"Ucięty" obraz.

Problemy z ustawieniami graficznymi, złym wyświetlaniem grafiki.

Moderator: Inkwizytor

Mauser
Posty: 6
Rejestracja: 05 listopada 2012, 21:06
ID Steam:
Lokalizacja: Wrocław

"Ucięty" obraz.

Post autor: Mauser »

Cześć wszystkim. Założyłem ten temat, ponieważ mam problem z grą Arma 2 Free, a rozwiązania jak dotąd nie znalazłem. Grę pobrałem, by sprawdzić, czy mogę kupić pełną wersję, czy wszystko będzie działało na moim komputerze poprawnie. Otóż obraz, pomimo poprawnie ustawionej rozdzielczości (1280x1024) jest z prawej strony "ucięty" - to znaczy nie widać części ekranu, na przykład nie widzę pełnej informacji o typie broni i amunicji (prawy, górny róg). Ktoś spotkał się z czymś takim, wie jak ten problem rozwiązać? Będę bardzo wdzięczny za pomoc! :)
Awatar użytkownika
maslak44
Posty: 83
Rejestracja: 16 lipca 2011, 11:54
ID Steam:
Numer GG: 12228007
ID gracza: 23635
Lokalizacja: Darłowo

Re: "Ucięty" obraz.

Post autor: maslak44 »

Pobaw się w ustawieniach Graficznych - typ wyświetlania
"Tam, gdzie trzeba działać w sposób niekonwencjonalny, a jednocześnie profesjonalny, możemy liczyć na GROM. Ta jednostka da sobie radę z najbardziej nietypowymi zadaniami."

Aleksander Kwaśniewski - Prezydent RP.

ObrazekObrazek
Chłop bez wojska to nie chłop
Mauser
Posty: 6
Rejestracja: 05 listopada 2012, 21:06
ID Steam:
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Ucięty" obraz.

Post autor: Mauser »

Próbowałem, niestety brak efektów.
tom3kb
Posty: 511
Rejestracja: 04 marca 2011, 06:30
ID Steam:
ID gracza: 209283
Lokalizacja: Sieradz

Re: "Ucięty" obraz.

Post autor: tom3kb »

Pobaw się przyciskami na monitorze: przesunięcie obrazu , lewo, prawo, góra,dól. Zmniejszenie obrazu itp. Zmniejszenie, przesuniecie całego obrazu.
Mauser
Posty: 6
Rejestracja: 05 listopada 2012, 21:06
ID Steam:
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Ucięty" obraz.

Post autor: Mauser »

Przyciskami na monitorze, to mogę co najwyżej go włączyć :P Akurat na moim monitorze nie mam żadnych przycisków, poza włącznikiem. Ktoś jeszcze ma jakieś sugestie?
Awatar użytkownika
polikerski
Posty: 236
Rejestracja: 01 lipca 2008, 14:31
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Marki

Re: "Ucięty" obraz.

Post autor: polikerski »

Reszta gier działa Ci dobrze? Miałeś już kiedyś taki problem?
Gdy widzisz błysk, jest już za późno...
Obrazek
Piecyk: AMD Phenom II X4 955BE 3.2GHz; Sapphire Radeon HD 6870 DDR5 1GB; 8GB GoodRam DDR2 800MHz
Gigabyte GA-M720-US3
; Chieftec GPA-500S; Seagate Barracuda ST3750528AS ATA Device
Mauser
Posty: 6
Rejestracja: 05 listopada 2012, 21:06
ID Steam:
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Ucięty" obraz.

Post autor: Mauser »

Tak, reszta gier działa w porządku. Jak dotąd taka sytuacja mi się nie zdarzyła.
Frost
Posty: 39
Rejestracja: 10 listopada 2011, 19:42
ID Steam:

Re: "Ucięty" obraz.

Post autor: Frost »

Przyciskami na monitorze, to mogę co najwyżej go włączyć Akurat na moim monitorze nie mam żadnych przycisków, poza włącznikiem. Ktoś jeszcze ma jakieś sugestie?
Głowy nie dam, ale wydaje mi się, że jest to od monitora.
Jeśli nie masz na nim przycisków pobierz program ForteManager(dla monitorów LG, dla innych firm także są, ale nie szukałem)
" Im więcej potu na ćwiczeniach, tym mniej krwi na polu walki. "
http://www.psct-a2.pl
Polish Special Combat Team
Awatar użytkownika
polikerski
Posty: 236
Rejestracja: 01 lipca 2008, 14:31
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Marki

Re: "Ucięty" obraz.

Post autor: polikerski »

masz zawsze w pełnym oknie? Może masz ustawiony obraz w grze na 16:9 a twój monitor jest 4:3. spróbuj interfejs zmienić w ustawieniach na inne ustawienie.
Gdy widzisz błysk, jest już za późno...
Obrazek
Piecyk: AMD Phenom II X4 955BE 3.2GHz; Sapphire Radeon HD 6870 DDR5 1GB; 8GB GoodRam DDR2 800MHz
Gigabyte GA-M720-US3
; Chieftec GPA-500S; Seagate Barracuda ST3750528AS ATA Device
Mauser
Posty: 6
Rejestracja: 05 listopada 2012, 21:06
ID Steam:
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Ucięty" obraz.

Post autor: Mauser »

Frost pisze: Głowy nie dam, ale wydaje mi się, że jest to od monitora.
Jeśli nie masz na nim przycisków pobierz program ForteManager(dla monitorów LG, dla innych firm także są, ale nie szukałem)
Okej, zainstalowałem ten program, co dalej? W nim mogę ustawić rozdzielczość ekranu i tak dalej, a to wszystko wydaje się być ustawione dobrze. Ja bym bardziej skłaniał się do twierdzenia, że to coś z grą, ponieważ wszystkie inne działają normalnie.
polikerski pisze:masz zawsze w pełnym oknie? Może masz ustawiony obraz w grze na 16:9 a twój monitor jest 4:3. spróbuj interfejs zmienić w ustawieniach na inne ustawienie.
Tak, zawsze mam w pełnym oknie. Opcjami grafiki próbowałem się bawić - wciąż to samo.
Frost
Posty: 39
Rejestracja: 10 listopada 2011, 19:42
ID Steam:

Re: "Ucięty" obraz.

Post autor: Frost »

W zakładce Position masz przesuwanie monitora w prawo / lewo, ale jeżeli problem występuje tylko w grze ArmA, to winą są bardziej sterowniki karty graficznej - zaktualizuj je do najnowszej wersji.

Innym wyjściem jest wejście do gry ArmA, a następnie w ForteManager ustawienie w zakładce Display -> Tracking pozycji ekranu która będzie dla ciebie wygodna.
Następnie, gdy to ustawisz klikasz Save As na dolnym przycisku w programie i zapisujesz ustawienie na nazwe np. Arma.

Stwórz sobie jeszcze jedno ustawienie tym samym sposobem, ale do pulpitu, żebyś po zakończeniu gry w ArmA nie musiał po raz kolejny przestawiać obrazu.

Gdy zrobisz sobie te ustawienia wystarczy, że przed grą w ArmA / po skończeniu gry je załadujesz z ezMenu -> Profile(przesuwając na strzałkach)
" Im więcej potu na ćwiczeniach, tym mniej krwi na polu walki. "
http://www.psct-a2.pl
Polish Special Combat Team
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grafika”