Optymalizacja Arma 3

Problemy i porady nt dobrej i słabej wydajności PC, zawieszaniem się gry itp.

Moderator: Inkwizytor

Regulamin forum
Przed zadaniem pytania proszę się zastosować do niniejszych wskazówek:

1. Przeszukaj forum używając funkcji "Szukaj". Nowe wydania Arma mają wiele wspólnych cech z poprzednią wersją i jest wysoce prawdopodobne, że można posłużyć się analogią.
2. Sprawdź w dziale Pomoc Techniczna czy nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie.
3. Tworząc nowy wątek wybierz podforum tematyczne adekwatne do problemu lub zapytania.
4. Tworząc nowy wątek nie wpisuj enigmatycznie nazwy tematu typu "Pytania", "Pilne", "Potrzebna pomoc". Takie tematy będą kasowane bez ostrzeżenia.
5. W nazwie tematu wpisz coś konretnego, to czego dotyczy pytanie lub problem np.: "Jak zmienić na inny przycisk wybierania celu(domyślenie Tab)"
6. Nie zadawaj na raz wielu pytań w jednym temacie. Lepiej otworzyć kilka tematów, każdy na osobny problem. Ułatwi to śledzenie poszczególnych wątków, lepiej widać na co została udzielona odpowiedź.
7. Po otrzymaniu odpowiedzi/rozwiązania poinformuj czy jest to dla ciebie satysfakcjonujące i pomocne.
8. Po otrzymaniu odpowiedzi/rozwiązania podziękuj. Autorowi postu, który przyczynił się do pomocy wystaw pozytywną opinię(daj pochwałę).
9. Jeśli sam rozwiązałeś problem lub znalazłeś odpowiedź, poinformuj o tym. Tą informacją pomożesz innym.
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 138
Rejestracja: 07 listopada 2009, 15:34
ID Steam: grzegorz75jan
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Optymalizacja Arma 3

Post autor: grzegorz »

Testujesz w multi czy na singlu ?
Wpisz cpucount=4 i sprawdź "wrażenia" 5 FPS różnicy i to w alfie można uznać za błąd pomiarowy.
CPU - i5 3570K, SilentiumPC Fortis HE1225, Mobo - MSI Z77A-GD55, Mem - Kingston HyperX DDR3 2x4096MB 1600MHz, GPU - Gigabyte Radeon HD 7870 OC 2GB, LG W2220P, HDD-WDC WD6400AAKS, SSD-Plextor PX-128M5S, DVD-Lite-On iHAS122-18, PSU-XFX Black Edition XTR 550W, Obudowa - Silentium PC Gladius 400 Pure Black. Audio-Asus Xonar DX, Superlux HD668B
Maul
Posty: 20
Rejestracja: 08 września 2010, 23:44
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Optymalizacja Arma 3

Post autor: Maul »

Testuje na edytorze. Wpisywałem wcześniej 4 i nie było różnicy, tak jak bym odpalił czystą grę.
Maul
Posty: 20
Rejestracja: 08 września 2010, 23:44
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Optymalizacja Arma 3

Post autor: Maul »

Wybaczcie za double post. Wam też gra się zawiesza po około godziny gry?
Tenk
Posty: 243
Rejestracja: 25 grudnia 2008, 20:58
ID Steam:
ID gracza: 4

Re: Optymalizacja Arma 3

Post autor: Tenk »

A jak myślisz? Oczywiście, że nie :)
Pewnie po godzinie temperatura na karcie/procesorze jest tak wysoka, że gra się zawiesza, posprawdzaj, odkurz pieca i zobacz wtedy.
Awatar użytkownika
CevLar
Posty: 37
Rejestracja: 04 lutego 2009, 20:12
ID Steam:
Numer GG: 3813887
ID gracza: 2447620
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: Optymalizacja Arma 3

