[GCT] GC-Team

Informacje i dyskusja o grze w sieci, adresy serwerów, klany, ligi oraz turnieje

Moderator: Inkwizytor

Awatar użytkownika
Kirq
Posty: 28
Rejestracja: 01 kwietnia 2007, 15:27
ID Steam:
Numer GG: 1347380
Kontakt:

[GCT] GC-Team

Post autor: Kirq » 10 lutego 2016, 21:23

GC-Team przechodzi na Armę 3

Rekrutacja jest:
Obrazek

Od lutego 2016 roku GCT zawiesza wszelką działalność w grze Arma 2 i płynnie przechodzi na Armę 3. To zasadnicza, ale jedyna zmiana. Nadal grywamy co niedzielę i nadal są to wysokiej jakości, milsimowe, robione wyłącznie przez naszych twórców misje. Nasza grupa szczyci się długą i bogatą historią związaną z Arma 2 - stabilnie istniejemy i rozwijamy się już od siedmiu lat, a naszym priorytetem zawsze pozostaje jakość, a nie ilość.

Obrazek

Co nas wyróżnia

Skupiamy się na silnej integracji w grupie, wszyscy jesteśmy kolegami i nie ma u nas ludzi "z zewnątrz". Każdy jest swój od dnia pierwszego, nie ma podziału na lepszych i gorszych. Oprócz tego mierzymy w jakość - nasze misje i odprawy są przygotowane ze starannością, dbałością o detale i skupiają się na jak najbardziej realistycznym odwzorowaniu rzeczywistości - jednak z umiarem, wszak gameplay też jest ważny. Wyróżnia nas też wysoki standard kultury w grupie - szanujemy siebie nawzajem i nie ma u nas miejsca dla "trolli". Wynika to też po części z wyższej niż w innych grupach średniej wieku (aplikować można po ukończeniu 20 lat). Jeżeli szukasz miejsca, gdzie panuje dobra, koleżeńska atmosfera i chcesz zagrać w realistyczne misje, które wymagają stosownego przeszkolenia, to GCT jest właśnie dla Ciebie.

Obrazek

Co oferujemy

- cykl treningów wprowadzających w A3 - od treningu podstawowego, przez trening taktyki zielonej i czarnej, na treningach specjalistycznych skończywszy
- rozgrywki w Arma 3 w każdą niedzielę
- własnoręcznie robione misje kooperacyjne dopasowane do ilości graczy
- wysoką jakość rozgrywek
- zgranie i immersję
- dobrą atmosferę

Obrazek

Czego oczekujemy

- posiadania Army 3
- możliwości komunikacji przez TS
- chęci integracji z grupą
- chęci rozwoju i nauki poprzez uczestnictwo w treningach
- regularnego uczestnictwa w rozgrywkach

Obrazek

Nasze zaplecze

Gamecorner Team - GCT - istnieje od 7 lat. Zaczynaliśmy od Army 2, obecnie przeszliśmy na trzecią część serii. Staramy się znaleźć złoty środek jeśli chodzi o przebieg rozgrywek - stawiamy na immersję i współpracę, stosujemy realne taktyki piechoty, przestrzegamy dyscypliny radiowej, wymagamy od graczy wewnętrznej dyscypliny, ale jednocześnie nie wygłupiamy się wymagając salutowania i nie dopuszczamy aby ktokolwiek był traktowany z góry. Słowem, bawimy się w milsim, ale pamiętamy, że to tylko gra komputerowa.

Obrazek

Czym dysponujemy

- Siedmioletnim doświadczeniem w tworzeniu i rozgrywaniu misji kooperacyjnych na najwyższym poziomie
- Serwerem do Army 3 oraz TeamSpeak 3
- Ręcznie dobranym pakietem modów, wzbogacającym, zwiększającym realizm i zmieniających Armę 3 nie do poznania
- Własnym programem, który sam ściągnie i zainstaluje Ci "naszą paczkę" modów
- Zgraną ekipą

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i złożenia formularza aplikacyjnego przez naszą stronę!
http://www.armagct.pl
Ostatnio zmieniony 20 marca 2018, 19:13 przez Kirq, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Kirq
Posty: 28
Rejestracja: 01 kwietnia 2007, 15:27
ID Steam:
Numer GG: 1347380
Kontakt:

Re: [GCT] GC-Team

Post autor: Kirq » 29 lutego 2016, 21:33

Oto relacja z naszej ostatniej misji. Takie rozgrywki odbywają się u nas co niedzielę.

Operacja Just Cause
By Kamyk

Obrazek

Wstęp
Operacja Just Cause (pol. W Słusznej Sprawie) – inwazja wojsk USA na Panamę przeprowadzona w grudniu 1989 roku. Inwazję przeprowadzono za prezydentury George H.W. Busha, na dziesięć lat przed przekazaniem jurysdykcji nad Kanałem Panamskim Republice Panamy. Podczas trwania operacji, po zajęciu przez wojska USA kluczowych pozycji, Panamskie Siły Zbrojne złożyły broń. Jednym z głównych celów inwazji było przywrócenie status quo w rejonie kanału oraz pochwycenie gen. Manuela Noriegi, de facto dyktatora Panamy.

