[GCT] GC-Team

Informacje i dyskusja o grze w sieci, adresy serwerów, klany, ligi oraz turnieje

Moderator: Inkwizytor

ziutekGCT
Posty: 27
Rejestracja: 10 października 2016, 10:15
ID Steam:

Re: [GCT] GC-Team

Post autor: ziutekGCT » 16 lutego 2017, 15:07

Operacja “Dragonfly” by Keeway & MareKs
Obrazek

Wstęp
W zachodniej prasie pojawiają się spekulacje dotyczące odbicia Mosulu, analizy dotyczące możliwego terminu przeprowadzenia tej operacji, sił, które zostaną użyte oraz tego, na ile zaangażują się Amerykanie. W podobnym tonie utrzymane są publikacje kurdyjskie. Aktualny numer Kurdish Globe niemal w całości poświęcony jest zagrożeniu ze strony Państwa Islamskiego, rozmowom prowadzonym przez miejscowe władze ze światowymi liderami w celu uzyskania jak największego wsparcia (broń, instruktorzy, fundusze), a przede wszystkim temu, kiedy i jak odbity zostanie Mosul. Można więc odnieść wrażenie, że Kurdowie są (prawie) gotowi do odbicia miasta położonego 90 km od ich stolicy (Erbil). Wśród samych Kurdów nastawienie do tej operacji nie jest tak jednoznacznie pozytywne. Są wręcz tacy, którzy uważają, że ani jeden Peshmerga nie powinien umierać za Mosul. Źródłem takiej postawy są m.in. działania samych mieszkańców Mosulu, którzy – w najlepszym wypadku -zachowywali bierność podczas zajmowania miasta przez Państwo Islamskie. Niemal dwumilionowe miasto zostało opanowane i jest kontrolowane przez 3-5 tys. radykalnych islamistów. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia miejscowej ludności. Wśród mieszkańców Erbilu słychać też inne, mniej radykalne słowa dotyczące ewentualnego odbicia Mosulu. Część naszych rozmówców podkreślała konieczność podjęcia walki o to miasto, ale pod warunkiem znacznie większego zaangażowanie wojska irackiego i społeczności międzynarodowej. Kurdowie uważają bowiem, że IS stanowi zagrożenie powszechne, zatem nieliczne i słabo wyposażone oddziały kurdyjskie nie mogą brać na siebie – tak, jak do tej pory – ciężaru walki z radykalnymi islamistami. Rozmowy z mieszkańcami kurdyjskiej stolicy przynoszą zupełnie inny obraz od tego, który wyłania się z prasy. Nie ma „nastroju wyczekiwania” na atak, nie odczuwa się jakiejkolwiek „gotowości do natychmiastowego podjęcia szturmu” na Mosul. Kurdowie są dumni z tego, że udało im się powstrzymać zwycięski pochód IS, ale nie widzą powodu, dla którego mieliby być teraz główną siłą walczącą z radykalnymi islamistami. Uważają, że swoje już zrobili i nadszedł czas, by walczyć zaczęła iracka armia wspierana przez społeczność międzynarodową.

Strony konfliktu
- Peszmergowie
- Armia Iracka
- Państwo Islamskie
- SOCOM (Navy SEALs + 160th SOAR)*
*- grywalne

Obrazek

Sytuacja
21 stycznia Peszmergowie uderzyli na dwóch odcinkach. Od strony Zummru natarły siły Kurdów w liczbie 6000 osób, pod dowództwem Kamarana Howrame, korzystające m.in. z dostarczonych w zeszłym roku pocisków MILAN, oraz wspieranych intensywnymi nalotami amerykańskimi na Tel Afar i Mosul. W ciągu doby udało się zająć kilka miasteczek m.in. Tel Zehb, Hassan Jalad, Shahiye i dzięki temu opanować odcinek drogi Mosul – Rabia/Tel Afar. Obecnie siły kurdyjskie znajdują się na tej drodze od 22 km na zachód od Mosulu do 18 km na wschód od Tel Afar. 200-tysięczne Tel Afar jest więc odcięte zarówno od zachodu (Szengal) jak i wschodu. IS kontroluje tereny na południe od głównej drogi za mostem.

