Dokładność ruchów myszki

Problemy i porady dotyczące sterowania, klawiszologii.
Peryferia: joystick, mysz, headtracker itp.

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
qdlaty
Posty: 1
Rejestracja: 23 stycznia 2013, 11:10
ID Steam:

Dokładność ruchów myszki

Post autor: qdlaty »

Cześć wszystkim.

Mam pewien problem. Albo i nie mam, może tak ma z jakiegoś powodu być.
Zawsze mam ustawioną myszkę na 2500 DPI. Lubię fakt, że mogę ruszyć myszkę o 2 centymetry i się całkowicie obrócić. W żadnej grze nie miałem jednak takie problemu z poruszeniem celownika o jeden piksel. W opcjach ustawiona oś X i Y na ponad połowę (bo mniejsze ustawienia mimo 2500 DPI dają za małą czułość!). Choćbym nie wiem jak się starał, brakuje płynności w ruchu celownikiem. Po prostu po każdym przejechaniu powiedzmy milimetra myszką, celownik przemieszcza mi się o jakieś 4-5 pikseli, co bardzo utrudnia celowanie do dalekich celów. Do tego przy każdym tym ruchu o 4-5 pikseli karabin też "przeskakuje" i po prostu wygląda to tak, jakby mój żołnierz miał lekkiego parkinsona...

Nie mówcie mi o ustawianiu smoothness, bo to tylko spowalnia reakcję. Karabin idzie wtedy za moją ręką, chyba powinien iść Z moją ręką. Ustawienie deadzone na około połowę trochę pomaga, ale to wciąż nie to. Po prostu w tej grze moja myszka zachowuje się, jakby działała na 600 dpi i była sztucznie podkręcana, żeby szybciej przemieszczać się po ekranie (kosztem omijania niektórych pikseli).

O co w tym może chodzić? Też macie takie problemy? Koleś stoi 200 metrów ode mnie, a ja nie mogę mu wycelować w środek głowy. Albo w lewe ucho albo w prawe, to trochę denerwujące.

EDIT: Jeszcze jeden problem, nie chcę nowego tematu zakładać - nowe gierki mi na całkiem wysokich ustawieniach chodzą dobrze, sprzęt mam całkiem dobry, zaktualizowane sterowniki, a mimo to co jakiśczas mi arma wywala grafikę. Tzn kursor na pulpicie, słychać dźwięki, nie da się wrócić. Można to naprawić wpisując --FLUSH przy wciśniętym shifcie, ale to naprawia problem tylko do kolejnego wywalenia. Więc jakieś 10 sekund jestem zostawiony na pastwę losu. : / W armie praktycznie wszystko na LOW, antyaliasing wyłączony, visibility minimalne. Da się coś z tym zrobić na stałe?
Awatar użytkownika
RozekPoland
Posty: 193
Rejestracja: 20 czerwca 2010, 13:16
ID Steam: RozekPoland
Numer GG: 24417445
Kontakt:

Re: Dokładność ruchów myszki

Post autor: RozekPoland »

Ja w ARMA2 gram na 1000 DPI bo wszystko powyżej znacznie utrudnia mi zabawę.
:ofp :weteran


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dokładność ruchów myszki

Post autor: FOX-PL* »

Ja znów na 800dpi im mniej tym dokładnie przy używaniu optyki o dużym zoomie mogę lepiej przy celować. Martwą strefę mam całkowicie na zero a wygładzenie na maksa.
W twoim przypadku gdy mówisz, że ci gra zamula to i ruchy myszką będziesz mieć do bani aby ArmA śmigała przynajmniej w większości sytuacji płynnie na średnio-wyższych detalach to przy innych grach miałbyś ultra wysokie detale z super płynnością.
Co do wywalania na pulpit czasem warto zainstalować pewniejszy sterownik aniżeli najnowszą betę a zwłaszcza na nvidia bo ci to zawsze coś spitolą. Popróbuj ze starszymi sterami.
Awatar użytkownika
Slawek
Posty: 811
Rejestracja: 18 grudnia 2009, 00:42
ID Steam: EC_Zadra
Numer GG: 11973988
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Dokładność ruchów myszki

Post autor: Slawek »

Myszki o wysokiej rozdzielczości mają sens, tylko gdy posiadają odpowiednie oprogramowanie gamingowe i minimum trzystopniową regulację DPI. Wtedy dla każdej aplikacji możesz ustawić indywidualne parametry.
Mam myszkę dla gracza 5700 DPI i przy rozdzielczości 1920x1080 w Arma2 mam ustawioną standardowo na 900 DPI. Pod przełącznikem na myszce mam jeszcze ustawienie pod precyzyjne strzelanie 600 DPI a do poruszania się pojazdami 1800 DPI. W Operation Flashpoint te ustawienia mam jeszcze bardziej obniżone.
Może w Arma3 pomyślą o myszkach z większym DPI.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek...Obrazek
In Game: Zadra, [EC] Slawek
TeamSpeak3 dla graczy Arma - Arma3PL lub 212.91.26.150:7891 Polish Community @ Steam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sterowanie”