20 grudnia 1989 roku

Strony konfliktu
Panamskie Siły Zbrojne - (PDF)
Wojska Stanów Zjednoczonych w tym 82 Dywizja Powietrznodesantowa*

*- grywalne

Obrazek

Sytuacja
Porozumienie Torrijos-Carter, które zakładało rozpoczęcie stopniowego procesu przekazania kontroli nad Kanałem Panamie, zostało podpisane przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Jimmy’ego Cartera i Omara Torrijosa w dniu 7 września 1977 roku.
Kontakty USA z Manuelem Noriegą rozpoczęły się w 1959 roku, a trwały do początku lat osiemdziesiątych. Współpracował z CIA, pomagając w tajnych operacjach przeciwko lewicy w Ameryce Łacińskiej. Jego zadaniem było wspomaganie amerykańskich interesów w Ameryce Środkowej, w szczególności sabotowanie działań socjalistycznego rządu w Nikaragui, sandinistów oraz rewolucjonistów FMLN w Salwadorze. W latach 1971-1976 otrzymywał od Amerykanów za swoje działania ok. 100 000 USD rocznie.
Pomimo współpracy z amerykańską Administracją Legalnego Obrotu Lekarstw, Noriega wspomagał jednocześnie handlarzy narkotyków. Prezydent Nixon umorzył śledztwo w tej sprawie.

W późnych latach osiemdziesiątych Noriega zaczął przeciwstawiać się polityce realizowanej przez amerykańskie agencje, które wyniosły go do władzy. Rozpoczął współpracę z kubańskim rządem Fidela Castro, z którym wcześniej nawiązał relacje gospodarcze bez pośrednikiem Stanów Zjednoczonych. Zbliżenie z Kubą spowodowało niechęć ze strony Stanów Zjednoczonych. W 1988 roku Departament Sprawiedliwości oficjalnie oskarżył gen. Noriegę o handel narkotykami. Tego samego roku CIA zawiesiła współpracę z Generałem. Administracja Reagana nałożyła sankcje ekonomiczne na Panamę, dodatkowo zamrażając 56 milionów dolarów depozytów w amerykańskich bankach. W marcu 1989 roku, miał miejsce pierwszy nieudany - zaplanowany przez CIA - zamachu stanu. W maju tego samego roku, doszło do fałszerstw w wyborach krajowych, w których dzięki oszustwu przegrał kandydat sojuszu partii opozycyjnych. Pieniądze na kampanię Guillermo Endary - 10 milionów dolarów, przekazało USA. Noriega zadeklarował utrzymywanie władzy do końca życia.

Misja
Cele strategiczne operacji to ochrona życia obywateli amerykańskich, obrona demokracji i praw człowieka w Panamie, oraz siłowa realizacja porozumienia Torrijos-Carter.

Pierwszy etap opeacji zakłada zajęcie kilku celów strategicznych.

Obrazek

Zadania
Zneutralizować zagrożenie i zająć kluczowe obiekty w rejonie operacji:
1. Port Wojskowy
2. Koszary
3. Centrum dowodzenia wojsk Panamy


Siły
7 Dywizja Piechoty
82 Dywizja Powietrznodesantowa*
5 Dywizja Piechoty

Wywiad
Na danym terenie przeważają słabo zalesione równiny. Główne siły skoncentrowane są przy większych miastach i to tam możemy spodziewać się najsilniejszego oporu. Nieliczne patrole sporadycznie pojawiają się pomiędzy terenami zabudowanymi, można także napotkać patrole drogowe. Start operacji zaplanowany jest na pierwszą w nocy.

Wykonanie
Po dozbrojeniu się zostaniecie przetransportowani na pokład Herculesa i zrzuceni na teren działań, przegrupujecie się i uderzycie na cele razem z pozostałymi siłami, które będą działać na wchód od kopalni złota. Po zajęciu wszystkich celów, poczekacie na przybycie wsparcia.

Obrazek

Realizacja:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=H5d-sKm ... e=youtu.be[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=-DLxhQZ ... e=youtu.be[/youtube]


Jeśli uważasz, że to coś dla Ciebie, to zapraszam na naszą stronę. Rekrutacja jest obecnie otwarta.

http://www.armagct.pl/

Awatar użytkownika
Kirq
Posty: 28
Rejestracja: 01 kwietnia 2007, 15:27
ID Steam:
Numer GG: 1347380
Kontakt:

Re: [GCT] GC-Team

Post autor: Kirq » 20 marca 2016, 13:31

Operacja Firewall
by Wynarator


Wstęp
Obrazek
W obliczu bierności Rosji i eskalacji konfliktu, który zaczynał prowadzić do ekonomicznej zapaści całego regionu Europy wschodniej, 28 maja 2014 siły ONZ wkroczyły do zachodniej Ukrainy i rozpoczęły "Operację Narodów Zjedonocznych w Ukrainie" (ONUU), mającą na celu ustabilizować sytuację i zapobiec dalszemu rozlewowi krwi. W odpowiedzi 31 maja 2014 wojska rosyjskie wkroczyły na teren wschodniej Ukrainy aby chronić ludność cywilną przez "bandytami z majdanu i ich zachodnimi mocodawcami". Spanikowany rząd Ukrainy nakazał swoim wojskom przerwać wszelkie działania, jednak te w dużym stopniu rozpadły się przyłączając się do jednej lub drugiej z walczących stron.

ONUU zakończyła się kompletną klęską i na Ukrainie doszło do kolejnej fali przemocy, w której cierpieli przede wszystkim cywile - cały świat biernie obserwował dramat na wschodzie europy za pośrednictwem mediów społecznościowych: facebooka, twittera czy portalu live leaks. W końcu czara goryczy się przelała: Niemcy, USA, Czechy, Wielka Brytania i Polska rozpoczęły przygotowania do zbrojnego wsparcia rządu Ukrainy.

