Arma3 oficjalnie

Dyskusja ogólna

Moderator: Inkwizytor

Jak podoba Ci się koncept Army3

Zachwycający
22
15%
Podoba mi się
48
32%
Wolałbym coś niemodernistycznego
34
23%
Ciężko powiedzieć
10
7%
Odgrzewany kotlet (to tylko nowe addony)
5
3%
Mój komputer tego nie pociągnie
18
12%
Kiszka
9
6%
Nie kupię tej gry
3
2%
 
Liczba głosów: 149

Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 138
Rejestracja: 07 listopada 2009, 15:34
ID Steam: grzegorz75jan
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Arma3 oficjalnie

Post autor: grzegorz »

Coraz "fajniej" http://forums.bistudio.com/showthread.p ... Nvidia-DLC Chłopaki idą za trendem. Gra jeszcze kuleje a DLC-ki już są i na horyzoncie następne do rozpieprzenia społeczności.
CPU - i5 3570K, SilentiumPC Fortis HE1225, Mobo - MSI Z77A-GD55, Mem - Kingston HyperX DDR3 2x4096MB 1600MHz, GPU - Gigabyte Radeon HD 7870 OC 2GB, LG W2220P, HDD-WDC WD6400AAKS, SSD-Plextor PX-128M5S, DVD-Lite-On iHAS122-18, PSU-XFX Black Edition XTR 550W, Obudowa - Silentium PC Gladius 400 Pure Black. Audio-Asus Xonar DX, Superlux HD668B
Tenk
Posty: 243
Rejestracja: 25 grudnia 2008, 20:58
ID Steam:
ID gracza: 4

Re: Arma3 oficjalnie

Post autor: Tenk »

Narzekacie na futurystyczne uzbrojenie w A3, a mało kto wie że 95% rzeczy w grze jest wzorowana na realnych odpowiednikach, z których duża część jest już na wyposażeniu wielu armii świata. Przez to przyczepianie się do nowoczesności nikt też nie zauważył, że wyszło multum świetnych modów dzięki którym możecie mieć to samo i nawet więcej niż w A2:CO. Jedyne czego brakuje to system ran, w produkcji są conajmniej 3 mody, i wkrótce mają być oddane do rąk graczy, kiedy to się stanie system ran z ACE2 będzie uważany za cienki.

A co do tego, że jest dużo niedojrzałych graczy... Zawsze byli i będą, tylko przez dodanie gry do platformy Steam jest ich trochę więcej, świadczyć to może o atrakcyjności gry skoro stała się w krótkim czasie tak popularna. A jeżeli ktoś tego nie trawi to znajduję sobie zgraną grupę i bawi się w jej gronie. I nie potrzebne tu są wjazdy na tryby Altis Life czy podobne, niech każdy gra tak jak lubi, proste. Od razu przypomina mi się stand up Abelarda Gizy pt. Michał, ostrzegam że +18, jak ktoś chce to sobie poszuka. Dokładnie to samo można podpiąć pod społeczność army i pewne wypowiedzi na tym forum...
tom3kb
Posty: 511
Rejestracja: 04 marca 2011, 06:30
ID Steam:
ID gracza: 209283
Lokalizacja: Sieradz

Re: Arma3 oficjalnie

Post autor: tom3kb »

Tenk pisze:Narzekacie na futurystyczne uzbrojenie w A3, a mało kto wie że 95% rzeczy w grze jest wzorowana na realnych odpowiednikach, z których duża część jest już na wyposażeniu wielu armii świata.
Jak to mało kto wie, nie żartuj ;) No i wzorowana to nie to samo co "rzeczywista". Potem mamy jakieś dziwaczne hybrydy typu Hamok, albo jakies prototypy, nowe koncepcje typu Ifrit.
Ludzie po prostu przyzwyczajeni są do AK, M4, pojazdy to mają być jakieś BWP czy Bradleye itd, a w armie 3 tego nie widzą i nie mogą się przyzwyczaić do tych "nowości" z gry.

Całe szczęście mamy mody więc prędzej czy później wszystko będzie każdemu pasowało. :)
Tenk
Posty: 243
Rejestracja: 25 grudnia 2008, 20:58
ID Steam:
ID gracza: 4

Re: Arma3 oficjalnie

Post autor: Tenk »

A, sory tom3kb, wiedzą ci którzy chcą :)
Ifrit nie jest nową koncepcją, taki pojazd został zbudowany gdzieś w Rosji i startował nawet w przetargu na nowy opancerzony samochód terenowy dla wojska. Niestety nie pamiętam jak się nazywał, jak znajdę to wrzuce.

edit:
Znalazłem http://forums.bistudio.com/showthread.p ... ld-it-work :)
Obrazek
tom3kb
Posty: 511
Rejestracja: 04 marca 2011, 06:30
ID Steam:
ID gracza: 209283
Lokalizacja: Sieradz

