Arma2 PL problem z zainstalowaniem patchów pod Win7 64

Problemy i porady nt instalacji gry

Moderator: Inkwizytor

Awatar użytkownika
Artek3333
Posty: 578
Rejestracja: 29 czerwca 2007, 20:02
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Arma2 PL problem z zainstalowaniem patchów pod Win7 64

Post autor: Artek3333 »

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Mianowicie, z powodów technicznych, musiałem ponownie zainstalować Arme 2.(dotyczy WinXp) Okazało się, że instalacja na czystą Arma2 PL patch 1.05 wyskoczył problem z plikiem rocks2.pbo.
Niestety musiałem zastosować się do porady @Nexusa, czyli zainstalowałem grę od nowa i po kolei patche 1.03,1.04 i 1.05 co rozwiązało problem.
Wniosek z tego taki, że być może jak sugerował @Forrstal, płytka z grą jest uszkodzona, a instalacja wcześniejszych patchów po kolei, być może nadpisują te pliki i proces przebiega bezproblemowo. :?
Awatar użytkownika
Motaba
Posty: 2
Rejestracja: 11 lutego 2010, 20:04
ID Steam:
Numer GG: 1574999
ID gracza: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Arma2 PL problem z zainstalowaniem patchów pod Win7 64

Post autor: Motaba »

Witam, jestem trochę zły, chodzi mi oczywiście o patch 1.05.
Nie piszcie głupot że to wina płytek, sprzętu, systemu, braku umiejętności czy sklepu w którym ktoś kupił grę. Przeleciałem fora polskie i anglojęzyczne, wszędzie to samo. Ten problem dotyczy zbyt wielu osób aby była to wina wyżej wymienionych rzeczy. Jest to wina tylko i wyłącznie producenta który nie potrafi wypuścić porządnego patcha lub wprowadza graczy w błąd pisząc że można instalować go na "czystą" wersję. Rozumiem że niektórzy nie mają problemów, ale znaczna większość je ma !!! Ludzie mają prawo do zdenerwowania ponieważ płacą nie po to aby bujać się z patchami. W moim przypadku pomogło zainstalowanie po kolei wszystkich patchy poczynając od 1.03. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Arma2 PL problem z zainstalowaniem patchów pod Win7 64

Post autor: Forrestal »

Motaba pisze:Witam, jestem trochę zły, chodzi mi oczywiście o patch 1.05.
Nie piszcie głupot że to wina płytek, sprzętu, systemu, braku umiejętności czy sklepu w którym ktoś kupił grę. Przeleciałem fora polskie i anglojęzyczne, wszędzie to samo. Ten problem dotyczy zbyt wielu osób aby była to wina wyżej wymienionych rzeczy. Jest to wina tylko i wyłącznie producenta który nie potrafi wypuścić porządnego patcha lub wprowadza graczy w błąd pisząc że można instalować go na "czystą" wersję. Rozumiem że niektórzy nie mają problemów, ale znaczna większość je ma !!! Ludzie mają prawo do zdenerwowania ponieważ płacą nie po to aby bujać się z patchami. W moim przypadku pomogło zainstalowanie po kolei wszystkich patchy poczynając od 1.03. Pozdrawiam.

Patch to jest dobra wola developera - kupujac gre placisz za produkt ktory masz w pudelku.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Ikeos
Posty: 40
Rejestracja: 31 marca 2008, 21:16
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Arma2 PL problem z zainstalowaniem patchów pod Win7 64

Post autor: Ikeos »

Taa,Bis niestety nie jest doskonaly,a Ci co grają dłużej już się zdarzyli do tego przyzwyczaić.
Awatar użytkownika
Motaba
Posty: 2
Rejestracja: 11 lutego 2010, 20:04
ID Steam:
Numer GG: 1574999
ID gracza: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Arma2 PL problem z zainstalowaniem patchów pod Win7 64

Post autor: Motaba »

Forrestal pisze:
Motaba pisze:Witam, jestem trochę zły, chodzi mi oczywiście o patch 1.05.
Nie piszcie głupot że to wina płytek, sprzętu, systemu, braku umiejętności czy sklepu w którym ktoś kupił grę. Przeleciałem fora polskie i anglojęzyczne, wszędzie to samo. Ten problem dotyczy zbyt wielu osób aby była to wina wyżej wymienionych rzeczy. Jest to wina tylko i wyłącznie producenta który nie potrafi wypuścić porządnego patcha lub wprowadza graczy w błąd pisząc że można instalować go na "czystą" wersję. Rozumiem że niektórzy nie mają problemów, ale znaczna większość je ma !!! Ludzie mają prawo do zdenerwowania ponieważ płacą nie po to aby bujać się z patchami. W moim przypadku pomogło zainstalowanie po kolei wszystkich patchy poczynając od 1.03. Pozdrawiam.

