Komputer mi się wyłącza!

Problemy i porady nt dobrej i słabej wydajności PC, zawieszaniem się gry itp.

Moderator: Inkwizytor

Regulamin forum
Przed zadaniem pytania proszę się zastosować do niniejszych wskazówek:

1. Przeszukaj forum używając funkcji "Szukaj". Nowe wydania Arma mają wiele wspólnych cech z poprzednią wersją i jest wysoce prawdopodobne, że można posłużyć się analogią.
2. Sprawdź w dziale Pomoc Techniczna czy nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie.
3. Tworząc nowy wątek wybierz podforum tematyczne adekwatne do problemu lub zapytania.
4. Tworząc nowy wątek nie wpisuj enigmatycznie nazwy tematu typu "Pytania", "Pilne", "Potrzebna pomoc". Takie tematy będą kasowane bez ostrzeżenia.
5. W nazwie tematu wpisz coś konretnego, to czego dotyczy pytanie lub problem np.: "Jak zmienić na inny przycisk wybierania celu(domyślenie Tab)"
6. Nie zadawaj na raz wielu pytań w jednym temacie. Lepiej otworzyć kilka tematów, każdy na osobny problem. Ułatwi to śledzenie poszczególnych wątków, lepiej widać na co została udzielona odpowiedź.
7. Po otrzymaniu odpowiedzi/rozwiązania poinformuj czy jest to dla ciebie satysfakcjonujące i pomocne.
8. Po otrzymaniu odpowiedzi/rozwiązania podziękuj. Autorowi postu, który przyczynił się do pomocy wystaw pozytywną opinię(daj pochwałę).
9. Jeśli sam rozwiązałeś problem lub znalazłeś odpowiedź, poinformuj o tym. Tą informacją pomożesz innym.
DomekPL
Posty: 13
Rejestracja: 02 kwietnia 2014, 15:23
ID Steam:

Komputer mi się wyłącza!

Post autor: DomekPL »

Witam.

Szybko i na temat. Gram w Armę 3 na multiku (jahajs life i altis life) po czym komputer mi się wyłącza...najpierw ekran potem cały komp...nagle sam mi się uruchamia i znów się wyłącza. Odkryłem ze komp mi się nie przegrzewa(ale i tak zakupiłem dodatkowy wentylatorek ;D). Miałem parę pomysłów:

1. Gram sam nic sie nie dzieje, gram z innymi graczami komp mi się wyłącza, ale:
2. Wczoraj ół dnia grałem z innymi graczami i nic (rozmawiałem przez TS3) i:
3. Ktoś zaczął do mnie mówić przez grę (ten wbudowany czat głosowy) i po ok 2-3 minutach mnie wywaliło i to chyba jest najbardziej możliwa teoria. Ale jakim cudem cały komp, a nie tylko sama gra?!

A i reinstal nie pomógł. Grę kupiłem za ok 67zł na ceneo.pl (sorry, ale nie pamiętam jaki dokładniej sklep) i jest na wykryta przez Steam-a...

Jakieś propozycje? Na minimalnych mam 50fps, standardowe ok 40fps więc tu jest dobrze. Urzywam na wszelki wypadek game booster-a bo on też rzekomo naprawia problemy w grach i nic.


Mój komp:
DomekPL
Posty: 13
Rejestracja: 02 kwietnia 2014, 15:23
ID Steam:

Re: Komputer mi się wyłącza!

Post autor: DomekPL »

Mój komp (nie wiem czemu mi ucieło @up)
CPU: Intel Core i5 3330 4x3.0GHz
RAM: 2x8GB Kingstone
Grafika: NIVIDA GeForce GT 640 1GB
Płyta gł: Gigabyte Technology B75M-HD3
Windows 7 64bit
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: Komputer mi się wyłącza!

Post autor: FOX-PL* »

Jest to bardzo dziwny przykład generalnie gdy się wyłacza monitor to na 90% jest to przyczyną karty graficznej gdy się wyłancza cały komp no to tutaj problem może być poważniejszy. Zaktualizuj oprogramowanie karty graficznej oraz bios na płycie głownej spróbuj nie korzystać z żadnych programów typu boostery bo to ściema wszystko co jesteś w stanie zrobić usprawniając lub przyśpieszajac grę możesz dokonać ręcznie.
Z tego co wiem i grałem na tych serwerach dosyć często dochodzi do ataków hakerów od strony cziterskiej oraz technicznej mającej doprowadzić do destabilizacji działania serwerów administracja o tym nic nie wspomina i cicho siedzi bo mogłoby to spowodować utratę graczy nawet tych którzy dotują finansowo rozgrywkę.
DomekPL
Posty: 13
Rejestracja: 02 kwietnia 2014, 15:23
ID Steam:

Re: Komputer mi się wyłącza!

Post autor: DomekPL »

Wszystko jest zaktualizowane...
Awatar użytkownika
Artek3333
Posty: 578
Rejestracja: 29 czerwca 2007, 20:02
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Komputer mi się wyłącza!

Post autor: Artek3333 »

Jaki masz zasilacz?
DomekPL
Posty: 13
Rejestracja: 02 kwietnia 2014, 15:23
ID Steam:

Re: Komputer mi się wyłącza!

Post autor: DomekPL »

Zasilacz: CHIEFTEC 450W model no: CTG-450-80P
Awatar użytkownika
Artek3333
Posty: 578
Rejestracja: 29 czerwca 2007, 20:02
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Komputer mi się wyłącza!

Post autor: Artek3333 »

Zasilacz niby dobrej marki, ale ponoć zdarzają się modele z niestabilną pracą. Jak masz możliwość to pożycz od kogoś inny zasilacz, najlepiej dobrej marki z 500W i zrób testy przez parę godzin. Na moim przykładzie jakiś tam czas temu, miałem FELL III 500W i na grze Arma2 i inne strzelanki wszystko w normie. Jak tylko zapodałem crysis warhead to po graniu ok. 2 godzin komp się wyłączał całkowicie. Napięcia sprawdzałem i niby było ok. Tylko na tej jedynej grze komputer się wyłączał. Pożyczyłem Zasilacz od kumpla TAGAN 500W i jak ręką odjął. W końcu go kupiłem od niego i długo służył bez żadnych restartów itp.
DomekPL
Posty: 13
Rejestracja: 02 kwietnia 2014, 15:23
ID Steam:

Re: Komputer mi się wyłącza!

Post autor: DomekPL »

ok postaram się jakąś skołować zasilcz ;)
DomekPL
Posty: 13
Rejestracja: 02 kwietnia 2014, 15:23
ID Steam:

Re: Komputer mi się wyłącza!

Post autor: DomekPL »

A da się "pomajstrować" nad tym zasilaczem? Bo nie wiem jak to finansowo wyjdzie...bo wentylatorek kupiłem na zaufanie :-)
Jak się uda to oczywiście stary odsprzedam i może jakaś taniej wyjdzie nowy, ale...
Awatar użytkownika
vynaratorski
Posty: 178
Rejestracja: 27 września 2009, 15:22
ID Steam:
ID gracza: 1
Kontakt:

Re: Komputer mi się wyłącza!

Post autor: vynaratorski »

Nie majstruj nad zasilaczem ;)
Obrazek
DomekPL
Posty: 13
Rejestracja: 02 kwietnia 2014, 15:23
ID Steam:

Re: Komputer mi się wyłącza!

Post autor: DomekPL »

Mam nowy zasilacz 550W i nadal nic :C

Ale tylko pod czas rozmowy przez wbudowany czat w armie...jak rozmawiam z policjantem...nie wiem o co chodzi :C
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydajność i zawieszanie się”