Arma 2 BEClient.dll error

Problemy i porady nt aktualizacji gry (patch'owanie)

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
QualKehk
Posty: 71
Rejestracja: 11 kwietnia 2012, 22:58
ID Steam:

Arma 2 BEClient.dll error

Post autor: QualKehk »

Grasz w DayZ i Project Reality? Czy wraz zaktualizowaniem moda DayZ i beta patch w wersji 1.60.94700+ Project Reality przestał działać wyrzucając błąd BEClient.dll? Teraz już jest na to sposób. Poniżej podaje film, który krok po korku pokazuje jak temu zapobiec i móc się cieszyć tymi dwoma wspaniałymi modami naraz! Poświęciłem cały dzień na znalezienie metody, wiec nie pisać mi tu bzdur typu: czy jest jakaś inna metoda, ponieważ ta jest za długa :rant

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cb65WetPAaQ[/youtube]

Głównym powodem występowania błędu BEClient.dll jest zainstalowanie beta patcha OA powyżej 1.60.94700 +, który zmienia on wersje BattlEye i aktualizuje grę do wersji 1.61.xxxxx+ uniemożliwiając uruchomienie Project Reality i inne serwery Army 2.
W momencie gdy graliśmy w DayZ i chcemy zacząć grać w Project Reality musimy znów kasować plik aktualizacji BattlEye (10:53 min.)

Pamietaj!
Project Reality działa tylko do wersji ARMA2_OA_Build_94700.
Jeśli chcesz włączyć PR wraz z beta patch 1.60.94700 wpisz w skrócie (Project Reality ARMA 2 v0.15 BETA) na pulpicie (prawy myszki - "Właściwości" - "Element docelowy"):

"C:\Program Files\Bohemia Interactive\ArmA 2\@PR\praa.exe" -beta
Ostatnio zmieniony 23 lipca 2012, 08:43 przez QualKehk, łącznie zmieniany 4 razy.
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Slawek
Posty: 811
Rejestracja: 18 grudnia 2009, 00:42
ID Steam: EC_Zadra
Numer GG: 11973988
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Arma 2 BEClient.dll error

Post autor: Slawek »

QualKehk pisze:Project Reality działa tylko na wersji ARMA2_OA_Build_94700
Raczej bym powiedział do wersji Build_94700, bo do tego numeru patche są zgodne z wersją OA 1.60
QualKehk pisze:Głównym powodem występowania błędu BEClient.dll jest zainstalowanie beta patcha OA 1.60.94700 +, który zmienia on wersje BattlEye i aktualizuje grę do wersji 1.61.xxxxx+ uniemożliwiając uruchomienie Project Reality.
Głównym problemem jest Mod DayZ, który zmusza graczy (celowe działanie?) do zainstalowania beta patcha niezgodnego z wersją 1.60, tym samym po wejściu na serwer gry zmienia się wersja Battleye, która działa tylko w wersji 1.61+ i nie jest kontatybilna wstecz.
QualKehk pisze: Musisz zawsze mieć dwie wersje gry jedna na Project Reality i druga na DayZ.
Ten problem nie dotyczy tylko Project Reality, ale całej gry, bo przy wejściu na czysty serwer OA przy ładowaniu się BEClienta Arma przestaje działać, tym samym kto gra w Day-Z nie pogra na czystym OA w multi.

Jedyno z wyjść, aby ponownie grać w OA w wersji 1.60, to mieć przygotowany pliki BEClient.dll i wklejać go do folderu ArmA2/Expansion/BattlEye. Do tego kasujemy plik BEClient.dll w ukrytym folderze AppData/Local/ArmA2OA/BattelEye.

Wersje BattlEye do pobrania- klik
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek...Obrazek
In Game: Zadra, [EC] Slawek
TeamSpeak3 dla graczy Arma - Arma3PL lub 212.91.26.150:7891 Polish Community @ Steam
Awatar użytkownika
QualKehk
Posty: 71
Rejestracja: 11 kwietnia 2012, 22:58
ID Steam:

Re: Arma 2 BEClient.dll error

Post autor: QualKehk »

Slawek pisze:Raczej bym powiedział do wersji Build_94700, bo do tego numeru patche są zgodne z wersją OA 1.60
Tu łapiesz mnie za słówka :)
Slawek pisze:Głównym problemem jest Mod DayZ, który zmusza graczy (celowe działanie?) do zainstalowania beta patcha niezgodnego z wersją 1.60, tym samym po wejściu na serwer gry zmienia się wersja Battleye, która działa tylko w wersji 1.61+ i nie jest kontatybilna wstecz.
Prawda!
Slawek pisze:Ten problem nie dotyczy tylko Project Reality, ale całej gry, bo przy wejściu na czysty serwer OA przy ładowaniu się BEClienta Arma przestaje działać, tym samym kto gra w Day-Z nie pogra na czystym OA w multi.
Sławku ale moja gra ograniczyła się do DayZ i PR :D ,więc napisałem to pod siebie :lol:
Slawek pisze:Jedyno z wyjść, aby ponownie grać w OA w wersji 1.60, to mieć przygotowany pliki BEClient.dll i wklejać go do folderu ArmA2/Expansion/BattlEye. Do tego kasujemy plik BEClient.dll w ukrytym folderze AppData/Local/ArmA2OA/BattelEye.
Wersje BattlEye do pobrania- [url=http: ... .html]klik
Ale nadal trzeba skasować beta patcha i zainstalować go wersji 94700, więc to co tu napisałeś nie będzie działać, gdyż wersja gry jest niezgodna z wersją PR. Próbowałem tak zrobić ale mi to nie wyszło, a czyścić rejestr po to aby móc zagrać w PR lub w inne mody było by katorgą.
Mój sposób działa i gram bez problemów ciesząc się tym co oferują mi mody do gry Arma 2. W filmiku jest pokazane jak używam dwóch folderów z grą, w przypadku folderu z PR to tak jak byśmy mieli Arme zaktualizowaną do wersji 1.60 i można tam wgrywać mody lub grać tak jak na czystej wersji.[/quote]

Przypominam film ma na celu pomóc tym co nie chcą rezygnować z DayZ ale chcą również grać PR
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Slawek
Posty: 811
Rejestracja: 18 grudnia 2009, 00:42
ID Steam: EC_Zadra
Numer GG: 11973988
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Arma 2 BEClient.dll error

Post autor: Slawek »

QualKehk pisze:Ale nadal trzeba skasować beta patcha i zainstalować go wersji 94700, więc to co tu napisałeś nie będzie działać, gdyż wersja gry jest niezgodna z wersją PR.
Przeczytaj mój post o PR - viewtopic. Project Reality nie wymaga beta patcha, jest zalecany.
Tak zawsze było, że beta patch służył do testowania wprowadzonych zmian przed oficjalnym patchem a nie był obowiązkowy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek...Obrazek
In Game: Zadra, [EC] Slawek
TeamSpeak3 dla graczy Arma - Arma3PL lub 212.91.26.150:7891 Polish Community @ Steam
Awatar użytkownika
Slawek
Posty: 811
Rejestracja: 18 grudnia 2009, 00:42
ID Steam: EC_Zadra
Numer GG: 11973988
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Arma 2 BEClient.dll error

Post autor: Slawek »

Po wydaniu patcha v1.62 mamy tylko jednego BEClienta, więc problem przestał istnieć.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek...Obrazek
In Game: Zadra, [EC] Slawek
TeamSpeak3 dla graczy Arma - Arma3PL lub 212.91.26.150:7891 Polish Community @ Steam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualizacja gry”