problem z FPS'ami

Problemy i porady nt dobrej i słabej wydajności PC, zawieszaniem się gry itp.

Moderator: Inkwizytor

Regulamin forum
Przed zadaniem pytania proszę się zastosować do niniejszych wskazówek:

1. Przeszukaj forum używając funkcji "Szukaj". Nowe wydania Arma mają wiele wspólnych cech z poprzednią wersją i jest wysoce prawdopodobne, że można posłużyć się analogią.
2. Sprawdź w dziale Pomoc Techniczna czy nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie.
3. Tworząc nowy wątek wybierz podforum tematyczne adekwatne do problemu lub zapytania.
4. Tworząc nowy wątek nie wpisuj enigmatycznie nazwy tematu typu "Pytania", "Pilne", "Potrzebna pomoc". Takie tematy będą kasowane bez ostrzeżenia.
5. W nazwie tematu wpisz coś konretnego, to czego dotyczy pytanie lub problem np.: "Jak zmienić na inny przycisk wybierania celu(domyślenie Tab)"
6. Nie zadawaj na raz wielu pytań w jednym temacie. Lepiej otworzyć kilka tematów, każdy na osobny problem. Ułatwi to śledzenie poszczególnych wątków, lepiej widać na co została udzielona odpowiedź.
7. Po otrzymaniu odpowiedzi/rozwiązania poinformuj czy jest to dla ciebie satysfakcjonujące i pomocne.
8. Po otrzymaniu odpowiedzi/rozwiązania podziękuj. Autorowi postu, który przyczynił się do pomocy wystaw pozytywną opinię(daj pochwałę).
9. Jeśli sam rozwiązałeś problem lub znalazłeś odpowiedź, poinformuj o tym. Tą informacją pomożesz innym.
ODPOWIEDZ
ixaa92
Posty: 2
Rejestracja: 17 lutego 2014, 17:40
ID Steam:

problem z FPS'ami

Post autor: ixaa92 »

witam moj problem polega na tym, ze gdy wchodze na signeplayer fps siegaja max do 30 fps (skacza 19-30 fps) przy ustawieniach niskich i standardowych (standardowe przy autowykrywaniu ustawien) i w miare da sie grac jednak gdy wchodze na muli fps mieszcza sie w przedziale od 15 do 23 fps i raz na parenaście sekund zawiesza sie tak na okolo 5-10s. (przy ustawieniach jak i niski jak i standardowych) próbowalem juz chyba wszystkich kombinacji ustawien....

podczas gry procesor jest na ok. 60-90% a ramy wahają sie w granicach 70-99%

moja konfiguracja sprzetowa:

Intel pentium CPU G2020 2.90GHz 2.90GHz
Ram: 4 GB DDR3
Grafika: Radeon HD 7750 1GB

dodam tylko ze mam jeszcze zasilacz o mocy 240v czy to moze byc przyczyna ze owy zasilacz nie moze udźwignac tego wszystkiego?
Nomad
Posty: 24
Rejestracja: 12 marca 2013, 10:17
ID Steam: rafal045045

Re: problem z FPS'ami

Post autor: Nomad »

Spróbuj odpalić wpisując w komendzie -nosplash -world=empty -skipintro -cpucount=2 -exthreads=7 -malloc=tbb4malloc_bi (podobno pomaga)

na jakie rozdzielczości grasz ? jeśli full hd to zapomnij
Obrazek
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 138
Rejestracja: 07 listopada 2009, 15:34
ID Steam: grzegorz75jan
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: problem z FPS'ami

Post autor: grzegorz »

Ekspertem nie jestem. Rozumiem, że chodzi o 240W a nie V ? Kolejna kwestia w jakiej rozdzielczości grasz. Może 1 GB na karcie to mało. Nawet nie wiem ile to u mnie używa.
Jeżeli w singlu masz jak piszesz to w multi jest ciężej. Jakiego rodzaju multi grywasz.
Może też faktycznie brakować prądu, jeżeli zasilacz starszy i "cienki" Jak temperatury.
Zapuść jakieś testy OCCT itp. Podaje, wiadomo to nie miernik, napięcia i temperatury. Poczytaj testy.

http://www.amd.com/pl/products/desktop/ ... 750.aspx#3 myślę, że z 400W to przesada ale biorą poprawkę pod tzw. zasilacze.
http://ark.intel.com/pl/products/71070/ ... e-2_90-ghz
http://pclab.pl/art52277-2.html
http://www.purepc.pl/procesory/test_int ... 5?page=0,2
http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=7 ... tr_numer=1
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/te ... page=0,21#

Edit - Do monitorowania karty użyj GPU-Z.
Moje ustawienia do pobrania http://grzegorz75.w.interii.pl/arma3/AR ... _02_14.zip sprzęt w sygnaturce. Do skrótu dopisuję tylko \Arma 3\arma3.exe" -nosplash -skipIntro
Mój procek w turbo podlatuje 4.0 - 4.2 GHz. Czasami warto bardziej obciążyć w A3 GPU. W sterowniku ATI AA itp. ustawiam jako użyj ustawień aplikacji.
CPU - i5 3570K, SilentiumPC Fortis HE1225, Mobo - MSI Z77A-GD55, Mem - Kingston HyperX DDR3 2x4096MB 1600MHz, GPU - Gigabyte Radeon HD 7870 OC 2GB, LG W2220P, HDD-WDC WD6400AAKS, SSD-Plextor PX-128M5S, DVD-Lite-On iHAS122-18, PSU-XFX Black Edition XTR 550W, Obudowa - Silentium PC Gladius 400 Pure Black. Audio-Asus Xonar DX, Superlux HD668B
ixaa92
Posty: 2
Rejestracja: 17 lutego 2014, 17:40
ID Steam:

