Arma2 PL problem z zainstalowaniem patchów pod Win7 64

Problemy i porady nt instalacji gry

Moderator: Inkwizytor

Awatar użytkownika
Nexus
Posty: 87
Rejestracja: 12 sierpnia 2009, 07:26
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Arma2 PL problem z zainstalowaniem patchów pod Win7 64

Post autor: Nexus »

Forrestal pisze:Nexus, nie wprowadzaj ludzi w blad. Wystarczy zainstalwoac 1.05 - zaden inny wczesniejszy patch nie jest wymagany.
To, że ty nie miałeś tego problemu nie znaczy, że go nie ma, sam myślałem podobnie jak ty i gdybyś poczytał forum doszedł byś do tego. Niestety głosy ludzi z problemem przewijały się dosyć często i gdy osobiście przeinstalowałem system zauważyłem, że nie było to bezpodstawne. (instalowane 3 razy i za każdym razem podczas instalacji czystego patcha 1.05 na polską wersje Arma2 1.02 po 80% błąd instalacji). Rozumiem oczywiście, że jesteś wyjątkiem, który nie miał z tym problemu i że używasz tak jak w nazwie postu Windowsa 7 64bit.
Obrazek
Obrazek
Majkel
Posty: 14
Rejestracja: 29 lipca 2008, 22:50
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Arma2 PL problem z zainstalowaniem patchów pod Win7 64

Post autor: Majkel »

Witam. Mam Win7 64bit Ultimate. Grę po kolei patchowałem ponieważ mam ją odkąd wyszła w Polsce. Nie miałem żadnych problemów występujących z patchem 103, 104 i 105 (mam nadzieje, że nie pomyliłem nic). Wszystko działa bez problemu. Instalacja, aktualizacja i działanie ACE - bez zarzutu.
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Arma2 PL problem z zainstalowaniem patchów pod Win7 64

Post autor: Forrestal »

Nexus pisze:
Forrestal pisze:Nexus, nie wprowadzaj ludzi w blad. Wystarczy zainstalwoac 1.05 - zaden inny wczesniejszy patch nie jest wymagany.
To, że ty nie miałeś tego problemu nie znaczy, że go nie ma, sam myślałem podobnie jak ty i gdybyś poczytał forum doszedł byś do tego. Niestety głosy ludzi z problemem przewijały się dosyć często i gdy osobiście przeinstalowałem system zauważyłem, że nie było to bezpodstawne. (instalowane 3 razy i za każdym razem podczas instalacji czystego patcha 1.05 na polską wersje Arma2 1.02 po 80% błąd instalacji). Rozumiem oczywiście, że jesteś wyjątkiem, który nie miał z tym problemu i że używasz tak jak w nazwie postu Windowsa 7 64bit.

To ze jest problem z instalacja patcha do ArmA to nie jest nowosc. Spowodowane to jest tym, ze LEM wydawal gre na kiepskich nosnikach przez co podczas instalacji pliki moga sie roznic. Mi samemu jedna plytka DVD pekla od srodka (tak samo bylo z ArmA1 btw). Starczy jeden bit roznicy i patcher moze sobie z tym plikiem juz nie poradzic choc nie zawsze tak jest.

Druga kwestia to ze patch 1.05 zawiera wszystko co patche 1.03 i 1.04 wiec instalowanie ich a potem 1.05 jest bez sensu. To bylo sednem mojego postu.

Tak, uzywam Windows 7 Professional x64. Moge przeprowadzic test i zainstalowac oraz spatchowac ArmA2 na 10 komputerach wyposazonych w ten system. Sam jestem ciekaw wynikow.

W nazwie tematu jest Win7 64bit, nie postu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Nexus
Posty: 87
Rejestracja: 12 sierpnia 2009, 07:26
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Arma2 PL problem z zainstalowaniem patchów pod Win7 64

Post autor: Nexus »

Wybacz ale nadal nie rozumiem... twierdzisz, że gra mi się z błędami zainstalowała czy może patch się pobrał z błędem...?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Arma2 PL problem z zainstalowaniem patchów pod Win7 64

Post autor: Forrestal »

Nexus pisze:Wybacz ale nadal nie rozumiem... twierdzisz, że gra mi się z błędami zainstalowała czy może patch się pobrał z błędem...?
Twierdze ze gra zainstalowala sie z bledami.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Marqz
Posty: 101
Rejestracja: 08 lutego 2007, 08:17
ID Steam:

Re: Arma2 PL problem z zainstalowaniem patchów pod Win7 64

Post autor: Marqz »