Sytuacja
Pod naciskiem opinii publicznej koalicja państw Zachodu rozpoczyna zbrojną operację na Ukrainie. W dn. 1.07.2016 o godz. 1:30 następuje pierwsze uderzenie - operacja BLACKOUT miała za zadanie wyeliminować stacje nasłuchowe rebeliantów, co sprawiło, że wrogie p-lot stało się ślepe na nasze poczynania, a to otworzyło drogę do ataków z powietrza na jednostki pancerne przeciwnika. Kontrolując sytuację w powietrzu będziemy mogli odciąć wsparcie do portu lotniczego Mariupol i przejąć go w jednym mocnym uderzeniu.

Misja
Operacja Firewall będzie polegać na okrążeniu, odcięciu i zajęciu portu lotniczego Mariupol. Sama płyta lotniska i przyległe zabudowania to TRACK-1, dwa przyległe wzgórza o dużym znaczeniu taktycznym to DISC-0 i DISC-2. Oprócz tego mamy trzy miejscowości, przez które przebiegają MSR (Main Supply Roads) - nie musimy wspominać jak duże znaczenie ma odcięcie dróg, którymi wróg może przerzucać ciężki sprzęt, prawda? Te miejscowości to Firewall-1, Firewall-2 i, rzecz jasna, Firewall-3. Zaledwie dwie godziny temu Delta Force oczyściło AO ze stacji nasłuchowych, więc USAF dostały zielone światło - w tym momencie nasze śmigłowce bojowe i samoloty szturmowe rozgrzewają silniki na pokładzie lotniskowca USS Carl Vinson. Drużyna Fist-1 przemieści się do Firewall-1, zajmie wioskę i będzie ją utrzymywać aż do odwołania.

Obrazek

OBJ FIREWALL
Fist-1 [grywalne]
Fist-2
Fist-30
Fist-31
Breacher-1
Breacher-2
Breacher-3

OBJ TRACK
Fist-3 do 6
Breacher-4 do 9

USAF
Angel-1 do 12 (UH-60)
Havoc-2 do 9 (APACHE)

Zadania
- dotarcie do Firewall-1 i wyeliminowanie oporu po drodze
- utrzymanie Firewall-1

Siły
USA, Czechy, Wielka Brytania, Niemcy, Polska
---
Bojówki - siły "antymajdanowe" + cześć wojsk rządowych
Rebelianci - siły "promajdanowe" + cześć wojsk rządowych
Rosjanie (?)

Wywiad
Lekkie zachmurzenie, prawdopodobna lekka mgła. Spodziewamy się, że jednostki rebeliantów będą uciekały przed zbliżającą się US ARMY, jednak nie znaczy to, że będzie to spacer w parku. Rebelianci są przeciętnie wyszkoleni, ale dobrze uzbrojeni, w tym w pojazdy opancerzone BRDM, BWP i czołgi T-72. Nawet, jeżeli w czasie pierwszego natarcia się wycofają, to możemy spodziewać się wściekłego kontrataku w większych siłach - weźcie tyle AT, ile zdołacie unieść. W oparciu o zdjęcia satelitarne znamy położenie większych sił wroga (zaznaczone na mapie) i możemy z grubsza przewidzieć kierunki kontrataków - jednak bądźmy gotowi na każdą ewentualność, być może wróg nas zaskoczy. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć reakcji Rosjan, którzy na pewno znajdują się w regionie - nie wyobrażamy sobie, żeby bezpośrednio wspomagali rebeliantów i otwierali ogień do naszych jednostek, jednak możliwe jest, że udzielą precyzyjnego niebezpośredniego wsparcia ogniowego - trzymajcie głowy nisko, okopcie się tak głęboko jak to możliwe i z zaciśniętymi zębami utrzymujcie cele. W AO operować będą też M270 MLRS, jednak priorytet we wsparciu ogniowym mają jednostki w celu TRACK.

Wykonanie
1.07.2016 godz. 4:30
FIST-1:
- sprawdzenie sprzętu na płycie lotniska, załadowanie do helikopterów
- desant w LZ (zaznaczone kolorem niebieskim)
- zajęcie i utrzymanie FIREWALL-1

Realizacja

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=UGiHRGJdIYk[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=-Sn_y-jFl-Q[/youtube]

Awatar użytkownika
Kirq
Posty: 28
Rejestracja: 01 kwietnia 2007, 15:27
ID Steam:
Numer GG: 1347380
Kontakt:

Re: [GCT] GC-Team

Post autor: Kirq » 14 kwietnia 2016, 17:02

Za Naszą Ojczyznę?
by Tom


Wstęp

Polski Kontyngent Wojskowy w Afganistanie (PKW) zaczął działać w roku 2002. Początkowo liczył 100 żołnierzy. Przez następne lata siły te były zwiększane oraz zmieniały swoją nazwę. Kiedy po rzegranej wojnie , Talibowe zaczęli powracać i atakować siły NATO, Polacy (od 2007 oficjalnie nazywani PKW ISAF) również byli celem wielu ataków.
Choć misja polskich żołnierzy polegała głównie na odbudowie infrastruktury, rozminowywaniu terenów, szkoleniu armii afgańskiej oraz zapewnianiu logistyki, wkrótce stała się też chcąc nie chcąc, misją bojową, choć opartą na defensywie, głównie ze względu na problemy ze sprzętem.
Dopiero od października 2008, siły polskie przejęły całkowitą kontrolę nad prowincją GHAZNI i zostały przemianowane na Polskie Siły Zadaniowe (Task Force White Eagle). Dozbrojone i lepiej wyposażone, wspólnie z siłami afgańskimi zaczęły intensywniejsze patrole oraz spotkania z lokalną ludnością. Wkrótce też były częściej atakowane. I choć główne cele pozostały w sumie bez zmian, to misje czysto bojowe, polegające na schwytaniu wrogich liderów lub niszczeniu kryjówek lub sprzętu wroga, stały się rzeczą normalną. Wraz ze wsparciem jednostek specjalnych oraz sił amerykańskich, wojska polskie starały się przejąć inicjatywę w zniszczonej wojną prowincji...
Obrazek


