Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Problemy i porady nt dobrej i słabej wydajności PC, zawieszaniem się gry itp.

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
szymozillo
Posty: 3
Rejestracja: 27 stycznia 2013, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 5125

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: szymozillo »

tasior2103 pisze:W armie bardzo ważny jest procesor. i3 może byc trochę mało. Może warto doskrobać te 300zł i zakupić chociażby i5 2500k?
Ojojoj, wyjdzie 2200zł, troszuńkę za dużo :<
SzejkAbdul
Posty: 3
Rejestracja: 11 lutego 2013, 20:32
ID Steam:

ARMA 2 OA Sprzęt

Post autor: SzejkAbdul »

Witam. Ostatnio myślę nad zakupem OA lecz martwię się o mój sprzed :
Procesor : AMD Athlon II X2 3.10 GHZ
RAM : DDR3 4 GB
Karta Graficzna : Ge Force GTS 450
Windows 7
I tu pytanie opłaca mi się zakup ARMY II OA bo boje się że będzie mi się zwyczajnie ścinała. Czy mam jakieś szansę ze mi pójdzie i że będę mógł grać bez lagów ???? :D Z góry dziękuję za pomoc. :)
tom3kb
Posty: 511
Rejestracja: 04 marca 2011, 06:30
ID Steam:
ID gracza: 209283
Lokalizacja: Sieradz

Re: ARMA 2 OA Sprzęt

Post autor: tom3kb »

Jak chcesz grać w multi to jeszcze wypada kupić Arma 2 do tego (lub chociaż ściągnąć arma 2 free-strasznie niskiej jakości tekstury). Większość ludzi w sieci gra na arma 2 CO (A2+OA).
Nie będzie źle. W multi na srednio-wysokich powinieneś dać radę ale w nie za duzej rozdzielczości i nie na jakimś wielkim monitorze.
SzejkAbdul
Posty: 3
Rejestracja: 11 lutego 2013, 20:32
ID Steam:

Re: ARMA 2 OA Sprzęt

Post autor: SzejkAbdul »

Tak wiem o tym połączeniu ARMY 2 z OA mam ARME 2 i chodzi mi na średnich, mam około 40 fps.
Po prostu mam znajomych którzy grają w OA na multi i dla tego myślę nad zakupem, i tutaj mam kolejny problem mianowicie kumple grają na modach sam dokładnie nie wiem jakich ale boje się że po tych modach procesor mi nie będzie wyrabiał.
tom3kb
Posty: 511
Rejestracja: 04 marca 2011, 06:30
ID Steam:
ID gracza: 209283
Lokalizacja: Sieradz

Re: ARMA 2 OA Sprzęt

Post autor: tom3kb »

Modami się nie przejmuj, czysta instalka army 2 i OA zajmuje 15-20 giga. Ja nieraz odpalam grę z dodatkowymi 80 gigabajtami modów i nie robi to różnicy. Niektóre mody powodują większe obciążenie procesora ale to raczej nic wielkiego, no i w multi nie używasz takiej ilości modów. Najczęściej ACE +ACRE + jakaś wyspa i może jakieś inne jednostki dla danej misji, więc nie jest tego za dużo.
SzejkAbdul
Posty: 3
Rejestracja: 11 lutego 2013, 20:32
ID Steam:

Re: ARMA 2 OA Sprzęt

Post autor: SzejkAbdul »

Dobrze bardzo dziękuję za odpowiedzi użytkownikowi tom3kb. Przekonałeś mnie do zakupu :)
Ssak
Posty: 1
Rejestracja: 11 marca 2013, 22:21
ID Steam:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: Ssak »

Cześć
Szykuję się do kupienia nowego kompa, głównie pod A2/3. Od kilku dni przeglądam serwisy i fora aby stworzyć optymalną konfigurację. Nie mam wygórowanych oczekiwań do jakości grafiki, ma działać płynnie i wynagrodzić mi lata grania na rozdzielczości 800x640 :oops: .

