Pytanie do starych wyjadaczy :)

OFP - Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, opracowania, poradniki

Moderator: Inkwizytor

Awatar użytkownika
<Maverick>
Posty: 16
Rejestracja: 27 marca 2011, 12:06
ID Steam:

Pytanie do starych wyjadaczy :)

Post autor: <Maverick> »

Witam, z uwagi na to, że praktycznie żadne polskie forum o operation flashpoint nie jest już aktywne, byłem zmuszony zadać pytanie tu. Mój problem polega na tym:
Zrobiłem misję w edytorze, przygotowałem briefing i misję, lecz misja jest tylko w grze. Gdy ją zapisywałem, dałem "zapisz jako misja użytkownika" i "eksportuj do misji pojedynczych". Misja powinna się znajdować w /Operation Flashpoint/Users/Missions/ ale nie mam folderu "Users", wyeksportowana misja też nie jest w folderze z pojedynczymi misjami. Sprawdziłem folder "moje dokumenty", ponieważ tam zapisują się misje z ArmA 2, ale tam też nie znalazłem żadnego folderu z ofp. Problem ten bardzo mi przeszkadza, ponieważ nie mogę zrobić briefingu ani overviewu.
Nie mam pojęcia, co może być przyczyną, zawsze było ok.
Jeśli to coś pomoże, posiadam ECP mod.
Z góry baaardzo dziękuję za odpowiedź :dworship
"Ilość jest jakością samą w sobie." - Producent T-34.
Awatar użytkownika
RozekPoland
Posty: 193
Rejestracja: 20 czerwca 2010, 13:16
ID Steam: RozekPoland
Numer GG: 24417445
Kontakt:

Re: Pytanie do starych wyjadaczy :)

Post autor: RozekPoland »

Jaki masz system?
Ostatnio zmieniony 18 sierpnia 2021, 02:55 przez RozekPoland, łącznie zmieniany 1 raz.
:ofp :weteran


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
<Maverick>
Posty: 16
Rejestracja: 27 marca 2011, 12:06
ID Steam:

Re: Pytanie do starych wyjadaczy :)

Post autor: <Maverick> »

Wybaczcie, szukałem tych działów, najwyraźniej przeoczyłem :roll: Jeżeli ktoś by mógł to prosiłbym o przeniesienie :)
System - Windows 7
"Ilość jest jakością samą w sobie." - Producent T-34.
gremdek
Posty: 261
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 16:53
ID Steam:

Re: Pytanie do starych wyjadaczy :)

Post autor: gremdek »

Users\twoj_nick\missions

taki jest folder, poprostu użyj funkcji windowsa szukaj i go znajdź. tak dużo folderów users albo missions albo z twoim nickiem raczej nie masz.
cfog skończył się na kill'em all
Awatar użytkownika
<Maverick>
Posty: 16
Rejestracja: 27 marca 2011, 12:06
ID Steam:

Re: Pytanie do starych wyjadaczy :)

Post autor: <Maverick> »

Właśnie problem polega na tym, że przeszukałem już wszystkie biblioteki, ale nigdzie nie ma pliku z misjami. Pozostaje pytanie czy reinstalka OFP to jedyne wyjście?
"Ilość jest jakością samą w sobie." - Producent T-34.
Awatar użytkownika
RozekPoland
Posty: 193
Rejestracja: 20 czerwca 2010, 13:16
ID Steam: RozekPoland
Numer GG: 24417445
Kontakt:

Re: Pytanie do starych wyjadaczy :)

Post autor: RozekPoland »

Maverick pisze:Właśnie problem polega na tym, że przeszukałem już wszystkie biblioteki, ale nigdzie nie ma pliku z misjami. Pozostaje pytanie czy reinstalka OFP to jedyne wyjście?
Jeżeli uruchamiasz OFP na Vista lub Windows7 to folder użytkownika będzie znajdował się w innym miejscu niż folder gry.
Ostatnio zmieniony 18 sierpnia 2021, 03:08 przez RozekPoland, łącznie zmieniany 2 razy.
:ofp :weteran