Sytuacja

Kwiecień rok 2009. Talibowie szykują się prawdopodobnie do kolejnej wiosennej ofensywy. Wraz z nią planują zakłócić zbliżające się wybory prezydenckie. W bazie Bagram w tym momencie przebywa już piąta zmiana żołnierzy polskich, oparta na 6-ej Brygadzie Powietrzno-Desantowej. Głównym zadaniem będzie uprzedzenie i zahamowanie działań wroga, poprzez szereg misji mających na celu zniszczenie ich zgrupowań , arsenałów i fabryk IED oraz wsparcie jednostek ANA.
Obrazek


Misja

Jak to się mówi „najciemniej pod latarnią”. Według informacji dostarczonych przez wywiad, wzdłuż jednej z głównych dróg prowadzących do autostrady A1, łączącej Kabul z Kandaharem, znajduje się niewielka fabryka IED. Talibowie wykorzystują to, że teren nie jest gęsto zaludniony przez ludność cywilną, głownie z powodu starych pól minowych i , które zalegają tu od wojny z sowietami. Te właśnie miny wróg wykorzystuje do produkcji IED.
Zadaniem polskiego oddziału będzie sprawdzenie zaznaczonych domów i ich okolic, oraz ewentualne wysadzenie znalezionych materiałów wykorzystywanych do produkcji IED i samych bomb.
Drugim zadaniem będzie sprawdzenie zabudowań należących do wioski Anbar Tappeh być może aż do rzeki. Jest podejrzenie, że również te budynki są wykorzystywane do wrogich działań przeciwko siłom ISAF.
Obrazek

Zadania

-przegrupowanie w checkpoint ANA;

-dotarcie w pobliże celu sektora czerwonego wytyczoną trasą;

-zniszczenie fabryki jeżeli takowa zostanie znaleziona, pozwolenie na użycie ładunków wybuchowych;

-dokonanie aresztowań ewentualnych podejrzanych;

-sprawdzenie i przeszukanie kompleksów w sektora pomarańczowego- zadanie drugorzędne;

Siły
-pluton 6-stej brygady powietrzno-desantowej z skład włączono dwóch saperów, kryptonim DEMON 01
Do dyspozycji plutonu są 3 Humvee z M2, 1 Humvee transportowy (nieuzbrojony) oraz 1 samochód STAR.

-HQ w bazie głównej, może podesłać wsparcie naziemne lub powietrzne, choć siły polskie są dość rozciągnięte, aby udzielić natychmiastowego wsparcia


Wywiad

Rejon misji należy do dość spokojnych. Wiosenna ofensywa Talibów się jeszcze nie rozpoczęła na dobre, a swoje główne ataki wróg i tak kieruje przeciwko Amerykanom oraz Brytyjczykom w prowincji Helamnd.
Według danych przekazanych przez wywiad, fabryka IED nie jest duża. Talibowie wykorzystują fakt, że teren jest dość niebezpieczny ze względu na pola minowe i ich działalność będzie niezauważalna. Ładunki i są głownie wysyłane dalsze rojony prowincji Ghazni lub nawet poza nią, dzięki niedalekiej drodze A1. Dlatego na drodze Airport Road nigdy nie wykryto IED, gdyż sami Talibowie uważają ją za cenną. W samej fabryce być może, ale nie musi przebywać wróg, jednak nie sądzi się, że jest to duża grupa. Może to być raczej maksymalnie 6-7 osób, być może część nawet nie jest uzbrojona.
Na temat drugiego celu nie uzyskano wielu informacji. Siły specjalne GROM`u, które operują również w tym rejonie, próbują zdobyć więcej informacji, poprzez obserwację terenu i zdobywanie informatorów. Jedynie, co wiadomo, to, że aktywność się zwiększa. Posterunek ANA został już raz ostrzelany i nie wiemy czy ma to związek z nową ofensywą lub z próbą przejęcia kontroli nad okolicznymi wioskami.


Wykonanie

Po ostatnim sprawdzeniu uzbrojenia i sprzętu w punkcie kontrolnym ANA, grupa bojowa Demon 01 uda się w kierunku swojego pierwszego i zarazem głównego celu. D-ca sam zadecyduje, jak podejdzie pod cel, zaatakuje i zabezpieczy teren. Jeżeli cel zostanie faktycznie znaleziony, specjaliści EOD dokonają wysadzenia wszystkich IED oraz innych podejrzanych obiektów, aby te nie mogły zostać wykorzystane w przyszłości przez wroga. Jest zgoda na wysadzenie ich razem z budynkami, po upewnieniu się wcześniej, że cywile zostali ewakuowani lub aresztowani.
Drugi cel , to przeszukanie kilku podejrzanych farm, przy których dron parę razy zauważył podejrzaną aktywność. Aktywność ta jest nieregularna, jednak ze zdobytych informacji od lokalnych mieszkańców, farmy te są opuszczone. Pluton ma je przeszukać i odpowiednio zareagować na ewentualną aktywność wroga lub wykryte materiały.
Jeżeli w czasie misji dojdzie do walki, grupa bojowa ma prawo do obrony i działań defensywnych. Należy pamiętać o zasadach i regułach walki! Sądy czekają na nieostrożnych. Po misji Demon 01 uda się w kierunku posterunku ANA, a następnie z powrotem do bazy głównej.
Powodzenia żołnierze!