Swoją wiedzę opieram się na poniższych zestawienia:
http://gamegpu.ru/action-/-fps-/-tps/ar ... chast.html
http://pclab.pl/art50000-58.html
http://www.bit-tech.net/hardware/2012/0 ... b-review/4
http://www.computerbase.de/artikel/graf ... 25-mhz/17/


Podstawą konfiguracji ma być procek i5-3570k (o ok. 100zł droższa wersja umożliwiająca podkręcenie, które w późniejszym czasie chciałbym wykorzystać). Na kartę graficzną wybrałem GeForce`a 660 lub Radeon`a 7870. I tu mam problem ponieważ obydwie karty praktycznie mają takie same osiągi...jedni narzekają, inni chwalą (porównując w suchych testach w kolejności od najgorszego 660, 7870, 660 TI <- dużo droższa). Wydaje mi się, że więcej jest użytkowników GF-ów, który dodatkowo oferuje wspomaganie PhysX (który jak wyczytałem i tak jest przetwarzany przez procesor) oraz FX/SMAA (również przetwarzanie przez procesor). Ponadto słyszałem, że Intel lepiej się dogaduje z GeForce`mi (?). Sam natomiast jestem bardziej przekonany do Radeona (bez żadnych konkretnych powodów).

RAM`u planuję 8Gb (1600) na Win7 64-bit, dysk SSD (potrzebują również do innych celów), płytę główną już przed samym zakupem wybiorę (spytam się znajomego co na moją konfigurację poleca, chyba, że macie jakieś sensowne propozycję).

Czy macie wyrobioną opinię która karta graficzna lepiej będzie się sprawdzać w grze (A2 i 3), sprawia mniej problemów, lepiej "obsługuje" mody, ma wróżoną lepszą przyszłość na A3? Jakbyście oceniali powyższą konfigurację? Limit cenowy sam sobie ustalam, chciałbym się zmieścić w ok. 3-3,5k za samo pudło. Dla "kilku" fps-ów nie chcę przepłacać.

Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: FOX-PL* »

Ssak pisze:...Wydaje mi się, że więcej jest użytkowników GF-ów, który dodatkowo oferuje wspomaganie PhysX (który jak wyczytałem i tak jest przetwarzany przez procesor) oraz FX/SMAA (również przetwarzanie przez procesor). Ponadto słyszałem, że Intel lepiej się dogaduje z GeForce`mi (?). Sam natomiast jestem bardziej przekonany do Radeona (bez żadnych konkretnych powodów)...
Z tym PhysX w GF to wykorzystasz w innych grach nie w Armie3, więc jeśli szykujesz kompa pod AA3 to nie ma co patrzeć na GF dla tego, że posiadają to cudo, AA3 silnik PhysXa puszcza na główny procek.
Co do dogadywania się to jest jak Rusek, Niemiec i Polak.
I bądź nadal przekonany do Radeonów bo tu przynajmniej z grafiką nie kantują, tworząc kiedyś textury do AA2 i przekonałem się w jakiej jakości są wyświetlane przez GF a w jakiej przez Radeon aż się nie chciało patrzeć ile nvidia dla prędkości oszukuje.
Co do procka gdybym miał nie miał swojego i7-3770k to też bym wybrał i5-3570k.
Ram 8GB 1600 z cl9 spokojnie wystarczy, a płytę główną minimum fsb 1600, z chipsetem 77, a tak na przyszłość to gdyby fsb było załóżmy 2400 to płyty byś nie musiał zmieniać przy kolejnym upgrade tylko ramy na 2400.
szymozillo
Posty: 3
Rejestracja: 27 stycznia 2013, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 5125

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: szymozillo »

http://www.empik.com/procesor-athlon-ii ... ktronika-p
Czy pójdzie na takim procesorze Arma 2 Combined Operations? Na karcie graficznej to wiem, że pójdzie, a na tym procesorze?
tom3kb
Posty: 511
Rejestracja: 04 marca 2011, 06:30
ID Steam:
ID gracza: 209283
Lokalizacja: Sieradz

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: tom3kb »

A czy tak trudno porównać liczbę rdzeni i taktowanie tego procka z wymaganiami gry?
Oczywiście, że pójdzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydajność i zawieszanie się”