3 Mało FPS

Post autor: Tenk »

Polecam format, a jak nie przyniesie poprawy to szukać przyczyny w dyskach ;)
Awatar użytkownika
Slawek
Posty: 811
Rejestracja: 18 grudnia 2009, 00:42
ID Steam: EC_Zadra
Numer GG: 11973988
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Arma 3 Mało FPS

Post autor: Slawek »

Jeśli FPS w singlu jest zadowalający, to raczej bym nie szukał przyczyny w systemie czy dysku. Sam dla testu zmieniłem dysk i system. WD Green wymieniłem na Blue a system z Vista-32 na 7-64.
Rezultat jest taki, że straciłem tylko czas, bo FPS jest jaki był. Jedynie minimalnie szybciej ładuje mi się gra i mapa.
Mając kartę graficzną zgodną ze specyfikacją szukałbym przyczyny w wymianie danych między prockiem, pamięcią a płytą główną.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek...Obrazek
In Game: Zadra, [EC] Slawek
TeamSpeak3 dla graczy Arma - Arma3PL lub 212.91.26.150:7891 Polish Community @ Steam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydajność i zawieszanie się”