Realizacja

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=jm-ben12Iyw[/youtube]

Awatar użytkownika
Kirq
Posty: 28
Rejestracja: 01 kwietnia 2007, 15:27
ID Steam:
Numer GG: 1347380
Kontakt:

Re: [GCT] GC-Team

Post autor: Kirq » 30 kwietnia 2016, 00:32

Purpura Oceanu
by Kamyk

Obrazek

Wstęp
Rozpoczęła się walka z somalijskimi piratami. Greckie Ministerstwo Marynarki Handlowej oświadczyły, że siły Unii Europejskiej stacjonujące u wybrzeży Somalii przerwały atak piratów na tankowiec pływający pod grecką banderą. Pomocy panamskiemu frachtowcowi udzieliła jednostka francuska.
Jak informuje "The Times" statek "Kriti Episkopi" z 29 członkami załogi płynął z Iranu do Grecji gdy doszło do ataku korsarzy. Jak poinformowało GMMH podczas ataku piraci próbowali wedrzeć się na pokład dwukrotnie. Załoga nadała komunikat o zagrożeniu, której skutkiem był odzew grupy reagowania kryzysowego w postaci natychmiastowego skierowania na pomoc samolotu myśliwskiego, helikoptera i fregaty. Jak poinformował dzisiaj rzecznik francuskich sił zbrojnych Christophe Prazuck, na widok fregaty piraci rzucili się do ucieczki, ale zostali schwytani, gdy później podjęli próbę zaatakowania frachtowca "S.Venus". Wcześniej w piątek francuski okręt odparł atak piratów na statek handlowy w Zatoce Adeńskiej. Do wydarzenia doszło ok. 80 km od wybrzeży Jemenu.
Z danych Międzynarodowego Urzędu Morskiego (IMB) wynika, że od początku 2008 roku somalijscy piraci zaatakowali około 110 jednostek, z których uprowadzili 42. Piraci nadal przetrzymują dla okupu 14 spośród tych statków oraz 240 członków ich załóg. Najbardziej spektakularną akcją piratów było porwanie supertankowca saudyjskiego "Sirius Star" z 300 tys. ton ropy w zbiornikach. Wśród członków załogi tej jednostki było dwóch Polaków.

Obrazek
Somalijscy piraci na uprowadzonym statku.

Strony konfliktu
- somalijscy piraci
- US Navy - Navy Seals*

* - grywalne

Sytuacja
Przyczyną powstania piractwa w tym rejonie świata była nadmierna eksploatacja łowisk u wybrzeży Somalii przez zagraniczne kutry rybackie, która przyczyniła się do pozbawienia miejscowej ludności źródeł utrzymania w jednym z już najbardziej ubogich państw świata. Niestety ze względu na dużą opłacalność w ostatnich latach piractwo stało się bardziej popularnym zajęciem wśród Somalijczyków. Również zauważono wzrost liczby ataków korsarzy po pokonaniu bojówkarzy Unii Trybunałów Islamskich przez armię etiopską w 2006. Sumę wymuszeń uzyskaną w 2010 roku ocenia się na 238 000 000 USD. Wraz z rozwojem piractwa w ciągu ostatnich 5 lat podskoczyła średnia stawka okupu ze 150 000 USD do 5 400 000 USD. Korsarze z reguły traktują dobrze załogę uprowadzonych statków ze względu na duże okupy jakie uzyskują od armatorów. Piraci na potrzeby przetrzymywanych statków i zakładników przekształcili nadmorskie miasteczka w silnie ufortyfikowane i dobrze zaopatrzone twierdze zachowujące całą infrastrukturę potrzebną do dokonywania abordaży.

Obrazek

Misja
Naszym zadaniem jest zniszczenie całego zaopatrzenia (paliwo, amunicja oraz łodzie) używanego przez piratów do ataków na jednostki morskie przepływające u wybrzeży Somalii.

Zadania
- zniszczyć składy paliwa
- zniszczyć skład amunicji
- zniszczyć jak najwięcej łodzi

Siły
US Navy Seals (kryptonim "Purple") z dostępem do łodzi desantowych oraz akwalungów.

Wywiad
Wywiad zdobył informację na temat lokacji wszystkich magazynów znajdujących się na wyspie (mapa) oraz o dużej aktywności patroli w tamtym rejonie, a zwłaszcza na plażach. Posterunki wyposażone są w lampy halogenowe skierowane na ocean o zasięgu 150 metrów. Tereny magazynów są silnie bronione i ufortyfikowane. Na terenie miasteczka znajdują się cywile. Nie wolno nam sobie pozwolić by któryś z nich ucierpiał podczas misji.

