Jak grać na steamie ?

Problemy i porady nt łączenia się po sieci LAN oraz przez internet

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
unknown soldier
Posty: 13
Rejestracja: 07 kwietnia 2013, 07:28
ID Steam:

Jak grać na steamie ?

Post autor: unknown soldier »

Witam,

Czy będę mógł grać na steamie jeśli zakupię grę z innego źródła (poza steamem)
Wystarczy do tego zwykłe konto na steamie, czy związane jest to za jakimiś kosztami ?
Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc w tym temacie.
tom3kb
Posty: 511
Rejestracja: 04 marca 2011, 06:30
ID Steam:
ID gracza: 209283
Lokalizacja: Sieradz

Re: Jak grać na steamie ?

Post autor: tom3kb »

Jeśli chodzi ci czy mając wersje nie steamową army 2 np: Polską pudełkową będziesz mógł grać na jednym serwerze z ludźmi, którzy maja wersje steamową, to tak. bez problemu.
A jeśli o to czy mając grę nie steamową możesz ja dodać do steama to chyba nie.
unknown soldier
Posty: 13
Rejestracja: 07 kwietnia 2013, 07:28
ID Steam:

Re: Jak grać na steamie ?

Post autor: unknown soldier »

Chciałem kupić w sklepie internetowym wersję elektroniczną gry, którą ściągnę do siebie na dysk.
Mam zainstalowanego steama i jestem zarejestrowany.
Pytanie czy będę mógł grać na steamie ?
Awatar użytkownika
QualKehk
Posty: 71
Rejestracja: 11 kwietnia 2012, 22:58
ID Steam:

Re: Jak grać na steamie ?

Post autor: QualKehk »

Z tego co wiem, to jest taka możliwość. Sam tego nie robiłem ale znalazłem coś interesującego na YT http://www.youtube.com/watch?v=POZAI5xhP5k lub http://technologie.gazeta.pl/technopora ... _gre_.html
Obrazek Obrazek Obrazek
unknown soldier
Posty: 13
Rejestracja: 07 kwietnia 2013, 07:28
ID Steam:

Re: Jak grać na steamie ?

Post autor: unknown soldier »

QualKehk dzięki. Jak widać nic trudnego dodać grę do steama. Nie wiem czy dalej wymagane jest podanie jakiegoś klucza.
Chyba będzie trzeba kupić i samemu sprawdzić jak to wygląda. Na początek podstawową wersję Arma II.
Awatar użytkownika
QualKehk
Posty: 71
Rejestracja: 11 kwietnia 2012, 22:58
ID Steam:

Re: Jak grać na steamie ?

Post autor: QualKehk »

Właśnie sprawdziłem czy Arma 2 OA oraz zainstalowane do niej mody działają wykorzystując opcję "Dodaj grę spoza Steam do mojej biblioteki...". Bez problemu mogę grać we wszystko co mam zainstalowane na moim komputerze :) Steam będzie wykorzystywał skrót do aplikacji znajdującej się już na dysku HDD. W przypadku gry pudełkowej, Steam nie zamieni jej na wersję Steam-ową!
Obrazek Obrazek Obrazek
unknown soldier
Posty: 13
Rejestracja: 07 kwietnia 2013, 07:28
ID Steam:

Re: Jak grać na steamie ?

Post autor: unknown soldier »

Świetnie. Dzięki za poświęcony czas i że chciało Ci się sprawdzić co z tym steamem.
unknown soldier
Posty: 13
Rejestracja: 07 kwietnia 2013, 07:28
ID Steam:

Re: Jak grać na steamie ?

Post autor: unknown soldier »

Grę do steama dodałem bez problemu. Niestety nie mogę grać na setamie. Wymagane jest dalej podanie klucza tego od instalacji... mój ma inny format i nie mogę zarejestrować gry w steamie.
Awatar użytkownika
Suchar
Posty: 88
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 14:47
ID Steam:
Numer GG: 4663741
ID gracza: 1
Kontakt:

Re: Jak grać na steamie ?

Post autor: Suchar »

Chyba mniej wiecej czaje o co Ci chodzi, aby moc "grac na steamie" musisz miec gre kupiona w sklepie steam, albo innym ktory sprzedaje klucze do steam. Klucz steam jest specjalnie przygotowany tylko do tej platformy. Kod seryjny podawany przy instalacji nie jest specjalnym kodem do steam. Ja np moja Arme II i OA kupilem w sklepie gry online i dostalem dwa klucze ktore musze podac przy instalacji, nie sa to jednak klucze steam, wiec jedyne co moge zrobic to dodac skrot gry to steam, tak jak opisano to wyzej, nie moge "grac na steamie". Nie ma innej mozliwosc aby dodac gre kupiona poza steam, ktora nie jest steamowym kluczem, do listy gier i "grac na steamie".

Zwroc uwage ze jak wychodzi jakas nowa gra to jest ona dostepna w wersji pudelkowej, w wersji elektronicznej steam, oraz w wersji elektronicznej sprzedawanej przez sklepy w postaci samych cdkeyow. Jest to rozdrobnienie od ktorego wiekszosc producentow odchodzi i coraz czesciej gry w pudelkach to po prostu kody do platformy steam. Chyba ze sa to produkty konkurencji takie jak Battlefield ktory dziala na klonie steama czyli Originie.
Obrazek
unknown soldier
Posty: 13
Rejestracja: 07 kwietnia 2013, 07:28
ID Steam:

Re: Jak grać na steamie ?

Post autor: unknown soldier »

Czytając cd key lub "wpisz kod produktu...." zasugerowałem się że jest to klucz wpisywany przy instalacji gry. Chyba masz rację wymagany jest tu dodatkowy klucz do steam. Ja swoją grę też zakupiłem w sklepie gry online. Jest to wersja podstawowa i miałem zamiar dokupić dodatek arrowhead... teraz trochę żałuję że nie kupiłem od razu Combined Operations zawierającego te dwie gry. Na stronie steam w supporcie jest napisane że właśnie Arma II Combined Operations wersja cyfrowa może być zarejestrowana na steamie. Wersji podstawowej ani dodatku arrowhead kupionego jako osobna gra nie ma tam wymienionego... jeśli chodzi o wersje cyfrowe gry.
Awatar użytkownika
Slawek
Posty: 811
Rejestracja: 18 grudnia 2009, 00:42
ID Steam: EC_Zadra
Numer GG: 11973988
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Jak grać na steamie ?

Post autor: Slawek »

Po zainstalowaniu Arma2 na dysku włącz Steam i w Biblotece w lewym dolnym rogu kliknij +DODAJ GRĘ. Następnie dodaj grę spoza Steam. Po wybraniu Arma2 będziesz miał ją na liście gier. Aby działała nakładka Steam (shift+Tab) w grze odpal ją przez Steam.
Modyfikacja lub skrót spoza Steam
Część szczegółowych informacji na temat gry ArmA 2 jest niedostępna, ponieważ jest to modyfikacja lub skrót spoza Steam. Steam nadal będzie zarządzał uruchamianiem gry; nakładka serwisu powinna być dostępna w grze.
Jeśli do Arma2 dokupisz Arrowhead spoza Steam i zainstalujesz go do katalogu Arma, to będziesz miał ARMA 2 Combined Operations, który też dodaj do listy gier na Steam.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek...Obrazek
In Game: Zadra, [EC] Slawek
TeamSpeak3 dla graczy Arma - Arma3PL lub 212.91.26.150:7891 Polish Community @ Steam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Połączenie z siecią i serwerem”