Re: Arma3 oficjalnie

Post autor: tom3kb »

Wiem, wiem słynne zdjęcie wrzucane w każdy temat jak pokazali to cudo w armie 3 ;) (a ludzie się pytali co to jest).
Nie chciało mi sie już szukać kiedy i kto to zrobił, ale zdjęcie pamiętałem. Tu niby jakieś info https://russianmilitaryphotos.wordpress ... d-vehicle/
Awatar użytkownika
vynaratorski
Posty: 178
Rejestracja: 27 września 2009, 15:22
ID Steam:
ID gracza: 1
Kontakt:

Re: Arma3 oficjalnie

Post autor: vynaratorski »

@Tenk, Ty mówisz o autentyczności, ja mówię o realizmie. Cóż, skoro już istnieje google glasses, to dlaczego nie mamy HUD jak w ghost recon, ze świecącymi waypointami i ogólnie enhanced reality? No co, przecież już coś takiego podobnego gdzieś tam istnieje? To, że takie zabawki gdzieś tam są dostępne nie znaczy, że są powszechnie używane. Zresztą po co ta gadka, skoro gra jest umieszczona w przyszłości - kogo chcesz przekonać, że te rzeczy są używane teraz? To, że jest jakiś koncept czy że wyprodukowano 100 sztuk mnie nie jara, ja chciałem, jak to napisał tom, M4 i Bradley'a.

Na mody czekamy, przede wszystkim takie, które poprawią zachowanie broni, a także uwspółcześnią grę - niestety na dopracowane, 100% działające, trzeba będzie sporo czekać.

Odnośnie altis life, wasteland i innych tego typu pierdół - mój problem polega na tym, że kiedyś to była fajna odskocznia od coopów, a teraz jest odwrotnie - na tego typu rozgrywkach skupia się uwaga nowych graczy i to jest "nowa twarz arma". Szkoda.

Spoko, "niech każdy gra jak chce" i niech BiS robi gry dla szerokich mas, to podzielą los marki Operation Flashpoint - ciekawe czy znów ekipa ludzi wiernych idei ucieknie i założy studio, które będzie kontynuować serię OFP zgodnie z jej duchem.
Obrazek
Tenk
Posty: 243
Rejestracja: 25 grudnia 2008, 20:58
ID Steam:
ID gracza: 4

Re: Arma3 oficjalnie

Post autor: Tenk »

vynaratorski pisze:Cóż, skoro już istnieje google glasses, to dlaczego nie mamy HUD jak w ghost recon, ze świecącymi waypointami i ogólnie enhanced reality? No co, przecież już coś takiego podobnego gdzieś tam istnieje?
Ależ coś takiego idzie zrobić, właśnie z użyciem tych śmiesznych googli z ekranikiem przy oku. Wystarczy ogólnodostępny skrypcik.
vynaratorski pisze:Odnośnie altis life, wasteland i innych tego typu pierdół - mój problem polega na tym, że kiedyś to była fajna odskocznia od coopów, a teraz jest odwrotnie - na tego typu rozgrywkach skupia się uwaga nowych graczy i to jest "nowa twarz arma".
Moim zdaniem to nic złego, tryby te przyciągają nowych graczy, którzy uczą się grać, poznają grę, a po pewnym czasie im się to nudzi. Wtedy, ci bardziej ambitni, zaczynają szukać czegoś innego, trafiają na grupy pvp czy coop i tam próbują szczęścia. Tak, wiem, napiszesz że 80% tych graczy są nie warci czasu, zgadzam się z tym, ale jednak zdarzają się tacy zapaleńcy, którzy od pierwszych dni w grupie pokazują swoją wartość przez chęci do gry, zaangażowanie i zostają z nami na długi czas. Osobiście bardzo się cięszę, że mniejsze grupy coop są niejako w cieniu tych wielkich, masowych społeczności czy innych trybów rozgrywki. Ktoś kto patrzy na ładną stronę i liczbę graczy wybierze jedną albo drugą grupę, wadomo o jakich mowa, a ten kto się wysili znajdzie was, nas, albo chłopaków z TOGu. Dopiero wtedy odkryje pełnowartościowe rozgrywki coop. Tak to zawsze działało, tylko A3 przeniosło to na większą skalę.
vynaratorski pisze: Spoko, "niech każdy gra jak chce" i niech BiS robi gry dla szerokich mas, to podzielą los marki Operation Flashpoint
I jaki w tym widzisz problem? Bo ja żaden, zdążyli wypóścić tyle tytułów, że społeczność gry będzie istniała długie lata po ew. zamknięciu studia. Wyjdą takie mody co się filozofom nie śniły, a pamięć o starym dobry BISie słuchającym rad graczy, unikającym populistycznych strategii marketingowych, pozostanie na długo w sercach fanów.