Wykonanie
Jednostka SEAL po dozbrojeniu, na pobliskiej wysepce pełniącej rolę bazy wypadowej, wsiądzie na łodzie i odpłynie na odległość 200-300 metrów od brzegu. Zostawiwszy tam łodzie komandosi udadzą się już w zanurzeniu na brzeg. Koniecznie należy unikać kontaktu z nieprzyjacielem jak najdłużej jest to możliwe. Po podłożeniu ładunków wybuchowych w wyznaczonych miejscach operatorzy udadzą się tą samą droga do łodzi i powrócą do bazy wypadowej.
WAŻNE: Nie wolno wchodzić do cywilnych budynków. Wyjątek stanowi podejrzenie obecności wrogich jednostek w środku budynków.
Rozpoczęcie o godzinie 2 w nocy.

Obrazek

Realizacja

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=W6tEV8OhYNs[/youtube]

Awatar użytkownika
Kirq
Posty: 28
Rejestracja: 01 kwietnia 2007, 15:27
ID Steam:
Numer GG: 1347380
Kontakt:

Re: [GCT] GC-Team

Post autor: Kirq » 15 czerwca 2016, 16:51

Ciemnogród Hien
by Tom


Wstęp
Po roku ciągłego cofania się i ponoszenia dużych strat w ludziach, sprzęcie i terytorium, siły irackie w końcu przeszły do ofensywy. Wspomagane przez siły specjalne wojsk zachodnich oraz przez zakupy nowego sprzętu, narodowe siły w końcu zaczęły stawiać skuteczny opór i zaczęły odbijać utracone miasta i wsie. Jednak wojna jest daleka od jej zakończenia. Pomimo utraty około 20% zdobyczy terytorialnych ISIS jest w dalszym ciągu bardzo silne i groźne. Tysiące nalotów sił Koalicji zniszczyło może zaplecze wroga oraz osłabiło jego najlepsze jednostki, jednak może to nie wystarczyć, by zmusić wroga do wycofania się z Iraku.

Obrazek

Strony konfliktu
Irak, US, ISIS
Grywalne:
-jedna 4-osobowa drużyna amerykańska ALFA;
-dwie ośmioosobowe sekcje piechoty irackiej BRAVO i CHARLIE;
-trzy osobowa załoga BTR-80A; DELTA
-sprzęt do dyspozycji: BTR-80A, uzbrojony w automatyczne działko, dwa Humvee z M2, jeden Humvee uzbrojony w wyrzutnię TOW, Toyota z M2, jeden Humvee medyczny, jeden moździerz (trzeba zdemontować) do obsługi przez dwóch ludzi;
Niegrywalne:
-drużyny i odziały irackie Echo 43, 4-ta Zmechanizowana;
-terroryści ISIS;


Sytuacja
W grudniu 2015, wojska Iraku przystąpiły do odbijania miasta Al-Ramadi na zachód od Bagdadu. Ofensywa była przygotowywana długo i z dokładnością. Poprzedziło ją kilkaset nalotów sił Koalicji, także końcowym etapie i szturmie, niecałe pół tysiąca terrorystów broni miasta. W tym samym czasie wokół samego miasta inne oddziały irackie atakują oddziały ISIS, które starają się utrzymać drogi zaopatrzenia do miasta. W rejonie wioski Kar-Shek naszym oddziałom udało się wypchnąć wroga poza kanał wodny, a części naszych sił udało się przeprawić na drugą stronę. Kosztowało to niektóre drużyny sporo krwi.

Drużyny piechoty Echo 43 zajęły zabudowania na południowy-wschód od wioski, mając za plecami, dalej na wzgórzu wsparcie swojej drużyny zmechanizowanej.
Nasza drużyna GOLF 101, jest w dużo lepszej sytuacji, mając do dyspozycji samochody Humvee oraz BTR80A.
Liczymy na wsparcie 4-tego plutonu zmechanizowanego, który oczyszcza tereny na północy. Ich d-ca obiecał, że jak oczyszczą przedpola, spróbują zaatakować od północy.

Obrazek

Misja
Wykorzystując zamieszanie w szeregach ISIS po utracie Al.-Ramadi, wykorzystujemy impet natarcia i odbijamy kolejne cele. Następnym celem jest położona na wzgórzu, wioska Kar-Shek. Tereny wokół są pełne IED, jednak zwiad lotniczy ujawnił, że droga pomiędzy Sektorem A i samą wioską jest wykorzystywana przez wroga, co zmniejsza, lecz nie wyklucza obecności IED.

GOLF 101 ma odbić ciągle opanowane zabudowania oznaczone jako SEKTOR A I B. Następnie zająć wzgórze Kar-Shek. Jeżeli wykona to zadanie, może również uderzyć na cel numer dwa , kolejną wioskę CHAHAR-DARA.


Zadania
-oczyszczenie i zajęcie sektorów A i B;

-zajęcie wioski na wzgórzu Kar-Shek;

-cel drugorzędny- zajęcie wioski Chahar Dara oraz oczyszczenie terenów z wroga i odepchnięcie go na zachód;


Wywiad
Siły ISIS Intel ocenia na około 30-40 terrorystów. Dane oczywiście są trudne do potwierdzenia. Wróg dysponuje raczej lekkim sprzętem, jak pojazdy Toyota lub Land Rover. Jednak nie można wykluczyć innych, takich jak M113. Większość ciężkiego sprzętu jak T-72 lub BWP-1została raczej wyeliminowana przez lotnictwo Koalicji.

Tereny wokół głównych dróg zostały zaminowane, o czym mogła się przekonać Echo 43, ponosząc dość kosztowe straty w sprzęcie i ludziach. Jednak według obserwacji, droga pomiędzy Sektorem A i wioską była kilka już razy wykorzystana przez pojazdy wroga. Oczywiście należy zakładać duże prawdopodobieństwo, że i tam są IED. Lepiej aby nasze siły nie wykorzystywał dróg kiedy tylko się da.