Patch to jest dobra wola developera - kupujac gre placisz za produkt ktory masz w pudelku.
Masz rację, ale skoro już coś robi niech robi to dobrze. Może troszkę mnie poniosło. :)
Awatar użytkownika
Jaromaz
Posty: 92
Rejestracja: 23 marca 2007, 12:26
ID Steam:

Re: Arma2 PL problem z zainstalowaniem patchów pod Win7 64

Post autor: Jaromaz »

Patch 1.03 można pominąć - u mnie poszło poprawnie po 1.02 PL (oryginał) + 1.04 + 1.05 ...

sam 1.02 > 1.05 faktycznie wywalał błąd ...
Obrazek
Cebulus
Posty: 10
Rejestracja: 17 stycznia 2007, 10:45
ID Steam:

Re: Arma2 PL problem z zainstalowaniem patchów pod Win7 64

Post autor: Cebulus »

Witam wszystkich , mam taki problem pod Win7 64 instalator zaraz na poczatku procesu instalacji zawiesza cały system , próbowałem ze zgodnościami nic nie wychodzi . System jest czysty a ArmA2 miała być pierwsza gra w tym systemie. Może ktos miał podobny problem . I jeszcze jedno czy jeżeli przeniósłbym stara instalacje zrobioną na viscie i nie wiem dokonał jakiś wpisów w rejestrach tak aby ominąć instalator, da się coś takiego ?

Płyta z wersją pl
Komp :
i5
Ati 5870
4gb ram

Win7 64
Awatar użytkownika
Rafael3D
Posty: 440
Rejestracja: 30 grudnia 2006, 20:07
ID Steam:
Numer GG: 11844
ID gracza: 0
Lokalizacja: UK

Re: Arma2 PL problem z zainstalowaniem patchów pod Win7 64

Post autor: Rafael3D »

proponuję na początek spróbować zainstalować jakąkolwiek inna grę korzystającą z akceleracji 3D (wiem, obecnie oznacza to KAŻDĄ niemal) ;)
Jeśli aplikacja będzie chodzić poprawnie - zająć się Armą.
Krok pierwszy: Control Panel\System and Security\UAC ustawiasz na never notify.
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Arma2 PL problem z zainstalowaniem patchów pod Win7 64

Post autor: Forrestal »

Cebulus pisze:Witam wszystkich , mam taki problem pod Win7 64 instalator zaraz na poczatku procesu instalacji zawiesza cały system , próbowałem ze zgodnościami nic nie wychodzi . System jest czysty a ArmA2 miała być pierwsza gra w tym systemie. Może ktos miał podobny problem . I jeszcze jedno czy jeżeli przeniósłbym stara instalacje zrobioną na viscie i nie wiem dokonał jakiś wpisów w rejestrach tak aby ominąć instalator, da się coś takiego ?

Płyta z wersją pl
Komp :
i5
Ati 5870
4gb ram

Win7 64
Oryginalny Windows?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
rabus71
Posty: 80
Rejestracja: 06 stycznia 2010, 15:14
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Legnica

Re: Arma2 PL problem z zainstalowaniem patchów pod Win7 64

Post autor: rabus71 »

:coffee

----------------------------------------------------------------
i7950@4200
ddr3 1800+
MSI Eclipse
GTX 570
obudowa po Pentium 100mhz b.tower
Ostatnio zmieniony 22 lipca 2012, 11:02 przez rabus71, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Maćko
Posty: 653
Rejestracja: 10 grudnia 2007, 15:08
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Arma2 PL problem z zainstalowaniem patchów pod Win7 64

Post autor: Maćko »

rabus71 pisze::rox super pomoc tak to jest jak się ma wujka Billa Gatesa ,

Ja mam WIN 7 64bit Nie orginalny i sobie chwalę ,(ARMAII orginał ) wszystko śmiga jak złoto . :o
To co Ty tu w ogóle robisz ? :ohno
Obrazek
Obrazek

-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 [email protected] | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL14 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja i uruchamianie”