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
<Maverick>
Posty: 16
Rejestracja: 27 marca 2011, 12:06
ID Steam:

Re: Pytanie do starych wyjadaczy :)

Post autor: <Maverick> »

Przeczytałem dokładnie, przeszukałem wszystkie biblioteki w całym komputerze, ale wyszukiwarka nic nie znalazła.
"Ilość jest jakością samą w sobie." - Producent T-34.
Awatar użytkownika
RozekPoland
Posty: 193
Rejestracja: 20 czerwca 2010, 13:16
ID Steam: RozekPoland
Numer GG: 24417445
Kontakt:

Re: Pytanie do starych wyjadaczy :)

Post autor: RozekPoland »

Szukaj w C:\Users\nazwa twojego konta Windows\AppData

Ten folder jest ukryty, więc musisz sobie wyłączyć ukrywanie folderów.
:ofp :weteran


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zelazny

Re: Pytanie do starych wyjadaczy :)

Post autor: Zelazny »

Miałem ten sam cholerny problem, brak folderu User. Ja także szukałem go na sto różnych sposobów. Przecież w tym folderze jest pliczek SAVE danej misji SP.
Lekarstem jest po prostu ustawienie kompatybilności. Jeżeli uruchamiasz grę na Windows 7 to należy zaznaczyć kompatybilnosć z Windows XP (Service Pack 3) lub (Service Pack 2). To tyle. Po tym zabiegu pojawi się folder User w folderze Operation Flashpoint.
Ostatnio zmieniony 25 lutego 2012, 19:50 przez Zelazny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RozekPoland
Posty: 193
Rejestracja: 20 czerwca 2010, 13:16
ID Steam: RozekPoland
Numer GG: 24417445
Kontakt:

Re: Pytanie do starych wyjadaczy :)

Post autor: RozekPoland »

Zelazny pisze:Miałem ten sam cholerny problem, brak folderu User. Ja także szukałem go na sto różnych sposobów. Przecież w tym folderze jest pliczek SAVE danej misji SP.
Lekarstem jest po prostu ustawienie kompatybilności. Jeżeli uruchamiasz grę na Windows 7 to należy zaznaczyć kompatybilnosć z Windows XP (Service Pack 3) lub (Service Pack 2). To tyle. Po tym zabiegu pojawi się folder User w folderze Operation Flashpoin.
Wystarczy, że będziesz uruchamiał grę jako Administrator i folder Users pojawi się w katalogu z grą ;)
Ostatnio zmieniony 18 sierpnia 2021, 03:08 przez RozekPoland, łącznie zmieniany 1 raz.
:ofp :weteran


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zelazny

Re: Pytanie do starych wyjadaczy :)

Post autor: Zelazny »

Rożek pisze:
Zelazny pisze:Miałem ten sam cholerny problem, brak folderu User. Ja także szukałem go na sto różnych sposobów. Przecież w tym folderze jest pliczek SAVE danej misji SP.
Lekarstem jest po prostu ustawienie kompatybilności. Jeżeli uruchamiasz grę na Windows 7 to należy zaznaczyć kompatybilnosć z Windows XP (Service Pack 3) lub (Service Pack 2). To tyle. Po tym zabiegu pojawi się folder User w folderze Operation Flashpoin.
Wystarczy, że będziesz uruchamiał grę jako Administrator i folder Users pojawi się w katalogu z grą. Nie potrzeba do tego ustawień kompatybilności ;)

Ooo, luzik nie wiedziałem. Ale raz sobie ustawisz kompatybilność i nie musisz za każdym razem klikać na Uruchom jako administrator. Oba sposoby dobre. 8)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja / FAQ / Singleplayer / Multiplayer / Klany”