Arma 2 OA irytujący problem z FPS.

Problemy i porady nt dobrej i słabej wydajności PC, zawieszaniem się gry itp.

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Kreizol
Posty: 15
Rejestracja: 12 grudnia 2010, 13:19
ID Steam:
ID gracza: 0

Arma 2 OA irytujący problem z FPS.

Post autor: Kreizol »

Witam, od niedawna gram w Arme 2 Operation Arrowhead. Kupiłem grę głównie z powodu moda dayz, jednak lubię pogrąć również na warfare. Mój problem polega na tym iż mam przedziwne problemy z FPS'ami w grze. Na serwerze dayz są tą Mega skoki od 18-28 i tak co sekundę, raz 18 potem skok do 28 i tak w koło. O dziwno gdy na dayz spojżę w ziemię mój fps to 35 w górę. Część druga - serwer warfare. Tu jest jeszcze inaczej, gdy wejdę na serwer jest ok fps to 25-30, jednak z upływem gry fps może zejść do 13-15, po 15 minutach grania, nie wiedząc czemu gdy wejdę do pojazdu fps jest dużo wyższy (w dayz nie ma to znaczenia ). Dodam, iż gram na normalnych ustawieniach grafiki, a to dlatego iż zmiana na b. niskie kopletnie nic nie zmienia : ). Parematry komputera to:
Procek : intel core 2 quad 2.5ghz
Grafa : Geforce 9800gt 512
RAM: 4gb
Moim zdaniem na takim komputerze gra powinna chodzić na fpsach 20-30 w miarę stale. Uważam tak, gdyż na słabszych komputerach ludzie osiągają podobne wyniki. Poza tym, skoro coś by nie wyrabiało, to zmiana na niższe efekty powinna pomóc, jednak tutaj nie daje to ŻADNEGO efektu. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
QualKehk
Posty: 71
Rejestracja: 11 kwietnia 2012, 22:58
ID Steam:

Re: Arma 2 OA irytujący problem z FPS.

Post autor: QualKehk »

Napisz mi na jakich ustawieniach graficznych grasz. Ja średnio mam 60 kl/s, czasami na Dayz lub Poject Reality spada mi do 15 kl/s. Jest to winna nie mojego komputera ale wina serwera, na której hostuje się grę. Zobacz ile FPS masz na singlu, to wtedy będziesz miał wynik taki jaki Twój komputer wyciągnie na max. Ważne jest też, abyś pamiętał o aktualizacji gry, gdyż ona zazwyczaj naprawia błędy z wydajnością.

Są również komendy i programy (Arma II Luncher http://arma2.paro-technology.com/) dzięki którym są opcje przyśpieszające działanie gry:

"... Oczywiście to tylko przykłady, ścieżka do ArmA 2 może różnić się w zależności od miejsca jej instalacji na dysku twardym.
Czasem istotna jest również kolejność odpalania modyfikacji - w tym wypadku należy pamiętać, że im "później" w linii komend aktywowany jest mod, tym wyższy ma priorytet. Innymi słowy ten, który będzie ostatni (z prawej), ten nadpisze ustawienia pozostałych (tak to działa w 99 % przypadków).
Oprócz komendy -mod istnieje jeszcze kilka innych przydatnych parametrów.
-nosplash - eliminuje "billboardy" podczas startu gry. Jedyne co widzimy to ładny ekran ładowania. Wykorzystanie -nosplash może przyczynić się do szybszego uruchomienia się gry.
-maxMem=XXXX - określa ile pamięci RAM (w MB) gra może wykorzystać maksymalnie. 2047 to absolutne maksimum jakie można za pomocą tej komendy przydzielić.
-winxp - uruchamia obsługę technologii multigpu (SLI lib CrossFireX) na systemach Windows Vista oraz Windows Seven.
-cpuCount=X - określa ile rdzeni procesora gra ma wykorzystywać. X oznacza liczbę rdzeni procesora. (w innym wypadku gra określa automatycznie)
Przykład użycia wszystkich naraz:
"F:\Gry\ArmA II\arma2.exe" -nosplash -maxMem=1024 -winxp -cpuCount=4 -mod=@Afryka;@Murzyni;@Nizsza_Trawa
Naturalnie korzystamy tylko z tych, które są nam naprawdę potrzebne. "

* Opis pobrany z http://armacenter.pl)
Ostatnio zmieniony 30 czerwca 2012, 15:39 przez QualKehk, łącznie zmieniany 5 razy.
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Slawek
Posty: 811
Rejestracja: 18 grudnia 2009, 00:42
ID Steam: EC_Zadra
Numer GG: 11973988
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Arma 2 OA irytujący problem z FPS.

Post autor: Slawek »

Kreizol pisze:Witam, od niedawna gram w Arme 2 Operation Arrowhead
Ale wcześniej grałeś w Arma2 na tym samym sprzęcie z tymi samymi problemami, które jak widać nie zostały rozwiązane. viewtopic
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek...Obrazek
In Game: Zadra, [EC] Slawek
TeamSpeak3 dla graczy Arma - Arma3PL lub 212.91.26.150:7891 Polish Community @ Steam
Kreizol
Posty: 15
Rejestracja: 12 grudnia 2010, 13:19
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Arma 2 OA irytujący problem z FPS.

Post autor: Kreizol »

Updeaty najnowsze - wymagane do Dayz, Postefekty mam wyłączone, Antyaliasing niski, detale cieni wyłączone - reszta na normalnych. Odpaliłem kampanię, po rozpoczęciu się akcji na lotnisku fps to 22-25, czyli liczba, która mi odpowiada. Ważne że jest to wartość dość stabilna.

@Edit mógłbyś mi wyjaśnić jak działa ten progra? skopiowałem go do folderu z grą, ustawiłem optymalne ustawienia uruchomiłem grę, niestety nic nie pomogło w dayz nadal niesamowite skoki ; /
Awatar użytkownika
RozekPoland
Posty: 193
Rejestracja: 20 czerwca 2010, 13:16
ID Steam: RozekPoland
Numer GG: 24417445
Kontakt:

Re: Arma 2 OA irytujący problem z FPS.

Post autor: RozekPoland »

Sugeruję wyłączyć Antyaliasing, który potrafi znacznie obciążyć kartę graficzną.
Ostatnio zmieniony 18 sierpnia 2021, 03:47 przez RozekPoland, łącznie zmieniany 2 razy.
:ofp :weteran


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Kreizol
Posty: 15
Rejestracja: 12 grudnia 2010, 13:19
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Arma 2 OA irytujący problem z FPS.

Post autor: Kreizol »

Wyłączałem parokrotnie, ni 1 FPS'a więcej ni mniej : )
Cirmius
Posty: 1
Rejestracja: 01 lipca 2012, 15:26
ID Steam:

Re: Arma 2 OA irytujący problem z FPS.

Post autor: Cirmius »

Mam podobne problemy. Są jeszcze jakieś propozycje usprawnienia gry? Mój sprzęt to:

Nvidia GeForce GT 540m
8GB Ram
Procesor intel core i7 2.0 (turbo boost 2.9) x4
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydajność i zawieszanie się”