Problem z uruchomieniem Army

Problemy i porady nt instalacji gry

Moderator: Inkwizytor

Regulamin forum
Przed zadaniem pytania proszę się zastosować do niniejszych wskazówek:

1. Przeszukaj forum używając funkcji "Szukaj". Nowe wydania Arma mają wiele wspólnych cech z poprzednią wersją i jest wysoce prawdopodobne, że można posłużyć się analogią.
2. Sprawdź w dziale Pomoc Techniczna czy nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie.
3. Tworząc nowy wątek wybierz podforum tematyczne adekwatne do problemu lub zapytania.
4. Tworząc nowy wątek nie wpisuj enigmatycznie nazwy tematu typu "Pytania", "Pilne", "Potrzebna pomoc". Takie tematy będą kasowane bez ostrzeżenia.
5. W nazwie tematu wpisz coś konretnego, to czego dotyczy pytanie lub problem np.: "Jak zmienić na inny przycisk wybierania celu(domyślenie Tab)"
6. Nie zadawaj na raz wielu pytań w jednym temacie. Lepiej otworzyć kilka tematów, każdy na osobny problem. Ułatwi to śledzenie poszczególnych wątków, lepiej widać na co została udzielona odpowiedź.
7. Po otrzymaniu odpowiedzi/rozwiązania poinformuj czy jest to dla ciebie satysfakcjonujące i pomocne.
8. Po otrzymaniu odpowiedzi/rozwiązania podziękuj. Autorowi postu, który przyczynił się do pomocy wystaw pozytywną opinię(daj pochwałę).
9. Jeśli sam rozwiązałeś problem lub znalazłeś odpowiedź, poinformuj o tym. Tą informacją pomożesz innym.
ODPOWIEDZ
punisher
Posty: 3
Rejestracja: 21 marca 2015, 11:34
ID Steam:

Problem z uruchomieniem Army

Post autor: punisher »

Witam, mam taki oto problem, pojawił się od niedawna:

Podpis problemu:
Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH
Nazwa aplikacji: arma3.exe
Wersja aplikacji: 1.40.129.533
Sygnatura czasowa aplikacji: 54f47474
Nazwa modułu z błędem: KERNELBASE.dll
Wersja modułu z błędem: 6.1.7601.18409
Sygnatura czasowa modułu z błędem: 53159a86
Kod wyjątku: 406d1388
Przesunięcie wyjątku: 0000c42d
Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
Dodatkowe informacje 1: 375d
Dodatkowe informacje 2: 375d7f8896349689eeae94fb5d0c01e8
Dodatkowe informacje 3: f69a
Dodatkowe informacje 4: f69a437494982a5058e008aa1fb30885

Raz gra uruchomi się normalnie, raz w ogóle. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Dzięki.
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 138
Rejestracja: 07 listopada 2009, 15:34
ID Steam: grzegorz75jan
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Problem z uruchomieniem Army

Post autor: grzegorz »

Bez większego wnikania bo nie wiem nawet czy masz Win7 czy 8. Nazwa modułu z błędem: KERNELBASE.dll albo jeszcze lepiej Arma 3 KERNELBASE.dl
Nie miałem takiego problemu. Jeżeli porady z sieci nie pomogą to będziemy się martwić dalej.

Bibliotekę z sieci pobieraj w ostateczności. Z niepewnego źródła może zawierać robaczki
CPU - i5 3570K, SilentiumPC Fortis HE1225, Mobo - MSI Z77A-GD55, Mem - Kingston HyperX DDR3 2x4096MB 1600MHz, GPU - Gigabyte Radeon HD 7870 OC 2GB, LG W2220P, HDD-WDC WD6400AAKS, SSD-Plextor PX-128M5S, DVD-Lite-On iHAS122-18, PSU-XFX Black Edition XTR 550W, Obudowa - Silentium PC Gladius 400 Pure Black. Audio-Asus Xonar DX, Superlux HD668B
punisher
Posty: 3
Rejestracja: 21 marca 2015, 11:34
ID Steam:

Re: Problem z uruchomieniem Army

Post autor: punisher »

Nie wiem, nic nie pomaga, albo ja jestem taki głupi :P

@edit Nie ważne, już jednak sobie poradziłem, dzięki za pomoc :)
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 138
Rejestracja: 07 listopada 2009, 15:34
ID Steam: grzegorz75jan
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Problem z uruchomieniem Army

Post autor: grzegorz »

Właśnie nie "nie ważne" a co najmniej istotne. Już myślałem, że zostałem olany jak to na forach bywa. Człowiek się mniej lub bardziej napoci by przynajmniej kogoś wesprzeć i potem zero reakcji. Szczególnie uczulony jestem na gości typu zarejestrowany dziś, pyta dziś i znika. Tu przechodzimy do kolejnego punktu. Jeżeli znalazłeś rozwiązanie to podziel się z innymi bo moja wskazówka i zachęta to samodzielnego ruszenia tyłka nie oznacza, że znalazłeś pełnego gotowca w sieci. To mogło cię jednak nakierować na rozwiązanie. Za chwilę ktoś zapyta przykładowo o to samo co ty. Może jednak nie warto pisać bo ten ktoś też wcześniej nie poszuka (mi też czasem się śpieszy) Tylko jaki sen sens ma moje czy czyjeś odpisywanie gdy nawet nie wiem czy w danej sytuacji pomogło czy nie. Czy nasze porady, wskazówki mają sens czy dodatkowo wprowadzają w błąd.

Popatrz na punkt 9 regulaminu. Dla mnie osobiście to bardziej wskazówki ))
CPU - i5 3570K, SilentiumPC Fortis HE1225, Mobo - MSI Z77A-GD55, Mem - Kingston HyperX DDR3 2x4096MB 1600MHz, GPU - Gigabyte Radeon HD 7870 OC 2GB, LG W2220P, HDD-WDC WD6400AAKS, SSD-Plextor PX-128M5S, DVD-Lite-On iHAS122-18, PSU-XFX Black Edition XTR 550W, Obudowa - Silentium PC Gladius 400 Pure Black. Audio-Asus Xonar DX, Superlux HD668B
punisher
Posty: 3
Rejestracja: 21 marca 2015, 11:34
ID Steam:

Re: Problem z uruchomieniem Army

Post autor: punisher »

Cytat z innego forum:

"Open regedit (Windows key+R) type regedit and then click OK
Now just browse HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\arma3.exe
If you've UseLargePages REG_DWORD there and it's data is 0x0000001 (1) then that's the cause of your problem
Simple change is needed:
Right click it and then Modify... and change the value data to 0 and click OK
Now it should show 0x00000000 (0) in the data and your Arma 3 should now work."

Jeżeli ktoś nie rozumie to do translatora, ale nic trudnego tutaj nie ma, pomaga w stu procentach ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja i uruchamianie”