Kurdyjski pluton ochotników z zadaniem wysadzenia zajezdni paliwowej oraz zlokalizowaniem generała Mustafy Talabaniego, tydzień temu przebił się przez silnie ufortyfikowane jednostki wroga na moście Mussara wykonując swoje zadanie. W magazynie “Hama” zlokalizowano jedynie zwłoki Generała oraz trzech wysokich rangą oficerów na których dokonano egzekucji. Na miejscu znaleziono również tajną dokumentację zawierającą rozkaz zabicia jeńców wojennych. Treść dyrektywy została podpisana przez dwóch islamskich mułów - Muhammeda Hammadiego oraz Ismaila Mustafa. Peszmergowie w oparciu o wiedzę zdobytą podczas przesłuchań aresztowanych bojowników wpadli na trop prawdopodobnych pozycji w których mogą przebywać zbrodniarze wojenni. Wówczas Kurdyjskie dowództwo zwróciło się z oficjalną prośbą do SOCOM o zlokalizowanie, zneutralizowanie oraz przechwycenie ciał wyżej wymienionych bojowników Państwa Islamskiego. W celu łatwiejszego przerzutu elementu SEALs za linię wroga Peszmergowie stworzyli lukę w obronie przeciwnika. Aktualnie jest to jedyny most powietrzny umożliwiający dotarcie do LZ bez wykrycia. Ponadto siły Kurdyjskie zwróciły się do SOCOM z propozycją dostarczenia pojazdów terenowych na wybranym LZ, decyzja czy SEALsi skorzystają z tej oferty musi zostać podjęta jak najszybciej.

Zadania
Zadaniem elementu “Mad Dog” jest zlokalizowanie, przechwycenie i eksterminacja dwóch “HVT River” (high-value target) - Muhammed Hammadi (“Tygrys”) oraz Ismail Mustafa (“Eufrat”)


Siły
160th SOAR*
- Hawk (AH-6M-M)
- Chinook (CH-47)
- Seabat 1/Seabat 2 (MH-6M)

Navy SEALs*
- Sekcja dowodzenia “Aspen”
- Drużyna 1 “Boulder”
- Drużyna 2 “Cortez”
- Drużyna 3 “Denver”

Obrazek

Wywiad
Pod wpływem natarcia połączonych sił Irackich i Kurdyjskich wojska Państwa Islamskiego zaczęły się wycofywać i przegrupowywać. Pomimo tych manewrów ISIS, w rejonie działań może wciąż znajdować się do dwóch kompanii wrogiej piechoty. Na terenie wroga operatorzy dronów nie wykryli wojskowego sprzętu ciężkiego, jednak namierzono sporą liczbę rdzennej ludności cywilnej, która może stanowić potencjalną siłę wsparcia dla bojowników i zagrożenie dla misji. W trakcie planowania i wykonywania operacji, zaleca się jak najczęstsze korzystanie z drona w celu rozpoznania. Bezwzględnie należy unikać przedłużonych kontaktów ogniowych, aby nie wystawić się na kontratak wszystkich sił przeciwnika rozmieszczonych w rejonie operacji.
Obrazek

Wykonanie
Zadanie Elementu “Mad Dog” składać się będzie z 3 faz:
Faza Mechanic - rozpoczęcie misji, sprawdzenie wyposażenia a następnie przedarcie się za linie wroga i desant w wytypowanym LZ “Discovery” bądź LZ “Atlantis”
Faza Buzzard - zlokalizowanie i eksterminacja celów “River”
Faza Undertaker - przetransportowanie ciał HVT do punktu startowego

7 weds
Posty: 36
Rejestracja: 20 października 2015, 20:44
ID Steam:
Kontakt:

