ARMA II - Niskie FPS'y

Problemy i porady nt dobrej i słabej wydajności PC, zawieszaniem się gry itp.

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
wyga
Posty: 1
Rejestracja: 16 grudnia 2012, 22:50
ID Steam:

ARMA II - Niskie FPS'y

Post autor: wyga »

Witam.
Generalnie mam taki problem, że wydaje mi się, iż ARMA nie wykorzystuje całego potencjału mojego sprzętu. Gram w zasadzie przeważnie w DayZ. I nie raz napotkałem się na taki problem, że, gdy się obracałem na nowo wczytywały mi się tekstury budynków etc. FPS'y na lekko okrojonej grafice sięgają 40 - 70 FPS. Natomiast na maksymalnych z włączonym wygładzaniem 15 - 30. Bez wygładzania 30 - 40.
Posiadam wersję steamowską i w procesach arma widnieje mi jako proces arma2oa.exe*32 bit co rozumiem jako "uruchomiona" w wersji 32bit. Na maksymalnych ustawieniach całkowite zużycie pamięci sięga 4,5gb, a zużycie procesora wynosi max 60% na każdym z 4 rdzeni.

Czy jest jakiś sposób, by wyciągnąć większą wydajność? I zwiększyć ilość pamięci ram wykorzystywanej przez armę?

BTW: Rozdzielczość interfejsu i rozdzielczość 3D 1920x1080, widzialność: 10000, co nie powinno przeszkadzać gdyż od serwerów na których przebywam maksymalny widziany obszar to ~1000.

Specyfikacja mojego sprzętu (bez OC):
CPU: i5-2500k
GPU: Nvidia GTX570 DirectCUII
RAM: 2x 4gb Corsair Vengeance Blue (1600MHz)
MOBO: Asrock P67 PRO3 B3
PSU: XFX Core 550 - 550W
Frost
Posty: 39
Rejestracja: 10 listopada 2011, 19:42
ID Steam:

Re: ARMA II - Niskie FPS'y

Post autor: Frost »

Są opcje z rdzeniami oraz ilością RAM-u z ktorą chcesz odpalić arme. Poszukaj na Bohemia.
Opcje dodajesz do skrótu army (z którego go odpalasz)
" Im więcej potu na ćwiczeniach, tym mniej krwi na polu walki. "
http://www.psct-a2.pl
Polish Special Combat Team
Awatar użytkownika
Slawek
Posty: 811
Rejestracja: 18 grudnia 2009, 00:42
ID Steam: EC_Zadra
Numer GG: 11973988
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: ARMA II - Niskie FPS'y

Post autor: Slawek »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek...Obrazek
In Game: Zadra, [EC] Slawek
TeamSpeak3 dla graczy Arma - Arma3PL lub 212.91.26.150:7891 Polish Community @ Steam
Awatar użytkownika
QualKehk
Posty: 71
Rejestracja: 11 kwietnia 2012, 22:58
ID Steam:

Re: ARMA II - Niskie FPS'y

Post autor: QualKehk »

Arma 2 posiada duże wymagania sprzętowe, wina leży po stronie źle zoptymalizowanego silnika gry. Jeśli chodzi o pamięć RAM to gra ta używa maksymalnie 2047 Mb (za pomocą komend*) oraz obsługuje procesory wielordzeniowe. Grając na "multi" musimy być świadomi tego, że slaby serwer hostujący będzie graczowi obniżał ilość klatek w grze. Najlepiej sprawdzać swój sprzęt na benchmarku wbudowanym w Armie. Zapraszam do przeczytania artykułu dot. sprzętu i ustawień graficznych gry:

Optymalne karty graficzne do ArmA2

Używanie w grach wysokich ustawień antyaliasingu i postefektów zawsze obniży nam płynność grania. zobacz na filmiku poniżej jak zauważalne są nagłe spadki FPSów (ustawienie antyaliasingu pow. 5x daje efekt białej roślinności) Ważne jest aktualizowanie sterowników np.: karty graficznej, dzięki nim można zwiększyć płynność wyświetlanego obrazu nawet o kilkadziesiąt procent (w niektórych grach).
Ja sam borykam się z problemem spadku płynności gry w momencie używania w broniach optyki przy terenie zalesionym. W moim przypadku dochodzi nawet do obniżenia z 70 kl/s do 25 co wpływa negatywnie na rozgrywkę w Armie.
Obawiam się, że na monstrum z dwoma GTX 690 i wymyślnym procesorem Arma 2 nie chodziła by tak jak każdy by chciał. Po prostu ta gra tak ma :(

* ArmaCenter - uruchamianie addonów

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=q-Ad8tGKEjY[/youtube] [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mAZUXXtd_Xk[/youtube]
Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydajność i zawieszanie się”