Atak z pozycji startowej na samą wioskę jest bardzo ryzykowny, ze względu na odkryty teren, jednak decyzję o kierunku marszu podejmie d-ca GOLF 101.
Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, samobójczych ataków, zwłaszcza przy pomocy pojazdów SVBIED, dlatego należy eliminować wszelkie pojazdy, które jadą w kierunku naszych pozycji.

Kilka domów pomiędzy sektorami Ai B oraz pozycjami Echo 43( czerwony znak zapytania) , jest niesprawdzonych, jednak zostały one wcześnie ostrzelane właśnie przez Echo 43. Siły pancerne, które wpierają Echo 43 są na ten moment unieruchomione , ze względu na problemy techniczne. Jednak dalej mogą zapewnić osłoną ogniową z kierunku południowy-wschód.

W wiosce nie spodziewamy się żadnych cywili, co powinno ułatwić wykonanie zadania.

Obrazek

Wykonanie
Po uzupełnieniu sprzętu i wydzieleniu zadań dla poszczególnych sekcji, drużyny zaatakują Sektory A i B, zajęte przez siły IS. Należy wykorzystać teren do osłony, ze względu na to, że siły ISIS mają dobrą widoczność z wioski oddalonej o niecały kilometr. Po zajęciu obu sektorów, drużyny w pojazdach lub piechotą ze wsparciem ogniowym BTR80 i innym, zajmą kompleksy wioski i oczyszczą ją z wroga.

Po zabezpieczeniu pozycji i będąc w dalszym ciągu w gotowości bojowej, drużyny mogą uderzyć na cel drugorzędny.
Trudno oczekiwać wsparcia, bo na ten moment nie wiemy, czy 4-ta Zmechanizowana udzieli wsparcia na czas.

Realizacja
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=9dACUUB5bqg[/youtube]

Awatar użytkownika
=NN=Edek
Posty: 88
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:08
ID Steam:

Re: [GCT] GC-Team

Post autor: =NN=Edek » 15 czerwca 2016, 18:27

Jakiej modyfikacji z pojazdami HMMV używacie? Wyglądają zachęcająco ;)

Awatar użytkownika
vynaratorski
Posty: 178
Rejestracja: 27 września 2009, 15:22
ID Steam:
ID gracza: 1
Kontakt:

Re: [GCT] GC-Team

Post autor: vynaratorski » 15 czerwca 2016, 19:12

HAFM i EWK HMMWV, ale wcale nie są tak zachęcające jak wyglądają, jak tylko pojawią się pojazdy od RHSa to przeskoczymy - te sypią dużo błędów w logach i na pewno tym samym jakoś tam wpływają na wydajność serwera :cry:
Obrazek

Awatar użytkownika
Alduric
Posty: 146
Rejestracja: 26 listopada 2012, 16:06
ID Steam:

Re: [GCT] GC-Team

Post autor: Alduric » 16 czerwca 2016, 10:01

Serwer podczas rozgrywek powinien być uruchomiony z parametem "-nologs", można sporo zyskać przy modach tego typu. Logowanie błędów jest raczej używane podczas debugowania modów. Problem solved :dworship
Obrazek

Awatar użytkownika
vynaratorski
Posty: 178
Rejestracja: 27 września 2009, 15:22
ID Steam:
ID gracza: 1
Kontakt:

Re: [GCT] GC-Team

Post autor: vynaratorski » 21 czerwca 2016, 07:50

Dzięki za pr0tip, człowiek się uczy całe życie i umiera głupi :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Kirq
Posty: 28
Rejestracja: 01 kwietnia 2007, 15:27
ID Steam:
Numer GG: 1347380
Kontakt:

Re: [GCT] GC-Team

Post autor: Kirq » 12 lipca 2016, 21:23

Ogniem i Mieczem
by Leight (baza misji) & Keeway (przeróbka na standardy GCT + briefing)

Obrazek

Wstęp
Na Ukrainie od kilku lat trwa rozłam, który doprowadził do podziału kraju. Na Majdanie wybuchły zamieszki, którymi ludzie posłużyli się aby osiągnąć pełne uniezależnienie od Rosji, zaś na wschodzie kraju zorganizowano referendum w sprawie odłączenia się od reszty kraju. Rząd Ukrainy przez dłuższy czas nie mógł poradzić sobie w walce z separatystami i poprosił o pomoc Unię Europejską i NATO. Na oficjalne wsparcie nie było możliwości, a jedynym krajem w środkowej części europy, który wyciągnął pomocną dłoń Ukrainie była Polska. Początkowa pomoc została udzielana głównie w formie dodatkowego wyposażenia wojskowego. Po odkryciu przez rząd Amerykański sprawy związanej z defraudacją środków przekazanych na zbrojeniówkę Ukrainy, USA zaczęło wycofywać swoich doradców wojskowych.Wtedy też rząd z kraju z nad Wisły irracjonalnie rozszerzył ustawę o bratniej pomocy Ukrainie, na mocy czego Polska wysłała na wschód Ukrainy 10 tysięcy żołnierzy zawodowych.