Re: [GCT] GC-Team

Post autor: 7 weds » 16 lutego 2017, 23:52

Ciekawy temat zwłaszcza, że dotyczy wsparcia lotniczego czyli naszej specjalności ;) czytałem Wasze forum, rzeczywiście troszkę za mało czasu. Jednakże gdyby coś, kiedyś... Dajcie znać.
Dziara

ziutekGCT
Posty: 27
Rejestracja: 10 października 2016, 10:15
ID Steam:

Re: [GCT] GC-Team

Post autor: ziutekGCT » 17 lutego 2017, 09:38

Troszkę za późno zorientowaliśmy się w brakach kadrowych. Przyznam szczerze, że chętnie byśmy was wykorzystali, ale chyba braknie czasu na zassanie naszej paczki z modami do niedzieli. W każdym razie, na przyszłość będziemy pamiętali o was przy misjach we wsparciem lotniczym. Dzięki Dziara.

ziutekGCT
Posty: 27
Rejestracja: 10 października 2016, 10:15
ID Steam:

Re: [GCT] GC-Team

Post autor: ziutekGCT » 21 lutego 2017, 15:57

Operation: „Schmetterling”
by Ziutek, odprawa by Kirq.

Wstęp
Schyłek 1941 roku. Front Wschodni.

Niemiecka machina wojenna wbija się bez większego oporu w rozległe terytoria ZSRR. Źle zorganizowane i dowodzone siły radzieckie stawiają szczątkowy opór. Głównym wyzwaniem dla Wehrmachtu staje się administrowanie setkami tysięcy jeńców. W wyniku koncentrycznego uderzenia niemieckiego Grupy Armii „Środek”, wojska sowieckie zostają rozbite w podwójnej bitwie pod Wiaźmą i Briańskiem. Zgrupowanie 77 niemieckich dywizji dociera na przedpola Moskwy. Wielki niedźwiedź się chwieje. Niemieccy żołnierze pewni są rychłego powrotu do domu. Nie wiedzą, że ich ofensywa załamie się, a w najbliższych miesiącach sytuacja na froncie wschodnim zmieni się diametralnie.

Obrazek

Strony konfliktu
III Rzesza
ZSRR

Sytuacja
Nieznacznie ograniczające widoczność, lekkie opady śniegu. Natarcie na rozkaz. Planowane rozpoczęcie w godzinach popołudniowych.

Obrazek

Misja
Armia „Środek” prowadząc natarcie w stronę Moskwy, systematycznie zajmuje kolejne miejscowości i przesuwa linię frontu na wschód. W czasie gdy grupy pancerne, wspierane przez piechotę, będą zajmowały dwa duże ośrodki miejskie - na północny-zachód i północny-wschód - naszym celem jest utrzymanie spójności natarcia, poprzez wyeliminowanie wszelkiego oporu z okolicy trzech wiosek znajdujących się między głównymi celami operacji.

Zadania
Wyeliminowanie wszelkiego oporu z okolic miejscowości: Bruderholz, Rossbode, Arxhof (kryptonim niem.)

Obrazek

Siły
Niepełny pluton Panzergrenadierów w dyspozycji:

1x StuG III Ausf. G. - (2/3/4. Osób.) - Stan Paliwa 70%
2x Sd. Kfz. 251 – (2x10 osób) - Stan Paliwa 70%
4x Kubelwagen (w razie potrzeby) - Stan Paliwa 50%

Obrazek

Wywiad

Główne siły sowieckie, wycofują się na wschód. Przeciwnik stosuje taktykę spalonej ziemi, nie dopuszczając nas do jakichkolwiek zasobów. Armia Czerwona nie jest w stanie prowadzić skoordynowanej obrony, ograniczając się do taktyki wojny partyzanckiej, w celu spowolnienia natarcia w kierunku Moskwy. Brak dokładnych danych o ilości przeciwnika, brak rozpoznania umocnionych pozycji. Wiemy, że Sowieci stosują zarówno maskowanie zimowe jak i letnie. Należy się spodziewać, że dysponują pozostałościami sprzętu ciężkiego.