Swoją drogą też nie podoba mi się strategia DLC zapowiedziana kilka dni temu przez BIS. Śmierdzi mi to akcjami w stylu Activision, "wypuszczamy nowe DLC za 40$, a w nim! 2 nowe bronie i różowe malowanie do gnata!". Śmieszna sprawa ;)
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: Arma3 oficjalnie

Post autor: FOX-PL* »

Tenk pisze: Ktoś kto patrzy na ładną stronę i liczbę graczy wybierze jedną albo drugą grupę, wiadomo o jakich mowa, a ten kto się wysili znajdzie was, nas, albo chłopaków z TOGu. Dopiero wtedy odkryje pełnowartościowe rozgrywki coop.
Ok rozumiem że ilość to nie jakość lecz w tym całym polskim community są grupy właśnie mniej liczebne które również które również niezły prezentują poziom i bynajmniej mają zapał do tego aby ten poziom podnosić a określenie że są 3 grupy w których można odkryć pełnowartościowe rozgrywki coop jest lekką przesadą i chamówą względem starych wyjadaczy właśnie będących w pozostałych ugrupowaniach. Nie mam nic przeciwko poziomu w COSA lecz prócz tej trójki są też inni niekiedy bardzo wartościowi jak chodzby AFTP.

A wracając do sprzętu w Armie również miałbym ochotę pojeździć Bradleyem czy BMP w zajebistym wydaniu i zajebistymi animacjami i nie tylko a nie będąc amerykaszką cisnę jakąś Merkawą, skąd pomysł że hamerykanie to kupią. Zaraz ktoś by mógł wyskoczyć że to NATO. Czemu nie Apache znany a jakiś kompletnie zapomniany Comanch. Albo irańskie wojsko uzbrojone po zęby w futurystycznych kombinezonach mający sprzęt czy broń nawet przewyższającą Blufor. O co kaman. Tak chciałoby się bardziej realny konflikt współczesny może ale niestety jest co jest maszyny istnieją poniekąd bronie również i jedynie można oczekiwać że pojawi się taki Acek dorzuci nam Abramsa, Apacha, Strykera może BWP pare m16 i kałachów i będziemy bawić się tymi zabawkami bardziej modernistycznymi czyli współczesnymi a nie futurystycznymi jak to powinno być określone w tej ankiecie lecz chyba administracja tego forum nie odróżnia tych pojęć.
Tenk
Posty: 243
Rejestracja: 25 grudnia 2008, 20:58
ID Steam:
ID gracza: 4

Re: Arma3 oficjalnie

Post autor: Tenk »

FOX-PL* pisze:
Tenk pisze: Ktoś kto patrzy na ładną stronę i liczbę graczy wybierze jedną albo drugą grupę, wiadomo o jakich mowa, a ten kto się wysili znajdzie was, nas, albo chłopaków z TOGu. Dopiero wtedy odkryje pełnowartościowe rozgrywki coop.
Ok rozumiem że ilość to nie jakość lecz w tym całym polskim community są grupy właśnie mniej liczebne które również które również niezły prezentują poziom i bynajmniej mają zapał do tego aby ten poziom podnosić a określenie że są 3 grupy w których można odkryć pełnowartościowe rozgrywki coop jest lekką przesadą i chamówą względem starych wyjadaczy właśnie będących w pozostałych ugrupowaniach. Nie mam nic przeciwko poziomu w COSA lecz prócz tej trójki są też inni niekiedy bardzo wartościowi jak chodzby AFTP.
Rozmawiałem z vynaratorski'm z GCT, sam jestem z COSA, a z TOGiem świetnie nam się współpracuje, dlatego podałem te 3 przykłady ;)
Awatar użytkownika
Suchar
Posty: 88
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 14:47
ID Steam:
Numer GG: 4663741
ID gracza: 1
Kontakt:

Re: Arma3 oficjalnie

Post autor: Suchar »

Jakby była dostępna pełna modyfikacja robiąca z army 3 rok 1985 ;) To jest gotów wydać na to kase. Sam się nie znam na robieniu takich rzeczy, ale żeby mieć szanse pograć w multi w odnowionego ofpa (arma mod) oddałbym wiele. Przydałby się taki bisowski kickstarter dla moderów. Swoją drogą ciekawe co wyniknie z tego konkursu na najlepsza modyfikację, narazie dupy nie urywa.
Obrazek
tom3kb
Posty: 511
Rejestracja: 04 marca 2011, 06:30
ID Steam:
ID gracza: 209283
Lokalizacja: Sieradz

Re: Arma3 oficjalnie

Post autor: tom3kb »

Do A3 nie będzie moda z OFP ale w dwójce masz CWR 2, to cały Ofp jeszcze z dodatkami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arma3”