Arma CO + Dodatki - Steam. Cały sprzęt w jednym.

Problemy i porady nt instalacji gry

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Delat
Posty: 4
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 21:00
ID Steam: 30606440

Arma CO + Dodatki - Steam. Cały sprzęt w jednym.

Post autor: Delat »

Witam,

Od lat gram w serie Army - między innymi. Niedawno zakupiłem poprzez Steam Arma CO co zawiera podstawowe Arma 2 oraz samodzielny dodatek Arma 2 Operation Arrowhead. Zakupiłem także pełną wersję DLC - BAF oraz PMC.

Chciałbym posiadać zawartość wszystkich - z mniejszym naciskiem na kampanie, a głównie edytor -, w jednej grze. Gdzie odpalając ze Steam jedną grę, będę w posiadaniu pojazdów, map czy broni etc. z każdego dodatku. Gdy posiadałem jeszcze wersje pudełkową, było to o tyle proste, że bodaj przenosiłem foldery do jednego ( chyba ).

Jak wygląda sprawa ze Steam ?

Jeśli nie ma możliwości połączenia ich, to sprzedam lub dla zapaleńca oddam dostęp do owych gier ( jeśli się da ).

Pozdrawiam serdecznie graczy oraz Administratorów forum,
z poważaniem, Adam.
Awatar użytkownika
Slawek
Posty: 811
Rejestracja: 18 grudnia 2009, 00:42
ID Steam: EC_Zadra
Numer GG: 11973988
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Arma CO + Dodatki - Steam. Cały sprzęt w jednym.

Post autor: Slawek »

Spokojnie możesz odpalić wszystko razem. Po zainstalowaniu Arma2 włącz ją na chwilę aby Stem utworzył ustawienia gry. W ten sposób po włączeniu Arma2 OA uruchomi się też podstawka. Jeśli BAF albo PMC nie będzie widoczne w grze to też zrób podobnie.
ACR jest do zaznaczenia na Stemie w Operation Arrowhead jako DLC.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek...Obrazek
In Game: Zadra, [EC] Slawek
TeamSpeak3 dla graczy Arma - Arma3PL lub 212.91.26.150:7891 Polish Community @ Steam
Delat
Posty: 4
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 21:00
ID Steam: 30606440

Re: Arma CO + Dodatki - Steam. Cały sprzęt w jednym.

Post autor: Delat »

Jesli kolejnosc byla inna, oznacza to, że mam to reinstalować z takiego powodu ?

Bo chyba zwyczajnie wszystko zainstalowałem po kolei a potem uruchomiłem OA, zanim uruchomiłem inne. I pewnie dlatego Arma 2 i OA są dwiema zupełnie innymi grami na moim Steam i nie mają jednej zawartosci... Nie instalowałem jedynie DayZ oraz OA Beta ( Obsolete )
Awatar użytkownika
Slawek
Posty: 811
Rejestracja: 18 grudnia 2009, 00:42
ID Steam: EC_Zadra
Numer GG: 11973988
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Arma CO + Dodatki - Steam. Cały sprzęt w jednym.

Post autor: Slawek »

Delat pisze:Jesli kolejnosc byla inna, oznacza to, że mam to reinstalować z takiego powodu ?
Nie koniecznie. Włącz Arma2 utwórz profil i zamknij ją. OA powinno widzieć już podstawkę.
Może używasz jakiegoś moda w OA bo wtedy faktycznie podstawka jest niewidoczna.
Delat pisze: Arma 2 i OA są dwiema zupełnie innymi grami na moim Steam i nie mają jednej zawartosci...
Niestety ale Steam instaluje gry do osobnych folderów. Nie tak jak instalacja z płyty.
Najprościej jest zrobić kopię folderu AddOns z A2 do folderu Arma 2 Operation Arrowhead. Wtedy struktura plików jest taka sama jak po instalacji z płyty i nie ma problemu z odpaleniem gry z modami.
Wada takiego rozwiązania, to dodatkowe 8GB na dysku i nowy folder w OA AddOns nie będzie aktualizowany przez Steam.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek...Obrazek
In Game: Zadra, [EC] Slawek
TeamSpeak3 dla graczy Arma - Arma3PL lub 212.91.26.150:7891 Polish Community @ Steam
Delat
Posty: 4
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 21:00
ID Steam: 30606440

Re: Arma CO + Dodatki - Steam. Cały sprzęt w jednym.

Post autor: Delat »

Przepraszam pisze z duzym opóźnieniem.

Troche posiedziałem, widocznie coś czemuś nie pasuje. Gry mimo wszystko dalej oddzielnie, w związku z czym dogłębnie wyczyszcze dysk ze śmieci, rejestr etc. i ostatecznie reinstaluje całą pake Army 2.

@Slawek, dzięki za pomoc. Co prawda u mnie wyjątkowo powodem duże zaśmiecenie, zbędne pliki po wersji pudełkowej i pewnie jakieś błędy insze. Ale instrukcja Twoja przyda sie na przyszłość, lub komu innemu pomoże.

Pozdrawiam ! :)
Awatar użytkownika
Slawek
Posty: 811
Rejestracja: 18 grudnia 2009, 00:42
ID Steam: EC_Zadra
Numer GG: 11973988
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Arma CO + Dodatki - Steam. Cały sprzęt w jednym.

Post autor: Slawek »

Po odinstalowaniu wyczyść tylko rejestr systemowy. Jeśli tego nie zrobisz to dalej będziesz miał zapisany klucz wersji pudełkowej i będzie się gryzł z wersją Steam. Profile czy mody możesz zostawić.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek...Obrazek
In Game: Zadra, [EC] Slawek
TeamSpeak3 dla graczy Arma - Arma3PL lub 212.91.26.150:7891 Polish Community @ Steam
Delat
Posty: 4
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 21:00
ID Steam: 30606440

Re: Arma CO + Dodatki - Steam. Cały sprzęt w jednym.

Post autor: Delat »

Witam.

Wczoraj, powróciłem do ARMY i szukałem zagadnienia dot. instalacji, trafiłem na temat który wydawał mi się znajomy, okazało się, że pytałem o to w 2015 roku :D

Tym samym, Sławek miałeś oczywiście racje, podstawową gre wystarczy odpalić, pograć chwilę aby się wszystko ułożyło i wszystkie dodatki oraz DLC są widoczne w jednej grze, są w jednym edytorze etc.

Dziękuje za pomoc i opóźnienia, drobne bo raptem 7 lat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja i uruchamianie”