Wykonanie
Pluton Panzergrenadierów przeprowadzi dynamiczne natarcie na punkty Bruderholz, Rossbode i Arxhof wykorzystując mobilność oraz siłę przełamującą transporterów opancerzonych oraz działa samobieżnego StuG III Ausf. G.

Obrazek

Mapy
Strefa Operacji
Obrazek

Cele
Obrazek

ziutekGCT
Posty: 27
Rejestracja: 10 października 2016, 10:15
ID Steam:

Re: [GCT] GC-Team

Post autor: ziutekGCT » 27 lutego 2017, 22:06

Skrót operacji "Dragonfly". :plane
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=hx6AdJW2l1c[/youtube]

ziutekGCT
Posty: 27
Rejestracja: 10 października 2016, 10:15
ID Steam:

Re: [GCT] GC-Team

Post autor: ziutekGCT » 06 marca 2017, 12:41

Dwa filmiki z Operacji Schmetterling. Niestety naszemu operatorowi nie nagrał się głos, więc filmiki niepełnosprytne, ale obiecuję, że się poprawimy na przyszłość :)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=45Y9zYNvF0Q[/youtube]
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=AT4L9iqWfa0[/youtube]

Awatar użytkownika
vynaratorski
Posty: 178
Rejestracja: 27 września 2009, 15:22
ID Steam:
ID gracza: 1
Kontakt:

Re: [GCT] GC-Team

Post autor: vynaratorski » 14 września 2017, 11:49

Po ponad półrocznej przerwie w rekrutacji, GCT na nowo otwiera się na nowych kandydatów - osoby zainteresowane zapraszamy do składania aplikacji!

Obrazek

Jednocześnie na naszej stronie internetowej (www.armagct.pl) pojawiła się Baza Wiedzy - zdecydowaliśmy się opublikować część naszych materiałów szkoleniowych dla szerszej publiczności tak aby każdy, kto kocha Armę tak jak my, mógł na tym skorzystać. Na tę chwilę w pełni gotowy jest Podręcznik Taktyki Zielonej, a reszta materiałów jest opublikowana w formie, w której funkcjonowały one u nas wewnętrznie, tj. nie są jeszcze dostosowane do "szerszej publiki", ale mimo wszystko można z nich korzystać.

Jednocześnie zaznaczę, że opublikowane materiały mogą zawierać błędy, bo nie są to "PRAWDZIWE FIELD MANUALE", więcej informacji na ten temat znajdziecie w linku "O Bazie Wiedzy" na dole strony. Jestem bardzo otwarty na poprawianie tych materiałów - jeżeli ktoś wypatrzy zbyt rażące błędy, to zapraszam do kontaktu mailowego.

Pozdrawiam,
Wynarator
Obrazek

Awatar użytkownika
vynaratorski
Posty: 178
Rejestracja: 27 września 2009, 15:22
ID Steam:
ID gracza: 1
Kontakt:

Re: [GCT] GC-Team

Post autor: vynaratorski » 03 października 2017, 16:13

Zabawiliśmy się w małe RPG z treningiem spadochroniarskim przed misją D-DAY, miłego oglądania!

Obrazek

Awatar użytkownika
vynaratorski
Posty: 178
Rejestracja: 27 września 2009, 15:22
ID Steam:
ID gracza: 1
Kontakt:

Re: [GCT] GC-Team

Post autor: vynaratorski » 08 października 2017, 16:11

Wczoraj na spontanie zagraliśmy sobie bardzo luźnego coopa, poniżej materiał ze wsparcia AH-64:

Obrazek

Awatar użytkownika
vynaratorski
Posty: 178
Rejestracja: 27 września 2009, 15:22
ID Steam:
ID gracza: 1
Kontakt:

Re: [GCT] GC-Team

Post autor: vynaratorski » 16 października 2017, 21:23

Wypadła nam kolejna, luźniejsza w swoich założeniach rozgrywka - zamiast na autentyczność postanowiliśmy postawić na filmowość i zagraliśmy misję w klimatach Groma w Raju - dżungla, MARSOC na łodziach, nad nimi krąży helikopter AH-6, do schwytania HVT - miłego oglądania! :hapy

Obrazek

ziutekGCT
Posty: 27
Rejestracja: 10 października 2016, 10:15
ID Steam:

Re: [GCT] GC-Team

Post autor: ziutekGCT » 24 listopada 2017, 12:30

Mosul Offensive - Faza Trzecia
Bany & Klakier
http://www.badragencynews.com/wp-conten ... 2/ISOF.jpg

VIDEO Z MISJI:


Wstęp
Mosul - stolica muhafazy Niniwa - przed okupacją ISIS liczyło sobie ponad 2 miliony mieszkańców i było największym miastem regionu. Przejęte przez 1500 żołnierzy ISIL doprowadziło do masowych mordów cywili i ucieczki licznych mniejszości. W drugiej połowie 2016 roku zostało około 1.5 miliona mieszkańców. 16 pażdziernika 2016, iracki premier Haider al-Abadi ogłosił początek operacji odbicia miasta z rąk ISIS. Faktyczna ofensywa rozpoczęła się 17 pażdziernika około 6 rano i byłą początkiem pierwszej fazy całej operacji. Nad miastem rozrzucono tysiące ulotek informujących o nadchodzącej ofensywie i rozpoczął się ostrzał artyleryjski na pozycjie ISIS.
Departamentem Obrony Stanów Zjednoczonych szacuje, że około 3000-5000 bojowników ISIL znajduje się w mieście. Inne żródła wahały się od 2000 do 12000. Mosul Eye szacuje około 8000-9000 bojowników lojalnych wobec ISIL. Połowa jest dobrze wyszkolona, zaś druga połowa to nastolatkowie, mieszkańcy Mosulu i okolicznych wiosek, około 10% to obcokrajowcy. CNN początkowo oszacowała siły koalicji na 94000 członków, ale liczba ta została później zweryfikowana do 108500: 54 000 do 60 000 irackich sił zbrojnych (ISF), 16000 bojowników PMF (zwane także PMU) oraz 40000 Peshmerga (w tym 200 kobiet). Uważa się, że rozkład sił w tej bitwie to 10:1.
18 października irackie wojska były już 20 kilometrów od południowych granic miasta, zabezpieczyły także około dwudziestu wiosek nieopodal Mosulu. 18 Stycznia 2017 roku, generał-porucznik Talib Shaghati oznajmił, że wszystkie wschodnie dzielnice zostały wyzwolone z rąk IS po blisko stu dniach zaciętych walk - zakończyła się faza druga. 19 lutego rozpoczęła się kontrofensywę na zachodnią część Mosulu - faza trzecia. Irackie siły zbrojne zaczęły stopniowo od strony południowej i północnej zamykać drogi w około miasta. 20 i 21 lutego iracka armia rozpoczęły zajmowanie miasta Abu Saif znajdującego się na południe od Mosulu i w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska. Cały konflikt dotychczas pochłonął tysiące ofiar zarówno w szeregach armi irackiej jak i ISIS, ale również w ludnośći cywilnej. W czasie fazy trzeciej ofensywy na Mosul, w mieście znajdowało się ciągłe conajmniej 600 tysięcy mieszkańców.
https://img.buzzfeed.com/buzzfeed-stati ... ality=auto

Strony konfliktu
Irackie Siły Zbrojne*
ISIS

Sytuacja
Irackie siły zbrojne zbliżają się od południa do Mosulu. Przy wsparciu lotnictwa i dronów oraz ostrzału artyleryjskiego sukcesywnie zajmowane są kolejne wioski i tereny w sąsiedztwie miasta.
3 lutego PMU zdobyło wsie Bostan Radif i Um Gharba, a także region Sherka. Następnym krokiem jest zajęcie miasta Abu Saif znajdującego się na południe od Mosulu. Walka z ISIS jest trudna i nieprzewidywalna. Terroryśći dysponują zróżnicowanym, zdobycznym sprzętem, budują samochody pułapki (VBIED), a nawet używają dronów do zrzucania prowizorycznych ładunków wybuchowych (IED). Zajęcie miasta jest kluczowe dla dalszej ofensywy, której kolejnym celem jest pobliskie lotnisko.