Strony konfliktu
Pakt Północnoatlantycki NATO - Polska
Siły Zbrojne Ukrainy
-----------------
Doniecka Republika Ludowa - Batalion „Sparta”
Ługańska Republika Ludowa - Batalion „Odessa”

Obrazek

Sytuacja
Ukraina jest na skraju upadku, a jej ostatnie tereny uginają się pod naporem fali konfliktu zbrojnego nadciągającego ze wschodu. Forsujący na zachód separatyści dokonują masowych zbrodni głównie przeciwko Ukraińcom - ludności cywilnej i wojsku. Życie polskich żołnierzy, których nie udało się ewakuować z terenów Ukrainy również jest zagrożone. Ponadto, rząd Polski przyjmuje uchodźców i dezerterów uciekających przed działaniami wojennymi, co jest przyczyną wzmagającej się nienawiści do Polaków ze strony separatystów. Połączone oddziały Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej zbliżają się pod Lwów, motywując Wojsko Polskie do podjęcia właściwych i stanowczych kroków nim Ukraina zniknie z mapy świata.

Misja
Naszym obowiązkiem jest bronić polskich obywateli, dlatego też zostaliśmy wyznaczeni do uratowania naszych rodaków, którzy wpadli w ręce nieprzyjaciela. Musimy być “Cisi i Skuteczni”, bo jeśli zostaniemy wykryci, będziemy się musieli wycofać.

Zadania
- Odnalezienie i uwolnienie polskich jeńców wojennych
Opcjonalne:
- Unieszkodliwienie wyrzutni GRAD znajdujących się nieopodal wsi Prigrodki
- Zlokalizowanie oraz wyeliminowanie podpułkownika Arsena Nanova pseudonim “Nokia”*

Zdjęcie Celu :
Obrazek

Siły
16 operatorów Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca - zespół bojowy A "Miotła", zespół bojowy C "Parasol" oraz dowodzący pododdział Zośka.

Wywiad

Poprzednia noc
Poprzedniej nocy przedostaliśmy się przez linię frontu w pobliżu wsi Orłowiec drogą, którą wskazał nam wywiad. Miasto wyglądało na opustoszałe, ale nasz strzelec wyborowy wypatrzył wrogiego snajpera, którego po cichu zlikwidowaliśmy. Miał on przy sobie dokumenty wskazujące miejsca w których dokonywane są masowe egzekucje, lokacje kwatery głównej przeciwnika oraz pozycje wyrzutni BM-21. Istnieje stosunkowo małe ryzyko, że zostaliśmy wykryci przez siły nieprzyjaciela toteż przeprowadziliśmy zwiad następujących lokacji: wieś Dolina - zlokalizowany jest tam pluton piechoty przeciwnika, dodatkowo widzieliśmy pojazd BTR-70. We wsi Msta wykryliśmy dwa BTR-70 wraz ze wsparciem drużyny piechoty. Dodatkowo od strony wsi Staroye przyjechał Ural z zamontowany ZU-23. Na zamku “Rog” napotkaliśmy pozostałości obozowiska, które należało do zwiadu. Według śladów przy nim pozostawionych oceniliśmy liczebność oddziału na 6 osób, jednakże opuścili to stanowisko około 20 godzin temu.

Informacje od HQ
Z informacji, które otrzymaliśmy od naszego wywiadu wiemy, że w mieście Elektrozavodsk zlokalizowany jest pluton piechoty zmechanizowanej i drugi pluton piechoty zabezpieczający miasto. Według wczoraj znalezionych dokumentów siły nieprzyjaciela dokonują masowych mordów w pobliżu tamy “Topolka” oraz na południe od niej (punkty te na naszej mapie zostały zaznaczone wykrzyknikami). Wywiadowcy w trakcie odprawy podkreślali również znaczenie wsi Pusta dla wojsk agresora, w której znajduje się skład amunicji i sprzęt wojskowy. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że to właśnie tam przetrzymywani są Polacy. Dodatkowo ze względu na znaczenie tego obszaru możemy spodziewać się nasilonych patroli wroga. Pozostałymi informacjami, które uzyskaliśmy ze zdobytych map jest położenie HQ (bardzo prawdopodobne, że przebywa tam Nokia, dlatego też możemy spróbować go zlikwidować). Dodatkowo wyeliminowanie wyrzutni GRAD może dać nam więcej na ucieczkę ze względu na zmniejszenie znaczenia artylerii przeciwnika. Poprzedniej nocy chłopaki z AGATu przeprowadzili również zwiad w pobliżu wsi Kumyrna, gdzie pozostawili nam quady, którymi przedostaniemy się do bezpiecznej strefy. Zapewnili również rekonesans w okolicy wsi Mogilewka, gdzie znajdują się czołgi T-72B3 oraz piechota wroga natomiast w okolicy wsi Wysznoje zauważyli piechotę ze wsparciem transporterów opancerzonych BTR-80. Dodatkowo we wsi Guglovo zauważyli przynajmniej drużynę piechoty przeciwnika.

Zalecenia dotyczące naszych:
Jeśli uda się wam przejąć polskich obywateli, zaleca się wskazanie im wyznaczonej wcześniej pozycji i wypuszczenie ich, aby dostali się tam na własną rękę. Pamiętajcie, że przez poprzednie dni mogli być torturowani, dlatego też nie na nich presji!

Obrazek

Wykonanie
- Organizacja na wzgórzu “Dobryy” (Punkt Start)
- Dozbrojenie (jeśli trzeba)
- Rozpoznanie punktów A i B
- Rekonesans wsi “Pusta”
- Zlokalizowanie i wyeliminowanie “Nokii” oraz wyrzutni BM-21 (opcjonalne)
- Dotarcie do wsi Kumyrna (Punkt Koniec)

Zdjęcia operacyjne z realizacji:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Multiplayer”