Video Memory - co to daje?

Problemy z ustawieniami graficznymi, złym wyświetlaniem grafiki.

Moderator: Inkwizytor

Zablokowany
epaGamer
Posty: 7
Rejestracja: 16 lipca 2009, 20:17
ID Steam:
ID gracza: 0

Video Memory - co to daje?

Post autor: epaGamer »

Gdy ustawiałem detale w Arma 2 i gdy doszedłem do tekstur to gdy je zmieniałem wraz z nimi zmieniało się "Video Memory" i chciałbym wiedzieć za co dokładnie odpowiada ta funkcja?

BTW. Dlaczego każdy narzeka na blooma? Przecież można go wyłączyć całkowicie w opcjach po patchu 1.02...
Awatar użytkownika
Maćko
Posty: 653
Rejestracja: 10 grudnia 2007, 15:08
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Video Memory - co to daje?

Post autor: Maćko »

Video Memory jest połączone z jakością tekstur. Im więcej pamięci na karcie graficznej tym lepiej - tekstury są dokładniejsze, ogólnie wszystko wygląda dużo ładniej.

256MB - nisko
512MB - normalnie
640-896MB (przynajmniej teoretycznie ;p) - wysoko
1024MB i więcej - bardzo wysoko
epaGamer pisze:BTW. Dlaczego każdy narzeka na blooma? Przecież można go wyłączyć całkowicie w opcjach po patchu 1.02...
Gdzie konkretnie? :P Większość narzekań odnośnie blooma było przed pojawieniem się patcha 1.02 :]
Obrazek
Obrazek

-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 [email protected] | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL14 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
epaGamer
Posty: 7
Rejestracja: 16 lipca 2009, 20:17
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Video Memory - co to daje?

Post autor: epaGamer »

W postprocess effects daje się disable i jest git i co do tego "Video Memory" to przy 3gb ramu najlepiej dać na very high?
Rainbow
Posty: 874
Rejestracja: 01 stycznia 2007, 00:57
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Video Memory - co to daje?

Post autor: Rainbow »

Tu chodzi o pamięć RAM na karcie graficznej, a nie o operacyjną/systemową :P
Zablokowany

Wróć do „Grafika”