Siema Panowie. U mnie na podkręconym w pełni stabilnym procku instaluje grę i gram bez problemu. Ale jak patchuję zawsze wyskakuje błąd. Jak wgrywam patche zawsze przywracam domyśle takty i nie ma problemu. Zaznaczam że błędy wyskakują tylko przy patchowaniu i tylko z Armą. Może to komuś pomoże. Q6600 na 3.40 win 7 64.
Pzdr
Awatar użytkownika
Nexus
Posty: 87
Rejestracja: 12 sierpnia 2009, 07:26
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Arma2 PL problem z zainstalowaniem patchów pod Win7 64

Post autor: Nexus »

Nexus pisze:Twierdze ze gra zainstalowala sie z bledami.
3 razy z rzędu..? mało prawdopodobne, ale różnie bywa.
Marqz pisze: U mnie na podkręconym w pełni stabilnym procku instaluje grę i gram bez problemu.
Nie podkręcam nigdy procka ale uwaga istotna dla tych, którzy to robią. Jeśli ktoś nie podkręca, a ma problemy z patchami a konkretniej z pomijaniem kolejności proszę o zabranie głosu.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Arma2 PL problem z zainstalowaniem patchów pod Win7 64

Post autor: Forrestal »

Nexus pisze:
Nexus pisze:Twierdze ze gra zainstalowala sie z bledami.
3 razy z rzędu..? mało prawdopodobne, ale różnie bywa.
Wcale nie, jesli plyta jest zle odczytywana lub uszkodzona to powtarzalnosc moze byc rowna badz bliska 100%.

Udalo mi sie w firmie srpawdzic na 3 dodatkowych kompach:
-instalowane z PL DVD - zdazaja sie bledy przy kopiowaniu plikow, u mnie bodajze raz na piec prob. Czasem pomoze wyekstraktowanie pliku pbo z plyty i dogranie do folderu z ArmA2, pozniej patch 1.05 i viola
-instalowane z EN DVD - na 15 prob nie wystapil taki przypadek ze skopiowane pliki sie roznily.

Wnioski chyba sa oczywiste?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Nexus
Posty: 87
Rejestracja: 12 sierpnia 2009, 07:26
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Arma2 PL problem z zainstalowaniem patchów pod Win7 64

Post autor: Nexus »

Podsumowując.... najlepszym rozwiązaniem dla tych co nie mają angielskiej wersji:
Nexus pisze:jeśli to gra zakupiona w kraju to jest ona w wersji 1.02
czyli instalujemy kolejno;
1.03
1.04
1.05
No i po co ta cała przepychanka...? Najprostsze metody są zazwyczaj najbardziej skuteczne. I wcale nie wymagają zbytniej filozofii i kombinowania. Nie róbmy z łopaty koparki.

No i proszę nie zarzucać mi, że wprowadzam kogokolwiek w błąd bo z tego co można wywnioskować z postu ta moje rozwiązanie zaoszczędza wielu problemów, a bynajmniej niektóre rozwiązuje.

Dla ludzi lubiący problemy polceam szukanie angielskich wersji bo są "Super" lub ewentualne podmienianie plików z płyty, gwarantuje że jak tego wcześniej nie robiliście to będzie niezły ubaw... :hapy
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Arma2 PL problem z zainstalowaniem patchów pod Win7 64

Post autor: Forrestal »

Nie, dalej wprowadzasz ludzi w blad. Bo nie trzeba instalowac 1.03 i 1.04 a od razu 1.05.

Wytlumacz mi PO CO instalowac patche 1.03 i 1.04 jak jest 1.05? Jesli plik sa zmodyfikowane/uszkodzone to zadnego patcha nie zainstalujesz. Jesli patch jest uszkodzony (ktorykowliek) to tez nie zainstalujesz. Musisz go pobrac ponownie. Tutaj naprawde nie ma zadnej filozofii, instlaujesz z plyty i instalujesz patch 1.05.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Nexus
Posty: 87
Rejestracja: 12 sierpnia 2009, 07:26
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Arma2 PL problem z zainstalowaniem patchów pod Win7 64

Post autor: Nexus »

Ludzie zrobią jak uważają, męczy mnie już ta przepychanka. Zaprzeczasz sam sobie pisząc o błędach wersji, potem o angielskich płytach i przerzucaniu plików *.pbo.

Kto ma problem przeczyta ten temat i sam podejmie decyzję w jaki sposób go rozwiązać.

Ludzie piszą, że nie mogą zainstalować samego patcha 1.05 a ty z uporem maniaka piszesz, że tak trzeba zrobić bo jest dobrze.

Pozdrawiam wszystkich którzy sobie poradzili z błędem w ten czy inny sposób, oby więcej nie było takich problemów.
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja i uruchamianie”