Misja
Irackie Siły Specjalne (ISOF) przy wsparciu Irackiej piechoty zmechanizowanej (3rd Motorized Brigade) mają uderzyć na miasto Abu Saif i wyczyścić zabudowania z obecności ISIS. Na terenie działań mogą być cywile i spodziewamy się dużej aktywności Wroga. Na miasto będą równolegle z nami atakowały inne elementy irackiej armii, które mają za zadanie zając zachodnią część miasta. Naszym zadaniem będzie wschodnia część.
https://twt-thumbs.washtimes.com/media/ ... a7bb41ac2b

Zadania
- oczyścić wyznaczoną (wschodnią) część miasta Abu Saif z aktywności wroga;

Siły
3. Brygada Piechoty Zmechanizowanej z 1. Dywizji Armii Irackiej
Iraqi Special Operations Forces (ISOF) znane jako Golden Division

Do dyspozycji pojazdy:
6x M1025A2 (M2);
1x BMP-2;

Wywiad
Od miesięcy ISIS wycofuje się do Mosulu wypychane przez iracką armię. Możemy zatem spodziewać się, że właśnie tutaj cały groźniejszy sprzęt znajdzie swoje miejsce. Mimo wsparcia lotnictwa w dalszym ciągu na terenie działań są wrogie pojazdy pancerne oraz wielokrotnie używane samochody pułapki. Dzięki dronom udało nam się oszacować liczebność wroga do około 60. Należy zachować szczególną ostrożność w czasie czyszczenia kolejnych zabudowań miasta - wróg jest świadom naszego wtargnięcia i mógł zaminować teren za pomocą IED. Praktyka z oczyszczania zachodniej strony miasta pokazała, że wróg, mimo niskiego doświadczenia taktycznego stawia duży opór. Braki te są uzupełniane ciągłą wolą walki, mimo strat jakie ponosi ISIS. Wróg dobrze poznał miasto i należy zachować szczególną ostrożność podczas walk w zabudowaniach. Za wszelką cenę nie możemy dopuścić do przeoczenia najmniejszego zakamarku, gdzie może schować się wróg. Dokładność i brak pośpiechu pozwoli nam uniknąć strat.
https://i.pinimg.com/originals/28/8c/2a ... 26f42d.jpg

Wykonanie
ISOF:
- przygotowanie (przezbrojenie) się w punkcie startu (ISOF);
- dotarcie na pozycję startu 3. brygady zmechanizowanej;
- połączenie się z 3. bryg. zmech. i wspólne wykonanie zadania;
3 bryg. zmech.:
- przygotowanie (przezbrojenie) się w punkcie startu (3rd Armored Division);
- dołączenie do Irackiej Armi zajmującej północno - wschodnią część Denis;
- wsparcie jednostek utrzymujących pozycję;
- połączenie się z siłami ISOF i wspólne wykonanie zadania;
Wspólne:
- zajęcie wschodniej części Abu-Saif;
- w razie konieczności - pomoc regularnej armii irackiej w zajęciu zachodniej strony;

Mapy
https://i.imgur.com/o3viOy3.jpg

https://i.imgur.com/35sGDR3.jpg

https://i.imgur.com/oHd91ax.jpg

https://i.imgur.com/eiJWVc6.jpg

https://i.imgur.com/dybRkYl.jpg

https://i.imgur.com/pbDFlrL.jpg[/img

ODPOWIEDZ

Wróć do „Multiplayer”