Re: problem z FPS'ami

Post autor: ixaa92 »

Jezeli chodzi o rozdzielczosc to na '' full hd'' jednak po zmniejszeniu nie widac zadnej roznicy w poprawie....

zasilacz owszem 240W moj błąd. kupiony nie caly rok temu... troche mnie to wszystko dziwi poniewaz takie gry jak splinter cell blacklist chodza mi na wysokich i nie ma mowy o zacinaniu sie itp.

wpisywalem w steam--> biblioteka--> arma 3-->wlasciwosci i ustaw opcje uruchamiania to co mi wyslaliscie jednak wydaje mi sie ze to efekt placebo... i tak i tak waha ok. 17 do 27 fps

gram przewaznie na serwerach co-op i tam gdzie jest malo ludzi max 10-20. wczoraj nawet nawet sie gralo fps kolo 23 sie trzymaly a dzisiaj... problem powrocil... niby wszystkie wymagania gry spelnione a tu lipa...
Czasami warto bardziej obciążyć w A3 GPU. W sterowniku ATI AA itp. ustawiam jako użyj ustawień aplikacji.
- jak to zrobic?
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 138
Rejestracja: 07 listopada 2009, 15:34
ID Steam: grzegorz75jan
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: problem z FPS'ami

Post autor: grzegorz »

Dodałem nową fotkę do linka z moimi ustawieniami.
GPU obciążasz dając ustawienia na jak najwyższe. Nie przesadź z:
- zasięgiem widoczności
- FSAA (Graj na rozdzielczości natywnej dla twojego monitora. Przy FHD można wyłączyć AA czy jakąś inną opcję. Nie pamiętam bo nie mam FHD)
Musisz dobrać eksperymentalnie. Mój sprzęt jednak może więcej. Arma lubi dobre procki i wysokie zegary. I ty masz 1 GB na karcie.
CPU - i5 3570K, SilentiumPC Fortis HE1225, Mobo - MSI Z77A-GD55, Mem - Kingston HyperX DDR3 2x4096MB 1600MHz, GPU - Gigabyte Radeon HD 7870 OC 2GB, LG W2220P, HDD-WDC WD6400AAKS, SSD-Plextor PX-128M5S, DVD-Lite-On iHAS122-18, PSU-XFX Black Edition XTR 550W, Obudowa - Silentium PC Gladius 400 Pure Black. Audio-Asus Xonar DX, Superlux HD668B
Awatar użytkownika
Ashans
Posty: 40
Rejestracja: 27 grudnia 2013, 18:31
ID Steam:
Numer GG: 4223364
Kontakt:

Re: problem z FPS'ami

Post autor: Ashans »

Zasilacz słaby, chodź szybciej komp sie wyłączy jak zatnie przez zasilacz.... Procesor do dupy, arma jako jedna z nielicznych gier (jedyna w swojej kategorii dopuszczona do rynku publicznego) wykorzystuje bardziej procesor jak kartę, wynika to z silnika i jego przeznaczenia. Jeśli chcesz profesjonalnej pomocy wejdź na ArmaTog.com, na tym forum czasem sie nie doczekasz normalnej odpowiedz, większość użytkowników jest zabiegana i pisanie rozbudowanych poradników jest za bardzo absorbujące.

Co do fps-ow, arma ma to do siebie ze będzie działać na 80 fps tylko na potworach. 30 Fps jak na arme to i tak dobrze. Co do kodu sieciowego jeszcze raz odsyłam do nas. Wejdziesz na ts to Ci wytłumaczę.
Ostatnio zmieniony 21 lutego 2014, 08:28 przez Ashans, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Alduric
Posty: 147
Rejestracja: 26 listopada 2012, 16:06
ID Steam:

Re: problem z FPS'ami

Post autor: Alduric »

Obrazek
LoneWolf
Posty: 2
Rejestracja: 23 lutego 2014, 01:39
ID Steam:

Re: problem z FPS'ami

Post autor: LoneWolf »

Cześć wszystkim
Czy an sprzęcie i7 4770K 3.5 Ghz
Gtx 780 ti 3 gb
16 gb kingstona

Czy na takim sprzęcie jest możliwe 60-70 fps na bardzo wysokich ? Nie mówię o ultra bo na takiej jakości aż mi nie zależy a chciałbym zagrać w płynnie (płynnie czyli 50-60 fpsów) bo dotychczas na swoim starym sprzęcie na standardowych ustawieniach mam wahania od 30/40 fps a czasem przeskoczy na 60 kiedy w pobliżu nic się nie dzieje i jestem na otwartym terenie.Dzięki z góry za odpowiedz i pozdrawiam wszystkich.

Aha dodam jeszcze,że gram głównie w singla (ściągane misje z warsztatu steam)
Awatar użytkownika
Alduric
Posty: 147
Rejestracja: 26 listopada 2012, 16:06
ID Steam:

Re: problem z FPS'ami

Post autor: Alduric »

Jak misja nie będzie przebajerowana w setki eksplozji w jednym miejscu to nie powinieneś mieć problemów.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydajność i zawieszanie się”