Łatki do gry w Arma 2 i opcje grafiki.

Problemy i porady nt dobrej i słabej wydajności PC, zawieszaniem się gry itp.

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
krulik661
Posty: 2
Rejestracja: 11 lutego 2014, 17:09
ID Steam:

Łatki do gry w Arma 2 i opcje grafiki.

Post autor: krulik661 »

Witam. Czy są jakieś łatki pomagające w optymalizacji gry? Arma 2.

PS. Która opcja odpowiada za ostrość gry? Bo nie zależy mi na super efektach, ale obiektów z kilku metrów już nie widze bo są rozmazane. Nie mam zbyt dobrego kompa, gdy ustawie Quality (czy coś takiego, po zmianie wszystkie opcje sie zmieniaja) na full to grafika jest dobra, ale przycina. Chciałbym zmniejszyć grafike, ale ostrość ustawić na odpowiednią.
Awatar użytkownika
vynaratorski
Posty: 178
Rejestracja: 27 września 2009, 15:22
ID Steam:
ID gracza: 1
Kontakt:

Re: Łatki do gry w Arma 2 i opcje grafiki.

Post autor: vynaratorski »

1. Rozdzielczość 3D musi być 100% rozdzielczości interfejsu.
2. Możesz zmniejszyć postefekty.
3. Postprocessing AA możesz ustawić na Sharpen (low), żeby jeszcze bardziej wyostrzyć.

Mam nadzieję, że pomogłem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ashans
Posty: 40
Rejestracja: 27 grudnia 2013, 18:31
ID Steam:
Numer GG: 4223364
Kontakt:

Re: Łatki do gry w Arma 2 i opcje grafiki.

Post autor: Ashans »

-world=empty -nosplash -skipIntro -maxMem=(ilosc panieci ram) -maxVRAM=(Ilosc pamieci karty graf.) -cpuCount=(liczba rdzeni) -exThreads=(lcałkowita liczba wątków)

maxMem - maksymalna wartość to 2047
maxVRAM - maksymalna wartość to 2047 (to zmienić w zależności od pamięci na waszej k. graficznej)
cpuCount - ustawić 2 dla 2 rdzeni, przy większej ilości polecam podać maksymalną wartość
exThreads - dla 2 rdzeni - 3, dla 4 i więcej - 7

I teraz w grze:
Tex. detail - normal
Video memory - default
An. filtering - low
Antialiasing - low
Terrain detail - normal
Objects detail - normal
Shadow detail - disabled
HDR quality - normal
Postprocessing effects - disabled
VSync - disabled

Z czego pierw zmień ustawienia w grze a potem dopisz odpowiednie linijki.
Możesz dodać "-winxp" jeśli masz Xp-ka

Jeśli nie będziesz wiedział jak czegoś zrobić wejdz na ARMATOG.COM i napisz na forum, zgadamy się jakoś :)

(Przykład)
parametry dla 4 rdzeni, 2GB WOLNEGO ramu oraz 512MB ramu na karcie graficznej: -world=empty -nosplash -skipIntro -maxMem=2047 -maxVRAM=512 -cpuCount=4 -exThreads=7 + ew -winxp

Zawsze możesz też zoptymalizować sam komputer, ramdisk itp.

+ link do filmiku w którym gość pokazuje co jeszcze można zmienić w plikach konfiguracyjnych

http://www.youtube.com/watch?v=IbbLABAOyx8

Z czego rzeczy które robi w DayZCommanderze można zrobić w Arma Lanucher (polecam wersje 3.3.1). Najlepiej i tak dopisać to ręcznie do skrótu.


Za wszelkie błędy interpunkcyjne i ortograficzne przepraszam, post pisany na szybko, bez kawy.
Obrazek
krulik661
Posty: 2
Rejestracja: 11 lutego 2014, 17:09
ID Steam:

Re: Łatki do gry w Arma 2 i opcje grafiki.

Post autor: krulik661 »

UP@ Sorry za takie głupie pytanie bo jestem zielony w tym, ale.. -world=empty -nosplash -skipIntro -maxMem=(ilosc panieci ram) -maxVRAM=(Ilosc pamieci karty graf.) -cpuCount=(liczba rdzeni) -exThreads=(lcałkowita liczba wątków) - jak tego użyć, gdzie wpisać? Przez Start>Uruchom? Jeśli tak to jak mam otworzyć Dayz? Wybieram serwery przez dayzcommandera, a otwiera mi się A2OA.

PS. Rodzielczość 3D mocno wpływ na FPSy, widząc na youtube nie którzy mają ustawione na 60 pare procent i mają całkiem ładną grafikę, a kiedy ja tak ustawie, nic nie widze bo wszystko jest rozmazane i grać się nie da. Czym może to być spowodowane? Znośną grafikę mam dopiero (chyba) od 87%.
Awatar użytkownika
Ashans
Posty: 40
Rejestracja: 27 grudnia 2013, 18:31
ID Steam:
Numer GG: 4223364
Kontakt:

Re: Łatki do gry w Arma 2 i opcje grafiki.

Post autor: Ashans »

Komendy wpisujesz we właściwosciach skrótu do OA, lub skopiować do odpowiedniego pola w ArmA II Lanucher.

Obrazek

Wygląda to mniej wiecej tak jak powyżej. Tam gdzie są kropeczki wpisujesz komendy, dla przykładu wpisałem jedna. Poprostu wklej to co Ci napisalem wczesniej tam. Jeśli czegoś nie bedziesz wiedział najszybciej dostaniesz odpowiedz jak wejdziesz do nas na forum (http://www.armatog.com)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydajność i zawieszanie się”