Post autor: CevLar »

mam coś nowego, zobaczcie i oceńcie sami ja jeszcze nie testowalem

http://www.day0.com.au/forum/arma/70-ar ... ings-guide

Pozdrawiam
:8bz CevLar

Podziękowania 1stCav Manstein
Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
dawid96
Posty: 9
Rejestracja: 06 marca 2013, 10:11
ID Steam:

Re: Optymalizacja Arma 3

Post autor: dawid96 »

Mam 2GB ram co się zmieni w grze jak będę miał 4GB?
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: Optymalizacja Arma 3

Post autor: FOX-PL* »

To że po godzinie lub dwóch nie będziesz miał zamulania gry.
hans
Posty: 7
Rejestracja: 19 sierpnia 2013, 20:00
ID Steam:

Re: Optymalizacja Arma 3

Post autor: hans »

Witajcie, powiem w skrócie tak. Posiadam taki komputer:
AMD Phenom II X4 955 Black Edition
Ati 560Ti 2GB MSI
16GB ram (nie super szybkie, coś koło 1500mhz)
2TB dysk (ale nie jakiś demon prędkości)

W BF3 cięło mi na ultra, odpaliłem Arma 3 na najwyższych detalach i chodzi bardzo płynnie. Muszę przyznać, że optymalizacja Army jest bardzo dobra.

Co więcej Arma2 również mi cięła wtedy na najwyższych detalach. Na Armie3 idzie równo i bez problemów:)
Obrazek
Luty_Pl
Posty: 29
Rejestracja: 27 listopada 2010, 17:24
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Optymalizacja Arma 3

Post autor: Luty_Pl »

Cześć mam taki problem z grą ogólnie gra chodzi dość płynnie w otwartym terenie 30-40 fps jednak w walce w mieście cały czas występują takie małe denerwujące przycięcia najczęściej podczas patrzenia przez celownik albo kiedy robię szybki obrót . Kiedy latam samolotem nad Altisem też są te przycięcia głównie kiedy się przelatuje nad miastem . Sprzęt mam chyba nie najgorszy Grafika HD7770 ,procesor czterordzeniowy Quad podkręcony do 3.00Ghz , no i ram ja myślę właśnie że to jego wina mam 4Gb z tymże mam 32 bitowy system vista co w praktyce przekłada się na 3.35Gb. Czy ram ma duży wpływ na działanie gry ? ,dodam jeszcze że na mp jest tragedia 10-15 fps ale słyszałem że wielu ludzi ma ten problem .
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: Optymalizacja Arma 3

Post autor: FOX-PL* »

Mi przy ustawieniach wysokich na win7 64bit dobija nawet do 4,6GB Ramu więc ilość i zapewne częstotliwość ma wpływ, zwłaszcza iż vista dużo wciąga pamięci.
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 138
Rejestracja: 07 listopada 2009, 15:34
ID Steam: grzegorz75jan
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Optymalizacja Arma 3

Post autor: grzegorz »

Jeśli ktoś chce wiedzieć na bieżąco w grze jak zachowuje się jego karta graficzna i procesor

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=51EVL2iAtCA[/youtube]

Można też użyć programu do kart graficznych GPU-Z http://www.techpowerup.com/downloads/22 ... -z-v0-7-3/
Program może zapisać na dysku twardym log z pracy karty oraz zrobić zrzut okna programu.
CPU - i5 3570K, SilentiumPC Fortis HE1225, Mobo - MSI Z77A-GD55, Mem - Kingston HyperX DDR3 2x4096MB 1600MHz, GPU - Gigabyte Radeon HD 7870 OC 2GB, LG W2220P, HDD-WDC WD6400AAKS, SSD-Plextor PX-128M5S, DVD-Lite-On iHAS122-18, PSU-XFX Black Edition XTR 550W, Obudowa - Silentium PC Gladius 400 Pure Black. Audio-Asus Xonar DX, Superlux HD668B
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydajność i zawieszanie się”