Spadek płyności po kilku miesiącach bezproblemowej gry

Problemy i porady nt dobrej i słabej wydajności PC, zawieszaniem się gry itp.

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Vedymin
Posty: 4
Rejestracja: 19 listopada 2011, 21:34
ID Steam:

Spadek płyności po kilku miesiącach bezproblemowej gry

Post autor: Vedymin »

Witam, szukałem po całym forum, lecz nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Otóż, posiadam Armę II z CD-Action z patchem 1.10 oraz dodatek OA. Grałem w to kilka miesięcy temu i płynność była co najmniej dobra na wysokich ustawieniach grafiki oraz na widoczności coś koło 8000m może więcej, odpaliłem niedawno te gry jeszcze raz i zauważyłem ogromny spadek płynności. Nawet na średnich ustawieniach gra ma z 18 FPSów, jak nie mniej (zależy głównie od miejsca, czy to las czy pustkowie). Nie wgrywałem żadnych modów, może dwie, trzy misje, które potem modyfikowałem w edytorze. Z programów raczej nic nowego, wirusa nie mam. Battlefield 3 dla przykładu chodzi mi na wysokich z 60 FPS. Z góry dzięki za pomoc.

I może jeszcze podepnę, bo bardzo mnie to zastanawia, że jak strzelam z flar z granatnika, to nie widać nic, kompletnie. Strzelam w górę, w ziemię, przed siebie i nic... macie tak też?
Ostatnio zmieniony 11 grudnia 2011, 21:09 przez Vedymin, łącznie zmieniany 1 raz.
Vedymin
Posty: 4
Rejestracja: 19 listopada 2011, 21:34
ID Steam:

Re: Spadek płyności po kilku miesiącach bezproblemowej gry

Post autor: Vedymin »

Dzięki wielkie za pomoc, widziałem że aż zabijaliście się o to, kto pierwszy mi odpisze.
W sumie chyba jedynym wyjściem będzie reinstall, ale wciąż nie wiem czy to zapobiegnie podobnym cyrkom w przyszłości.
Awatar użytkownika
bates911
Posty: 27
Rejestracja: 17 grudnia 2009, 23:54
ID Steam:
Numer GG: 1668468
ID gracza: 0

Re: Spadek płyności po kilku miesiącach bezproblemowej gry

Post autor: bates911 »

Nie instalowałeś jakiegoś oprogramowania ? Może coś ci działa w tle i zżera zasoby. Najpierw CClinerem wyczyść system.
Awatar użytkownika
DRIVER
Posty: 247
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 20:43
ID Steam:
Numer GG: 6869863
ID gracza: 0
Lokalizacja: Koszalin

Re: Spadek płyności po kilku miesiącach bezproblemowej gry

Post autor: DRIVER »

Wszystko ladnie pieknie. A moze tak specyfikacja komputera?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Vedymin
Posty: 4
Rejestracja: 19 listopada 2011, 21:34
ID Steam:

Re: Spadek płyności po kilku miesiącach bezproblemowej gry

Post autor: Vedymin »

Dzięki za odpowiedzi tak na wstępie. Jak mówiłem gra na początku chodziła płynnie, nie zmieniałem w bebechach niczego, no ale podam parametry na wszelki wypadek, bo kto wie, co jest przyczyną.

Procesor AMD Phenom II X4 955 3.20 GHz
Karta: ATI Radeon HD 5770
RAM 4 GB
Win 7

Wirusa nie mam, dysk defragmentowany Advanced System Care, w tle leci jedynie Avira, jednak ten program, podobnie jak Xfire mam od bardzo dawna, jeszcze zanim instalowałem Arme II.
Jedyna taka moja refleksja, to to, że przed wystąpieniem tych dziwnych spadków płynności, sporo grzebałem w edytorze, rozpakowywałem misje pobrane z neta i je przerabiałem, nie bawiłem się natomiast z kampanią ani misjami domyślnymi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydajność i zawieszanie się”